Настолен компютър

От: Настолен компютър

Та който иска поддръжка - ще му е слаб компа, който иска да е с по-добри компоненти - ще си се оправя сам.

И това също мога да го оспоря :) Това, че ще вземеш 4 ядрен процесор, дъно и памет на 1600 не значи, че ще направих хубав(бърз компютър) :|

Имам един познат, преди няколко години даде около 2 бона да му направят супер геймърски компютър, с 4 ядрен процесор и т.н. Та този компютър още от началото работи като куц кон.
Та на този познат, баща му си взе един DELL Optiplex нищо особено едноядрен/двуядрен процесор(не помня вече), 2ГБ рам...
Та като се видяхме след няколко дена, човека ме пита. - Абе как така тази стара щайга работи поне 2 пъти по бързо от на сина 4 ядрения компютър :lol:

Така, че и асемблирането не е просто да вземеш 2-3 чарка и да ги метнеш в кутията...


Имам 1 приятел, известно време работи на поточна линия във фабрика на dell, и вика: "имаш 20-тина секудни да сложиш частта, ако нещо се разсееш и пропуснеш, компютъра продължава и заминава". Като не се тестват 100% от пройзведените продукти преди да се пакетират.

Какви части на DELL се слагат на поточната линия. Памети, твърди дискове захранвания. И наистина ли вярваш, че някои ще ти продаде компютър без памет или захранване :lol:
Ако споменеш и къде е точно тази поточна линия....?
 
От: Настолен компютър

И това също мога да го оспоря :) Това, че ще вземеш 4 ядрен процесор, дъно и памет на 1600 не значи, че ще направих хубав(бърз компютър) :|

Имам един познат, преди няколко години даде около 2 бона да му направят супер геймърски компютър, с 4 ядрен процесор и т.н. Та този компютър още от началото работи като куц кон.
Та на този познат, баща му си взе един DELL Optiplex нищо особено едноядрен/двуядрен процесор(не помня вече), 2ГБ рам...
Та като се видяхме след няколко дена, човека ме пита. - Абе как така тази стара щайга работи поне 2 пъти по бързо от на сина 4 ядрения компютър :lol:

Така, че и асемблирането не е просто да вземеш 2-3 чарка и да ги метнеш в кутията...




Какви части на DELL се слагат на поточната линия. Памети, твърди дискове захранвания. И наистина ли вярваш, че някои ще ти продаде компютър без памет или захранване :lol:
Ако споменеш и къде е точно тази поточна линия....?

Фабриката беше в Полша, но не си спомням какво е трябвало да слага.
 
От: Настолен компютър

Фабриката беше в Полша, но не си спомням какво е трябвало да слага.
Питай го като го видиш. Не ми е известно компютър да може да работи ако забравош да му сложиш някои от компонентите. А другия вариант, да се пусне на пазара неработещ компютър изобщо не го коментирам. Вече ако става дума за някаква окомплектовка, захраващи кабели, дискове, упътвания, може да се изпусне, но със сигурност при крайния клиент всичко ще си е както трябва...
 
От: Настолен компютър

Тестват се 100%, на едни големи контролери, по 20, 50бр. Мост правеха точно това, когато сглобиха 20 000 компютъра за три седмици.

Буквално ти пробутват един скапан Целерон (ама Хасуел ще кажете вие), 4гб рам, вградено видео, 1 скапан 5400рпм диск
Точно така е. И точно тази конфигурация върши работа на не 80%, ми на около 95% от населението. :wink:
 
От: Настолен компютър

Чакай сега, то всеки има по един познат, където е чакал да му паднат парите през флопито след заплата, ама не се е случвало. Сега спора мисля, че приключи отдавна, всичко друго е спам.
 
От: Настолен компютър

По един? Едва ли :lol:
Просто 95% от хората използват компютъра за Фейсбук и ексел, и някое клипче евентуално. За тази цел, тази конфигурация е перфектна. А като гледам, и авторът на темата иска именно това.
 

Горе