Направа мобилно приложение

Здравейте, колеги. Искам да ви попитам в какви тарифи варира направата на къстъм мобилно приложение, най-високи и най-ниски цени. Знам, че няма как да дадете оринтировъчна цена без да знаете идеята, но все пак ще има някакви ценови рамки направата.
Вторият ми въпрос е мога ли сам, без особени познания, да си направя мобилно приложение чрез sencha.com , който се ползва доста на запад, доколкото разбрах от прегледа в интернет.
Трето, ако има някой ентусиаст, който желае и разбира от мобилни приложение да се свърже с мен, за да видя до каква степен могат да се реализират идеите ми за едно такова приложение. Благодаря предварително!
 
От: Направа мобилно приложение

Ще следя темата с интерес, аз също се интересувам от отговорите на подобни въпроси.

Напоследък има толкова много темплейти за приложения, че направо се изкушавам да се пробвам, но се знам на какво дередже съм с техническата част. Ето например http://www.appsvolcano.com/index.php/our-templates
 
От: Направа мобилно приложение

И на мен също ми е интересно. Търся някое приложение от типа на Дневник Лайв: http://www.dnevnik.bg/live/

Много базова функционалност - снимка, текст към нея и бутон за изпращане. Сега ще се разровя да видя дали в темплейтите няма подобно.
 
От: Направа мобилно приложение

Здравейте, колеги. Искам да ви попитам в какви тарифи варира направата на къстъм мобилно приложение, най-високи и най-ниски цени. Знам, че няма как да дадете оринтировъчна цена без да знаете идеята, но все пак ще има някакви ценови рамки направата.
Създаването на мобилно приложение е софтуерен проект. Имайки предвид, че цената на софтуерния проект се определя от много фактори(изпълнител, срок, обхват, ресурси, които са нужни за постигане на целите и много други), няма как някой да ти каже каквато и да е ориентировачна цена, без каквато и да е конкретна информация относно проекта. Все пак ако искаш да видиш числа, то те ще са нещо от сорта на $100 - $1 000 000+.

Вторият ми въпрос е мога ли сам, без особени познания, да си направя мобилно приложение чрез sencha.com , който се ползва доста на запад, доколкото разбрах от прегледа в интернет.
Доколкото знам, sencha предлагат инструменти, които са насочени към developer-и, не към обикновенни потребители. Скромният ми опит с една от техните библиотеки ме кара да мисля, че дори и да имаш познания, пак ще ти бъде трудно. Моята препоръка е, ако нямаш такива познания да оставиш нещата на хората, които се занимават с това. То и операция можеш да си направиш сам, ама не чувам някой да го прави.
 
От: От: Направа мобилно приложение

Ще използвам темата да попитам някой ползвал ли е Ibuildapp?

мотото име е:
Create Your Own Mobile App for FREE!

Разбира се едва ли става дума за нещо професинално или пък има някаква уловка, но все пак ми е интересно какви са му възможностите. Може пък и да става за нещо.
 
От: Направа мобилно приложение

От какво печелят подобни приложения ? За безплатните питам ?
 
От: Направа мобилно приложение

От интегрирани реклами или правиш безплатно мобилено приложение,трупаш фенове на приложението и след примерно година пускаш същото приложение с разширени функции,но вече платено.Може 0,99 долара да е но като го изтеглят 100 000 хиляди не мога да ги сметна..
 
От: Направа мобилно приложение

Със сигурност през следващите години ще има огромен наплив за мобилни приложения, както преди време беше за лични и фирмени сайтове.
Искам да попитам знаещите, как се осъществява пускането в продажба на приложението във магазините на андроид и епъл и изкарват ли се на практика пари от тези магазини, средносумарно питам :)
 
От: Направа мобилно приложение

интересна тема, искам да попитам в общи линии как се правят мобилните версии на сайтовете и водят ли се и те приложения
 
От: Направа мобилно приложение

Ако е приложение за Андроид пробвай с http://appsgeyser.com безплатно е и доста лесно и бързо можеш да създадеш някое по-опростено приложение.Проблемът с промотирането е по-голям.Апп пазара е вече доста претъпкан и конкуренцията е смазваща.
 
От: Направа мобилно приложение

@dopeboy, имаше една стара сказка, която мисля, че е удачна в случая.

Предприемач: Колко ще струва едно приложение?
Програмист: Една кола!
Предприемач: Каква кола?
Програмист: Какво приложение?

:)

Ако можеш да конкретизираш повече информация за нуждите си, бих могъл да се опитам да ти помогна с ориентировъчна цена.
Sencha, както може би си проверил вече е mobile web framework, което значи, че не е подходящ за разработване на native mobile apps.
 
От: Направа мобилно приложение

Ще се радваме да бъдем полезни, ето повече информация тук.
 
Последно редактирано:
От: Направа мобилно приложение

edit
 
Последно редактирано:

Горе