Намиране на думи в php файлове

eLast

Active Member
Здравейте, колеги.

Можете ли да светнете как мога да намеря (не знам дали е правилно да го нарека така) plain текст в множество php файлове.
За какво става дума. Купил съм си 1 темплейт. Оказа се, че е на едни приятни индийчета. И хубаво сложили файлове за превод, но не включили всички думи в него. И ми останаха няколко думи и се лутам насам натам и се чудя как да ги намеря. Принципно използвам нот пад ++ и като му набримча ctrl shift F намира "туй-онуй", ама ми остната един Phone, който доста ме дразни и искам да го оправя, но не мога да намеря къде са го наврели. Може би аз не търся правилно с нот пада? Или има някакъв софт подходящ за това?
 
От: Намиране на думи в php файлове

grep или egrep - бачка на всички платформи!

grep -r "blah-blah" *.php
и това е.
 
От: Намиране на думи в php файлове

Ползвам това за тази цел: http://notepad-plus-plus.org/. Върши ми перфектна работа. Явно нещо не правиш нещо както трябва или това, което търсиш просто го няма там. С него си редактирам и файловете директно през SFTP. Има възможност за централно заключване с парола, че да не ти откраднат паролите, ако хванеш троянец.
 
От: Намиране на думи в php файлове

Имало   залепено за Phone-a -  Phone и с Notepad++ не можех да го намеря. Grep32 обаче го изнамери.
 
Re: От: Намиране на думи в php файлове

grep или egrep - бачка на всички платформи!

grep -r "blah-blah" *.php
и това е.

Тази платформа го не харесва:

'grep' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.
 

Горе