Нарушава ли се политиката на AdWords с AdSense?

penev75

Member
Сайта ми за отслабване има реклами от AdSense. Сега смятам да направя няколко станички с афилиейт продукти. За тях няма да показвам реклами от Гугъл. Въпросът ми е дали мога да рекламирам тези части от сайта си които нямт AdSense реклами в AdWords?
 
Отговор от Google

Рекламирането на сайт, който има реклами от AdSense не нарушава програмната политика според писмото, което получих от Google. Или поне така си го тълкувам.

Здравейте Пенко,

Благодаря Ви, че се свързахте с нас.

Вие можете да използвате AdWords, за да рекламирате сайта си.

Все пак Ви молим да имате предвид, че наскоро актуализирахме Програмната политика на AdSense, така че издателите, които използват онлайн реклама, за да привличат трафик към сайтове, показващи реклами от Google, трябва да следват духа на Указанията на Google за качество на целевите страници (https://adwords.google.bg/select/siteguidelines.html) . Въпреки че тук са дадени някои от тези указания, Ви препоръчваме да отделите време и да се запознаете обстойно с техния пълен текст.

* Ако Вашият сайт показва реклами, разграничавайте спонсорираните връзки от останалото съдържание на сайта.
* Създавайте страници, които предлагат съществена и полезна информация на крайния потребител. Ако страницата, към която води Вашата реклама, се състои предимно от реклами или общи резултати от търсене (например указател или каталог), трябва да осигурявате възможно най-много информация в допълнение към това, което описва Вашата реклама. Например, ако рекламата споменава безплатна туристическа информация, нейната целева страница трябва да съдържа предимно безплатна туристическа информация (а не връзки към други сайтове с такава информация).
* Трябва да предлагате уникално съдържание (съдържанието не трябва да изглежда подобно или почти идентично на това от друг сайт).
* Потребителите трябва лесно да намират онова, което обещава Вашата реклама.
* Доставяйте продуктите, стоките и услугите, в съответствие с обещаното на Вашия сайт.

В допълнение издателите, участващи в програмата за референции на Google, нямат право да използват онлайн реклама, за да купуват трафик с единствената цел генериране на конверсии, освен ако не са получили изричното съгласие на съответния рекламодател. Моля да имате предвид, че Google не дава разрешение на издателите, участващи в програмата за референции, да използват онлайн реклама за продуктите на Google или на продуктите, предлагани от партньорите ни в Google Pack.

За допълнителна информация, Ви препоръчваме да посетите Помощния център на AdSense (http://www.google.com/adsense_help), нашия пълен ресурсен център за всички теми, свързани с AdSense.

Поздрави,

Гергана
Екипът на Google AdSense България

----------------
За достъп до основната страница на Google AdSense или за да влезете във Вашия профил, моля посетете: https://www.google.com/adsense

Google Ireland Ltd.
Gordon House, Barrow Street
Dublin 4, Ireland

Registered in Dublin, Ireland, Registration Number: 368047

Original Message Follows:
------------------------
From: xxxxxxxxxx
Subject: Друго
Date: Wed, 17 Oct 2007 10:31:34 -0700

Здравейте
Имам профил в AdSense. Публикувам реклами
на няколко сайта. Бих искал един от
сайтовете ми да го рекламирам чрез
AdWords. Това нарушава ли програмната
политика на някоя от двете програми и
ако да къде мога да го прочета.

Поздрави
Пенко Пенев
 
FERRARIST каза:
....имат там 10 - на имейл шаблона и само това знаят......
Абе като ги гледам не са много хората (не че ги оправдавам), но е разбираемо, и аз ползвам подобна helpdesk система с предефинирани отговори за да се спести времето за реакция.

Когато имаш много клиенти доста помага.
 
Хе хе хе,

Ами Google така отговарят... корпоративна политика. къса ти нервите само като го четеш нали.

Абе каква порода бублечка е това, което ти лази на профила ;) готино е! Трябва да си сложа една такава на следващото чудовище. Да я дъвче или нещо такова :)
 
От: Нарушава ли се политиката на AdWords с AdSense?

Мисля, че на страниците, към които води рекламата в AdWords не трябва да има AdSense, но не мога да цитирам точно текста - виж какво пише на сайта им (често сменят общите условия и програмната политика).
 
От: Нарушава ли се политиката на AdWords с AdSense?

Аз тествах преди 2 месеца арбитраж на сайт с уникално съдържание и не съм имал проблем. Вкарах 80$ и изкарах горе долу толкова. С малко оптимизация може да се докарат нещата до 50-100% печалба и то без да нарушавам правилата. Може би защото сайта е с подчертано уникално съдържание и затова така се получи. На други сайтове в по-популярни ниши нямам успех в арбитража.
 
От: Нарушава ли се политиката на AdWords с AdSense?

Трябва да може но не мога да се сетя как
 
От: Нарушава ли се политиката на AdWords с AdSense?

може важното е да не наподобяват рекламите на google
 
От: Нарушава ли се политиката на AdWords с AdSense?

Спиръм да се занимавам с гоогле това са най-големите мошенци за мен в нета по-големи от тях няма
AdSense е пълен сакм AdWords освен да ти налага такси за не използвани неща и да ти пребира парите нищо друго не прави. Има каде каде по качествени саитове за много по евтина и ефиктивна реклама и саитове които плащат редовно на издателите си дори в сметката им да има само 0.10 сента
 
Re: От: Нарушава ли се политиката на AdWords с AdSense?

Има каде каде по качествени саитове за много по евтина и ефиктивна реклама и саитове които плащат редовно на издателите си дори в сметката им да има само 0.10 сента

Дай един-два примера като има.
 
Ти колко си изкарал от тях? Какъв е CTR? За бг сайтове става ли?
 
От: Нарушава ли се политиката на AdWords с AdSense?

направете я по-бързо. ще има интерес. за да сменим адсенс, трябва да има нещо което е доказано по-добро
 
От: Нарушава ли се политиката на AdWords с AdSense?

кое е това нещо, което е доказано по-добро ?
 

Горе