Направа на начална оптимизация

djindjifil

New Member
Бихте ли ми казали това което мисля да направя за начална оптимизация на нов сайт, дали ще свърши поне за в началото работа -

само да вметна, че домейна не е нов, на 10-11 години е.

Понеже съдържанието са флаш игри с уникално описание, но кратко, копирани вицове и хороскоп, който се генерира автоматично, тоест и той е копи, мисля че трябва да наблегна на хубави линкове като начало. Да направя няколко сателитки или както се водят, в които да пусна статии на тематика свързана с различните категории в сайта - игри, вицове, судоку и хороскопа, като в статиите да слагам линкове. Да закупя ен брой линкове от добри сайтове в тези ниши.

За тези неща се сещам в момента като най-удачни. Вие какво мислите?

Ако дадете и някой друг съвет - ще почерпя.

и по междудругото - зле ли ще е ако искам да индексирам само раздела с игри и судоку примерно, а вицовете и хороскопа да ги изключа от индиксация, така или иначе нямат уникално съдържание и най-много да навредят? И ако да- как се прави това на wordpress сайт.

Благодаря предварително, приятели.
 
Последно редактирано:
От: Направа на начална оптимизация

И ако да- как се прави това на wordpress сайт.

Да ти отговоря първо на този въпрос - как става това потърси сам, лесно е, вярно е, че с питане и до Цариград се стига, но отнема само около пет минутки да разгледаш админ панела и опциите които има за ползване.

...а вицовете и хороскопа да ги изключа от индиксация, така или иначе нямат уникално съдържание и най-много да навредят?

Не, не биха ти навредили. Предполагам ако не всички, то почти всички ще те посъветват да ги изключиш, аз бих ти дал противоположния съвет, но ти си решавай сам. На мен ми е все едно - когато си направя моя сайт с вицове дали ще преборя един по-малко или повече за топ-1 ... все ми е тая.
 
От: Направа на начална оптимизация

Здравей, Странникът.

Благодаря ти за отговора.

Това как да се пусне или изключи индексацията в wordpress сайт го знам как, но не знам как точно определена страничка да забраня.

Не става въпрос за 1 или 2 конкурента да преборя, ако не изключа индексацията на копираното съдържание, въпроса е дали то ще навреди на другото, което не се брои копирано?
 
От: Направа на начална оптимизация

...но не знам как точно определена страничка да забраня.

А, това ли имаш предвид, останах с впечатлението, че целия сайт ще ти е за вицове.

Иначе,

Не става въпрос за 1 или 2 конкурента да преборя, ако не изключа индексацията на копираното съдържание, въпроса е дали то ще навреди на другото, което не се брои копирано?

ще си повторя мнението от предния коментар. Не, не пречи нищо, понякога в големи филми се вкарвате като издребнявате за копирано съдържание (тук нямам предвид кражбата на статии, материали!). Казвам го от опит! Но ти ако искаш послушай другите.
 
От: Направа на начална оптимизация

Би ли казал една или няколко причини, поради които да те послушам теб, а не мнозинството. Благодаря ти предварително, ще ми е от полза!
 
От: Направа на начална оптимизация

Би ли казал една или няколко причини, поради които да те послушам теб, а не мнозинството. Благодаря ти предварително, ще ми е от полза!

Да, бих ти казал, някой път, някога... . ;)
 
От: Направа на начална оптимизация

Хехе, сега вече не се чудя защо ника ти е такъв. :)

Благодаря все пак.
 
От: Направа на начална оптимизация

Някой да знае как мога да изключа от индексация отделен page на wordpress сайт?
 

Горе