Търся: Направата на opencart магазин

Awesome

Active Member
Рейтинг - 100%
1   0   0
Здравейте. Търся някой да ми изработи опенкарт магазин, трябва ми нещо семпло, за магазин за дрехи става дума.
 
От юли миналата година не е ъпдейтван Опенкарт.
Сигурно му пишат завещанието.
 
А 3.0.3.6 е от юли миналата година. Това дори не са minor ъпдейти, а нещо още по-незначително.

За оупън сорс проект от тоя мащаб това ако не е признак за наближаваща кончина, не знам какво е.
 
Не е умрял, сега пишат версия 4.0 (оригиналното 3.1, но решиха че ще бъде 4). Нещо не могат да се оправят с различните PHP версии, дано следващия рилиз не е толкова капризен. За 3.0.3.7 под PHP 7.3 не работи, а на 7.4 прави проблеми като не изпраща поща към клинета с направената поръчка, може да има и други кусури, за съжаление скороста с която оправят бъговете е плачевна.
 
Не е умрял, сега пишат версия 4.0 (оригиналното 3.1, но решиха че ще бъде 4). Нещо не могат да се оправят с различните PHP версии, дано следващия рилиз не е толкова капризен. За 3.0.3.7 под PHP 7.3 не работи, а на 7.4 прави проблеми като не изпраща поща към клинета с направената поръчка, може да има и други кусури, за съжаление скороста с която оправят бъговете е плачевна.

Привет, като цяло аз лично работя със Magento и Opencart от 8 години, за жалост Opencart и нейният екип доста не знаят колко уши по главата имат, особено собственика на системата, няма как да докажеш че, греши, той винаги е прав и няма проблем във системата тя и за това не се развива, това е обектиновото мнение, аз и моят екип сме изключителни специалисти и имаме над 300 проекта развити за това време, доста неща сме видяли от Opencart, всеки се решава лесен защото MVC е добро и лесно, ние прочем в Америка продаваме пачове за Opencart здраво, просто защото както ти си написал доста бавно се поправя всичко.

Но ако имаш добри специалисти като нас, определено няма да имаш проблем със Opencart, а това колко е стара няма никакво значение, доста сайтове работят на първата Opencart и нямат проблеми, всяка система зависи от поддръжката и специалистите изработили магазина, това е истината. Opencart се развива всеки ден, има нови модули и магазини ползващи тази система, отделно може да поддържа стотици хиляди продукти без проблем.

Поздрави,
Станимир И
 
Здравейте. Търся някой да ми изработи опенкарт магазин, трябва ми нещо семпло, за магазин за дрехи става дума.
Защо си се спрял на опенкарт?

Идея, сподели какви функции са ти нужни за магазина и ще те насочим към система.
 
Явно Гошо и ВП са във "вечна дружба", така че най-добрият ти вариант, е да си спретнеш нещо с укомерс на вп. Хем по-вкусно, хем по-лесно, и за вас ще е чудесно.. :)
 
Явно Гошо и ВП са във "вечна дружба", така че най-добрият ти вариант, е да си спретнеш нещо с укомерс на вп. Хем по-вкусно, хем по-лесно, и за вас ще е чудесно.. :)

Woo и магазин е голяма шега, сериозен онлайн магазин не трябва да ползва Woo без стъбилна поддръжка от поне 3-ма програмиста, има един куп грешки и проблеми, подчти всяка седмица се чупи нещо по Woo или няма модули за нищо към eCommerce. Един сериозен търговец никога няма да ползва Woo. Най-добре Opencart, Prestashop или Magento, сериозен магазин не съм срещал на Woo, главно се работи със системи за eCommerce не модули за блог система като Woo, темата е дълга но определено Woo има какво още да гони за стандарт.

Поздрави,
Станимир И
 
Верно, колегите са прави.

Защо не опиташ някоя друга CMS система, ако не държиш на Opencart. Последно като ми се наложи да работя по магазин, базиран на ОС имаше доста малко модули за новата версия. Вярно, с времето ще се разработят, но нещо ми се струва, че са позанимарили малко нещата. Говори се, че ще бъде закупена от друга, по-голяма, но за сега са само спекулации.

Woo-то е надеждно, както спомена @madgooglebot и в последните години с лекота се справя с по няколко хиляди продукта. Освен това е може би най-богатата на Plug-ini-и (безплатни и то, като за БГ хаха) система. От теб се иска само да бъдеш притенциозен и да подбираш.
Единствено, ако ландинг пейджа е попретрупан при изработка с Elementor-a може да забави малко, но и там може да се пипне javascript-a, от някой в занаята, за да ти оправи тайминга.

Prestashop също е много добър вариант. Откъм модули е малко по-скромна, но е много стабилна и бърза система. Недостатъка основно е, че французите имат различно от нас разбиране за финикийските знаци и рядко ще намериш модул под 60 евро, но пък със системата се работи много лесно и интуитивно и от опит ти гарантирам, че 10К продукти и нагоре няма даже да ги усети.

Shopify също се е доказала с тежестта, която може да поема - огромен тир на Волво, който чака да бъде натоварен от дропшипърите и да тегли хахах. Недостатъка е, че си на вноски, като абонамент на Виваком.

Magento е стъбилно Adobe-ско бижу и в топ 10 на най-използваните системи за онлайн магазини. Там, обаче със сигурност ще ти е нужен някой в "standby" режим за поддръжката

Не, че те убеждаваме да смениш системата, но ако тепърва ще стартираш сайта, то не е ли по-добре да избереш "по-сигурното" и да си спокоен, че в бъдеще няма да имаш (дай Боже) неприятности с поддръжката на онлайн магазина.
 
Woo и магазин е голяма шега, сериозен онлайн магазин не трябва да ползва Woo без стъбилна поддръжка от поне 3-ма програмиста, има един куп грешки и проблеми, подчти всяка седмица се чупи нещо по Woo или няма модули за нищо към eCommerce. Един сериозен търговец никога няма да ползва Woo. Най-добре Opencart, Prestashop или Magento, сериозен магазин не съм срещал на Woo, главно се работи със системи за eCommerce не модули за блог система като Woo, темата е дълга но определено Woo има какво още да гони за стандарт.

Поздрави,
Станимир И

@Станимир И това с 3-то програмиста за 1 сайт на Woo малко като 240-те депутата в държавицата ни. Верно, малко са множко, но за сметка на това наистина ни оправят хаха. Като добавим и екип за SEO/СЕМ маркетинг, копирайтинг евентуално и то се сформира един парламент. А може и да ги разклоним още - Tech SEO, On/Off Page SEO, маркетинг, ремаркетинг, контент райтинг, копирайтинг, SEO копирайтинг...станаха май 240.

Иначе си прав, че един сериозен онлайн магазин рядко е базиран на Wordpress, макар че познавам и такива. Затова и писах, че в последните години системата има "напредък". Нека не забравяме все пак, че държат по-голям пазарен дял от всички останали взети заедно и малко или много разполагат с ресурси.
 
Аа сериозен - абсурд.. Останах с впечатление "семпло", че търси нещо по-елементарно, пък и популярно, лесно за настройка, пълнене и тн, та и да се обича със SEтата
 
Аа сериозен - абсурд.. Останах с впечатление "семпло", че търси нещо по-елементарно, пък и популярно, лесно за настройка, пълнене и тн, та и да се обича със SEтата

А бе пак са сериозни нещата при положение, че поне 3 програмиста са се накачили пред 1 компютър и бдят денонощно над магазина.
 
Е те така са по фирметата, некви елементарщити дет фрилансери с 1-2 месеца опит си правят без проблем, ония кожодери им искат по една торба пари..кой се върже - лошо нема, ама пък чак програмисти за ууукомерс, че и трима ахахаха Те така се прави 200е тарифа на час я :D
 
Е те така са по фирметата, некви елементарщити дет фрилансери с 1-2 месеца опит си правят без проблем, ония кожодери им искат по една торба пари..кой се върже - лошо нема, ама пък чак програмисти за ууукомерс, че и трима ахахаха Те така се прави 200е тарифа на час я :D


Хаха да, почваш youtube видеота с hello Elementor и след 2 месеца си Front End Developer.
Woo и магазин е голяма шега, сериозен онлайн магазин не трябва да ползва Woo без стъбилна поддръжка от поне 3-ма програмиста, има един куп грешки и проблеми, подчти всяка седмица се чупи нещо по Woo или няма модули за нищо към eCommerce. Един сериозен търговец никога няма да ползва Woo. Най-добре Opencart, Prestashop или Magento, сериозен магазин не съм срещал на Woo, главно се работи със системи за eCommerce не модули за блог система като Woo, темата е дълга но определено Woo има какво още да гони за стандарт.

Поздрави,
Станимир И

не 3-ма, а ПОНЕ 3-ма - един да оправя нещата, един да решава кръстословици и 1 за кафе-то.
 

Горе