Намиране на доставчик на стоки.

danko6

Well-Known Member
Колеги интересувам се какъв е принципа са намиране на доставчик на скъпи стоки.
Да кажем, че се интересувам от продукти в Германия с опция за доставка по другите държави.

Примерно в момента имам сайт за вендинг машини и искам да разширя онлайн магазина с повече и разнообразни модели вендинг машини и тук идва въпроса ми
как да намеря доставчика за да получа приемливи цени. И най-точно зададения въпрос е как да ми предложат цена по ниска от предлаганата в интернет.

Започвам да обикалям всички сайтове за вендинг машини, сравнявам цените и започвам да разпращам оферти да ми пуснат някакви цени и аз да поръчвам от тях, но всичките ми предлагат цени ужасно близки да продажбените в сайта им, при което се губи смисъла.
Тогава идва другият вариант да пиша на всяка марка производител и да искам от тях цени, да ама повечето изобщо не предлагат дропшипинг, ами ти казват купи си 3-4-10 модела и си ги продавай. А някой производители от съответната държава изобщо нямат сайтове и контактите с тях освен на място са направо загуба на време....



Как процедирате в такива моменти, как да намерим цени под тези в интернет, ако самият производител също имам онлайн магазин и в него продава продуктите на пазарните си цени, тогава има ли смисъл изобщо да се търси нещо или говори с този производител.


Държавата не е голям факторно най-вероятно има разлика между Германия, Китай или Франция примерно.
Ще съм благодарен на всеки споделил някаква информация. Статии също ще са ми от полза :)
 
От: Намиране на доставчик на стоки.

Колега, за да постигнеш добри цени, трябва да елиминираш посредниците.

Това значи да намериш правилния производител и да се договориш с него. Но ако искаш малки количества, много вероятно е самия производител да те прехвърли на свой дистрибутор. Другия вариант е да не ти обърне внимание.

За да ти се получат нещата, трябва да представиш план, който да заинтересува производителя.
Независимо че ще правиш дропшипинг, трябва да си готов да дадеш банкова гаранция/bank guarantee/. Не е наложително, но показва че си сериозен, още по-хубаво е да представиш и proof of funds, за да те видят кой си, все пак, доверие трудно се печели, независимо че става въпрос само за дропшипинг.

Иначе си оставаш един от многото досадници, които само се интересуват, но нямат ясна визия как и какво да направят, за да сключат сделка…

Самите производители вероятно имат сайт – визитка и до там.
Те не се занимават с търговия на дребно и не им е това работата. Така че установяваш контакт, ако трябва, отиваш на място /силно препоръчително/ за да се убедиш че това е истинския производител, а не посредник на китайска фирма, дето си лепи логото върху продукта и се договаряш..

Общо взето нещата са доста по- сложни, ще ти трябва и доста късмет…
Така че успех…
 
От: Намиране на доставчик на стоки.

Да контакта на място е най- качествен, но не винаги е вариант и възможност да ходиш постоянно.
Казвали са ми там където производителя има магазин и продава нещо на определена цена и не предложи значително по евтина да не се занимавам с него, понеже все пак няма как да се предложи по добра цена за клиента....

Ок ще изготвя бизнес план за проекта, какви са възможностите и какво целя с него и ще им го пусна за оферти, въпреки че това си е нож с две остриета, има доста хора дето си казват"ок може и да не разбирам от това, но я дай ние да го направим и не се занимаваме".
Сега идва и момента с Amazon, гледам в момента един производител и продава стока за 600 евра, а в амазон същата се предлага за 340 евра, шанса производителя да ми предложи стоката за цена под 50% от продажбената цена в сайта му клони към 0.

А понеже имам опит с Германия, мога да кажа, че там има и ужасно много производители които изобщо нямат и сайт визитка дори и никаква онлайн визия, та си е бая трудно.
 
От: Намиране на доставчик на стоки.

Колега, търсиш информация за производители на въпросният артикул, свързваш се с няколко от тях, като ги избираш по определени критерии, които имаш за приоритетни (технически характеристики, цена, визия). Бих те посъветвал да се свържеш с три-четири, които ти допадат, да се опиташ да се представиш пред тях, показвайки им потенциал за продажби/покупки. Ако можеш да покажеш рефернции от настоящи/бивши партньори би било още един плюс.
Ако не се договориш с никой от първите трима в подбраната група, минаваш към преговори с следващите 3-ма. Може да пробваш и платформата Окшънайз, но не съм сигурен дали ще бъде от полза в случай с едрови поръчки, какъвто е твоят... :)
 
От: Намиране на доставчик на стоки.

До тук добре всичките тези неща мога да ги изградя и представя, но с цената главно как да процедирам както казах сега чеквам няколко продукта
производител-амазон
1- 700$- 340$
2 400$- 200$
3 1500$ - 900$

Сега пиша на производителя за продукт едно и той ми казва ми мога да ти го дам максимум са 500 долара, тогава какво правя като амазон примерно доставя същия продукт на още по евтина цена, той е производителя и би трябвало да предлага най-удачната цена, но шанса да го накарам да ми даде цена по ниска от амазон няма как да стане. А нишата от която се интересувам става въпрос за доста ограничени продукти и за да съм атрактивен на пазара трябва да мога да предложа достатъчно и различни модели от продукта от различни производители, ако половината производители (а и те са ограничена бройка) ми откажат приемливи цени продуктите ми директно спадат на половина и направо ми се убива пазара.

За Китай пък да не говорим там нещата ми се струват в хиляди пъти по сложни, както откъм измами така и откъм проблеми със стоката от клиенти.
 
От: Намиране на доставчик на стоки.

Да контакта на място е най- качествен, но не винаги е вариант и възможност да ходиш постоянно.
Казвали са ми там където производителя има магазин и продава нещо на определена цена и не предложи значително по евтина да не се занимавам с него, понеже все пак няма как да се предложи по добра цена за клиента....

Ок ще изготвя бизнес план за проекта, какви са възможностите и какво целя с него и ще им го пусна за оферти, въпреки че това си е нож с две остриета, има доста хора дето си казват"ок може и да не разбирам от това, но я дай ние да го направим и не се занимаваме".
Сега идва и момента с Amazon, гледам в момента един производител и продава стока за 600 евра, а в амазон същата се предлага за 340 евра, шанса производителя да ми предложи стоката за цена под 50% от продажбената цена в сайта му клони към 0.

А понеже имам опит с Германия, мога да кажа, че там има и ужасно много производители които изобщо нямат и сайт визитка дори и никаква онлайн визия, та си е бая трудно.

1. Когато производителя предлага и на дребно, питаш за представителство или нещо подобно. Там вече си вързан с фирмената политика на производителя, цени , отстъпки, намаления..

2. Бизнес плана си го правиш за теб, не те съветвам да го показваш на когото и да е, освен на финансиращи институции, ако ти трябва финансиране..
Ако размахваш бизнес плана наляво и надясно, много вероятно е някой да ти копира идеята и си до там..
Но пък винаги можеш да изискаш оферта за различни количества, с цел пресмятането на бизнес плана и как ще се отразят цените на печалбата. Едно е да искаш оферта за 100 бройки годишно, друго е за 10 000..
3. Относно Амазон, щом там е на 50% от цената на производителя, то логично е доставната цена да е още по-ниска поне с още 20%.
Все пак намаленията стигат до 70%, нали?

Всичко е до обема на договора и доста изчисления, така че пак казвам, въпроса е как ще представиш нещата пред производителя и дали твоята идея е може да му донесе повече продажби..
 
От: Намиране на доставчик на стоки.

Такава е действителността! За някои неща и ниши вече е прекалено късно да се стъпва. Има наложени търговци и имена на фирми с доказани продажби.
Без значение е за производителя от кого ще купи крайният клиент, но е важно да си запази отношенията с този който му носи настояща печалба. Предполагам че ако искаш да купиш определено количество, отношението вече ще се промени.

Нещата с Китай не са толкова страшни, колкото изглеждат. Просто се искат определени финанси за проучване, посещение на място и т.н.
Най добрата формула за успех според мен е точно тази. Особено ако играеш на външния пазар. Намираш производители, може и на отделни компоненти, сглобяваш тук, брандираш и вече си играеш с цените както си искаш.
 
От: Намиране на доставчик на стоки.

zarrini- някой ден живот и здраве и дотам ще стигна за стока :wink: Но сега искам да се възползвам възможно най-много от възможността на интернета и дропшипинга. Това с брандирането е доста добра тактика, но както каза ти си изисква най-вече контакти на място. Лично познавам хора с бизнеси дето вкарват такива реплики на стоки от Китай тук се пипат малко и после стоката се продава по модели от Италия за страшни цени :D Но все още не ми е настъпил момента за разходки чак до Китай, а по интернет пробвах няколко пъти, да договорим разни неща, но хората там са доста консервативни на моменти , а това да договорим едно да получа друго и при първата проблемна поръчка се губи контакта с тия хора.

Business abacus - имаш ли някакви примерни такива предложения от интернет, да видя каква е структурата на такъв тип оферта, в офертата ще вкарам задължително и информация за представителство, ако могат да ми предложат.
Защото аз дефакто изобщо не им предлагам да купя нещо веднага, а едва чак след покупка през мен и точно тук според мен се губят контактите.


А пък да накарам един производител да се занимава с изпращане на отделни стоки до клиенти от други страни си е направо убийствено.
 
От: От: Намиране на доставчик на стоки.

Business abacus - имаш ли някакви примерни такива предложения от интернет, да видя каква е структурата на такъв тип оферта, в офертата ще вкарам задължително и информация за представителство, ако могат да ми предложат.
Защото аз дефакто изобщо не им предлагам да купя нещо веднага, а едва чак след покупка през мен и точно тук според мен се губят контактите.


А пък да накарам един производител да се занимава с изпращане на отделни стоки до клиенти от други страни си е направо убийствено.

По принцип всяко такова запитване е строго индивидуално, зависи от какво знаеш за стоката, производителя и прочие.
Но структурата не се различава особено /в интернет няма как да намериш такова нещо/.

Тя е:
- Кратко представяне на теб.
- Капацитет на производителя.
- Искане за оферта за минимално и максимално количество.
- Отстъпки при максимално количество.

Представяне на технологията, чрез която ще продаваш – дропшипинг, арбитраж, ливъридж и прочие, накратко…
Всъщност тези технологии не се отличават от масово практикуваното отложено плащане, така че не би имало проблем да се разберете..

След това изброяваш какви финансови инструменти можеш да представиш, оперативни банки, факторинг къщи, евентуално фондове, които да покрият операцията, ако се разрасне прекалено много.

Накрая им поставяш условие за технологичен одит, немците изпадат в екстаз от това, така де, след като ще продаваш дадена стока, трябва да знаеш как и по какъв начин се произвежда..
И това е в общи линии…

Изпращането на стоки става от твой човек в завода, той се занимава с експорта, логистиката и прочие…
 
От: Намиране на доставчик на стоки.

Как намираш цени в немски сайтове за Германия с немски suppliers в $, идея си нямам. Щото аз намирам САМО в € и САМО с изисквания за регистрирани фирми (access is only for companies and businessmen possible. Unlocked is just who is legitimized by sending an official business license). Проверих регистрацията, от dropdown списъка с държави, ако се избере BG, излиза поле за задължително или не въвеждане на VAT (ако не се въведе, то invoice ще бъдат с 19% German VAT; тъй като е платена reg, не става ясно дали този invoice или invoices се отнася САМО за регистрацията ИЛИ и за trading-а между merchants - B2B; ако се избере държава DE или др. ИЗВЪН ЕС, то няма изискване за VAT ID).

Оня ден гледах тая оферта беше продал 855 броя за 24 часа. Сега я е relist-нал на по-височка цена, но пък и беше в WOW! Angebote офертите и с изящен трафик.

И друго нещо, щом се сравнява в AMZN, то нека да е с .DE отзад, за да е по-честно и коректно. Натурален немец едва ли ще пазари от .COM или .IT да речем. Рядкост.

Знам няколко suppliers/wholesale DE sites, където доста хора-фирми постват DE wholesale offers (всичко на немски), съответно ако се почва трябва да играе по средата поне един warehouse, до където ще се ship-ват закупените продукти и като се продадат, ОТ там вече ще тръгват към customers за макс. кратък срок (ден-два, часове), за да може да се издържа на жестоката конкуренция.

Има шанс да се пробие, стига факторите език + comparison offers + спедиция + изградени с репутация/feedbacks профили (със завишени selling limits) + желание/опит/воля/хъс са налице. Не и за solo party.

А пък да накарам един производител да се занимава с изпращане на отделни стоки до клиенти от други страни си е направо убийствено.
Пропуска се един факт, че DE е най-големия EXPORTER (справка: 1 / 2) на целия ЕС (нещо като HK на Азия). Предполага се, че се „произвеждат“ бая от стоките именно там. За това и дребните retailers рядко си играят да „вършеят“ из CN и прочие експерименти и да вървят „по тротоара“, след като имат wholesalers в собствената си държава, както и производители. Естествено, че ще пазарят от тях и продават вече било чрез собствени сайтове, аукцион-базирани или площадка-базирани към DE клиенти отново.
 
Последно редактирано:
От: Намиране на доставчик на стоки.

Business abacus- благодаря ще ми е от полза информацията :)

Шерифа благодаря за информацията.

За валутата просто така съм го написал примерно и да е по лесно за разбиране. А за продуктите като цяло имах в предвид, че ще пазаря продукти от Германия и мен сайта ми ще се развива в 5-10 държави, като въпроса беше немската фирма да изпраща стоката. Warehouse не е удачен вариант да го взема аз за продуктите понеже единия бизнес за който искам да получа допълнителни оферти е свързан с продукти където цената варира от 5-20 хилки и просто няма да ми е изгодно, е другия вариант е за продукти и с по ниска цена 500-2000, но и там нещата са пак от същия порядък.

Ще разпратя разни оферти да видя какво могат да предложат като оферта самите производители и от там ще преценя, но не виждам причина при която повече да проявят интерес при условие, че те няма да инвестират никакви суми за оптимизации, реклами и маркетинг, от мен могат само да спечелят. Пък и не е като хората в днешно време да не купуват такива стоки само от интернет, говоря на база наблюдения извън България :D
 
Последно редактирано:
От: Намиране на доставчик на стоки.

А като сме подхванали темата за китайците. Някой успявал ли е да договори такъв тип бизнес с фирма от Китай, но без да се налага да пътува до там, специално за продукция от Alibaba говоря. Понеже там с доста разговори мога да докарам доста добри цени за продуктите които търся, но търся вариант да заздравя нещата или по точно да са сигурни и се чудя, ако сме договорили някаква гаранция има ли как да сключим нещо като договор между фирмите, за да не стане както казах по горе при първия проблем да се чупят понеже докато пазариш от тях винаги има контакт, но като стане проблема се изпаряват, поне с моя опит до момента. Във форума също съм чел за няколко потребителя изгорели с контейнери за по 50 хилки, мен стоката предварително няма да ми трябва и няма да я купувам така, че макс ще изгоря с някоя друга бройка. Ако някой е правил бизнес през Alibaba може ли да сподели кои са основните фактори за търсене на доставчик, има ли варианти за някаква сигурност други такива неща. Цената на стоката от Китай с доставка DHL директно до клиента са ми доста приятни от там, ама много хубаво не е на хубаво :D

Тези дни ще пиша на няколко такива китаеца да видя какво могат да предложат те.
 
От: Намиране на доставчик на стоки.

Някой може ли да сподели къде мога да намеря информация какви митнически такси се плащат на пратки от Китай за страни US, UK, Германия, Италия, Турция.
Понеже клиента ще поръча стока от мен за 1000 долара, аз ще платя на китаеца и той ще я пусне директно на немеца примерно и ако се наложи клиента да се разправя с митниците както е при нас по 10 часа с бюрократичната система и ми поиска фактура, аз мога да му издам от моята фирма, но пратката му като идва от Китай няма ли да извади проблем ?

Проблема е че стоките са скъпи и всяка пратка ще е над 1000$ и се притеснявам да няма проблеми към крайния клиент.
 

Горе