Настолен компютър - дайте мнения.

NovaPS

Well-Known Member
От близо година се каня да хвърля някой лев в подмяна на машината изцяло с нова. Но с тия нови релийзи през 3,5 месеца на процесори и видеокарти се видях в чудо. Искам да е нещо актуално поне няколко години и естествено за почти без пари :D

Последно се спрях на следната конф.

Процесор: Intel Core i5-8600 + доп. термо паста.
РАМ: 16GB DDR4 2400Mhz
Видео: GTX 1060 6GB
Диск: 480GB SDD kingston, + 1TB HDD
Оптично у-во: LG
Захранване: EVGA 600W Active PFC 80 PLUS
Wi-fi: High Power Gigabyte Dual Band AC Wifi Adapter
Дъно: MSI H310 ProVD

тотал: 2000лв.

Заслужава ли си?!
 
Ти знаеш дали си заслужава. Споре дмен не си, но аз разлиакта е че аз знам за какво бих го ползвал, а за какво би го ползвал ти не е ясно :).

За какво ти е толкова голям SSD?
 
Ти знаеш дали си заслужава. Споре дмен не си, но аз разлиакта е че аз знам за какво бих го ползвал, а за какво би го ползвал ти не е ясно :).

За какво ти е толкова голям SSD?

По скоро ме интересува ценово като се има предвид компонентите, щото не ги следя толкова изкъсо.

А иначе по конкретно за използването - продукти на адоб и игри като fortnite, helloneigbor и другите модерни в момента от Steam, които ще се играят паралелно на ТВ-то, докато аз се опитвам да "работя" ;)

за SSD-то, в момента съм със 120 и e на тъмно червено, разликата от 240 до 480 е 70лв.
 
Аз ги следях изкъсо половин година и сглобих за 1500 по силна конфигурация. Твоята за 2к е okay, видеокартата е по зле, отделно аз бих сменил 8600 със 8700 за едни 100лв отгоре, ако не са ти проблем

Може ли да споделиш твоята конф и от къде си я сглобил, кой бяга от нещо по-хубаво за по-малко пари?

Аз все с по едни 100лв сменях и така до 2к :] Процесора имаш предвид i7?
 
Е как я напрай тая конф за 1500лв¿
 
Е как я напрай тая конф за 1500лв¿

Рамта е взимана втора ръка от чужбина
Видеото е от Англия следено на аукцион
Процесора е от US приятел ми го докара - купувано от newegg
Другите неща си ги взех от България имам отстъпка в vali
 
Видео: GTX 1060 6GB - че то има милион разновидности на тая карта ....
Знам, четох, почти завърших висше със специалност "1060". В крайна сметка се оказа, че няяяяяяма, кой знае какво значение, някой друг вентилатор в повече и повече възможности при оверклок. ;)

http://nikem-bg.net/magazin.php
Ако си сглобяваш сам, метни им едно око. Коректни са и винаги се спестява по някой лев.
Минах и оттам, горе долу толкова излиза.

Рамта е взимана втора ръка от чужбина
Видеото е от Англия следено на аукцион
Процесора е от US приятел ми го докара - купувано от newegg
Другите неща си ги взех от България имам отстъпка в vali

Аааааааааааааа, така може. ;)

Аз обаче не ги чувам толкова работите, че да знам, кое с кое ще си пасне, че да рискувам с чужбински покупки.

Иначе като цяло с всичките промоции около черния Петко, не видях нещо до 2000лв. което да има i5 8600, 1060 6GB и 16GB RAM.

Някой ако има да оплюва(съвети) относн конфигурацията сега е момента, че до 3,4 дена ще стане с 2000лв. късно. :D
 
Знам, четох, почти завърших висше със специалност "1060". В крайна сметка се оказа, че няяяяяяма, кой знае какво значение, някой друг вентилатор в повече и повече възможности при оверклок. ;)


Минах и оттам, горе долу толкова излиза.



Аааааааааааааа, така може. ;)

Аз обаче не ги чувам толкова работите, че да знам, кое с кое ще си пасне, че да рискувам с чужбински покупки.

Иначе като цяло с всичките промоции около черния Петко, не видях нещо до 2000лв. което да има i5 8600, 1060 6GB и 16GB RAM.

Някой ако има да оплюва(съвети) относн конфигурацията сега е момента, че до 3,4 дена ще стане с 2000лв. късно. :D
Тия въпроси са за хардуер форума.
 
Конфигурацията като цяло е много хубава. (Излиза скъпичко защото е с intel i серия и gtx 10 серия.) Но да я ползваш само за adobe и за fortnite игри, не мисля че си заслужава парите.. Погледна ли за алтернативите и Ryzen процесори и amd видео? Излизат по евтино и не отстъпват по производителност.
 
https://plasico.bg/компютър-overture-ryzen-5-2600-8gb-1tb-rtx-2070-8gb-gddr6-75128.html
1949 лева

+ 58 лева за 120ГБ Кингстън ССД

така ти влиза в бюджета , но се напъни с още 125 лева и си вземи 16 ГБ рам , вместо 8. Заслужава си.

Процесора на АМД в моята конфигурация е с 10% по бавен от i5цата в твоя , но видеото е ключа към бараката. В моята конфигурация взимаш последно поколение видео карта , която е почти 2 пъти по-бърза от твоята.
За глезотийки като термо пасти и светлинки на кутията , ако ти се дават още 10-20 лева може да си ги добавиш в сайта.


Успех с покупката.
ПС:
Още едно предложение
https://plasico.bg/компютър-varanus-ryzen-5-2600-8gb-1tb-gtx-1080-8gb-gddr5-74944.html

Тук цената е 1800 , добавяш пак ССД за 58 лева + още 8ГБ рам за да станат 16 за 125 лева и пак идва под 2000 лева с по-добра видео карта от тази в 1вия ти пост.
 
Последно редактирано:
Конфигурацията като цяло е много хубава. (Излиза скъпичко защото е с intel i серия и gtx 10 серия.) Но да я ползваш само за adobe и за fortnite игри, не мисля че си заслужава парите.. Погледна ли за алтернативите и Ryzen процесори и amd видео? Излизат по евтино и не отстъпват по производителност.

Е то това са основните неща. Можеш ли да предложиш конкретно "заместител" на i5-8600 и 1060ката. Ще ги погледна, че ако почна да чета и тяхната фирмена история, ще си остана HP павилиона :D

https://plasico.bg/компютър-overture-ryzen-5-2600-8gb-1tb-rtx-2070-8gb-gddr6-75128.html
1949 лева

+ 58 лева за 120ГБ Кингстън ССД

така ти влиза в бюджета , но се напъни с още 125 лева и си вземи 16 ГБ рам , вместо 8. Заслужава си.

Процесора на АМД в моята конфигурация е с 10% по бавен от i5цата в твоя , но видеото е ключа към бараката. В моята конфигурация взимаш последно поколение видео карта , която е почти 2 пъти по-бърза от твоята.
За глезотийки като термо пасти и светлинки на кутията , ако ти се дават още 10-20 лева може да си ги добавиш в сайта.


Успех с покупката.
ПС:
Още едно предложение
https://plasico.bg/компютър-varanus-ryzen-5-2600-8gb-1tb-gtx-1080-8gb-gddr5-74944.html

Тук цената е 1800 , добавяш пак ССД за 58 лева + още 8ГБ рам за да станат 16 за 125 лева и пак идва под 2000 лева с по-добра видео карта от тази в 1вия ти пост.

Не съм наясно, но така няма ли да се получи "bottleneck" с тая видео карта и по-слабичък процесор.

Някой има ли преки наблюдения върху тези пласико, че попадам на колебливи коментари. :D
 
Процесора е пренебрежително по-слаб от твоя , а видеото много по-добро. Аз моя комп е от пласико + монитора 3.7к миналата година. След това и стол си купих от тях , проблеми нямаше.
 
Рефърбишната маркова работна станция за 400-700 лева. Плюс ССД и видеокарта по избор. Само гледай кутията да побира избрания модел карта. А, и захранването може да се наложи да смениш.
 

Горе