Насоки за SEO на хотел?

От: Насоки за SEO на хотел?

Ето един списък със сайтове, които ще ти помогнат за local seo:

1. Merchant Circle
2. City Grid
3. Insider Pages
4. About Me Hot Frog
5. Directory Central
6. Yellow Pages
7. The Gazette
8. Dex Knows
9. YellowBot
10. City Data
11. Google Places
12. Bing GoGo Bot
13. Work Force
14. Biz Wiki
15. Thumb Tack
16. Get Fav Magic Yellow
17. Yahoo Local
18. Boom Trek
19. White Pages
20. Map Quest
21. Super Media
22. Foursquare

Може да си докараш и малко трафик, но основното на което трябва да работиш са линковете, нали?:D
 
От: Насоки за SEO на хотел?

Аз съм много "ЗА" html сайтовете. Бързо ги класирам напред за разлика от тези с готовите системи.:rolleyes:
Имам сайтове на html и на уордпрес, както и на други системи, но html май най-бързо дръпват.:rolleyes:
Пък може и някой спец да обясни тук дали и защо се получава така, както съм забелязал.

Идея по темата: пусни в сайта нещо като раздел за новини на туристическа тематика,
за да имаш обновяващо се съдържание.
 
Последно редактирано:
От: Насоки за SEO на хотел?

Какво е html сайт?
Щото и wordpress е на html :D
 
От: Насоки за SEO на хотел?

Какво е html сайт?
Щото и wordpress е на html :D

HTML-сайтовете са статични, докато PHP-сайтовете (като WP) са динамични.

"Положителни страни:

- Статичният сайт позволява практически пълна свобода при създаването на дизайн, съобразен с всякакви изисквания от страна на клиента.
- Статичният сайт позволява по-добро оптимизиране за търсещи машини на всяка отделна страница, което може драстично да подобри класирането на сайта в Google.
- Поради липса на сървърна обработка и връзка с база данни, една статична страница се зарежда съществено по-бързо от същата по обем динамична, като това съотношение може да достигне до 60%.
- Тъй като статичният сайт обикновено се изгражда и актуализира на локален компютър и едва след това се "качва" на сървъра, собственикът на сайта по всяко време разполага с актуално резервно копие от своя сайт. Това обикновено е изключително важно при възстановяване на сайта в случаи на сривове в сървъра или пробив в сигурността му.

Отрицателни страни:

- Статичният сайт се актуализира по-трудно и това обикновено е добре да се прави от самите уеб дизайнери.
- При статични сайтове е по-трудно (понякога и невъзможно) да се създават по-сложни функционалности от типа на сортирания, филтрирания и т.н."


Какво е статичен сайт, и какво - динамичен сайт
 
Последно редактирано:
От: Насоки за SEO на хотел?

Всички сайтове са HTML. Разбирането за статични и динамични е нещо съвсем друго :D
 
От: Насоки за SEO на хотел?

Написах и цитирах какво в seo-средите се подразбира под "HTML-сайтове". А дали "Всички сайтове са HTML" е отделен въпрос, за разискването на който тази тема "Насоки за SEO на хотел?" е неподходяща.
 
От: Насоки за SEO на хотел?

малко и от мен за сео на хотела
Нишата не е жестока, нито е трудна - нишата е убийствено жестока:)
От 3 години съм в тази ниша и нещата стават много бавно
Пробвал съм всякакви варианти за сео оптимизация по ключови думи свързани с хотели, но не става
Оптимизирал съм за други ключови думи, като забележителности, население, новини и там става много лесно, което означава , че горе доло са ми ясни нещата, но нишата туризъм има примерно 100 портала, 500 сайта на туристически агенции и примерно 2000 сайта на хотелиери - еми защо точно аз или ти да сме в топ 10:)))
 
От: Насоки за SEO на хотел?

Мушнах сайта в топ 10 вече по някои неща, ще бутам до край и малко след него :)
@strana - дал си чудесно обяснение на разликите между динамичен и статичен сайт. Но нека направя преразказ с елементи на разсъждения:
- Динамичния сайт е все едно някой да ви разказва филма. Някои се справят добре, някои не толкова, но никога не е същото като първоизточника :)
- При статичния сайт е все едно да си купите специално олекотена до 400 кг. кола, която е много бърза и останалите и дишат праха. Но скоростите се сменят със заварен в средата стоманен лост и има решетки вместо стъкла :)

И моля да не разводняваме темата - динамичните и статичните сайтове, както и смесените варианти си имат място. Важното е да не ядете леща с вилица и да не режете пържола с лъжица.
 
От: Насоки за SEO на хотел?

Добра идея е да оптимизираш за:
- събития (ски купи, състезания)
- за важни новини (фестивалите в Банско - джаз фестивала, на планинското кино)
- типове почивка - ако хотелът пуска ласт минит, ол инклузив, ранни записвания
- начало и край на сезон
- намаление на ски лифт карти
- поводи за почивка - 24 май, Великден, Коледа

За самите фестивали, купи и празници е добре да започнеш отрано :)

:) Тези типове съдържание хващат трафик, хората реално ги търсят и ще е хем полезен сайта, хем ще се изгражда бранда на хотела (ще го запомнят дори да конвертират веднага).
 

Горе