Настройка на DVR CCTV зад Рутер

mantaman

Well-Known Member
Трябва да свържа DVR зад рутер - преди съм ги пускал с две отделни IP-та но сега трябва да ползвам едно

Вероятно има значение и от DVR-а но може би има някакви стандартни настройки за да може да се ползва DVR-а зад рутера
 
От: Настройка на DVR CCTV зад Рутер

За най лестно добавяш IP-то на DVR-ра в DMZ зоната на рутера , обърни внимание ,че IPто на двр-а трябва да го зададеш статично . Другия вариант е както казва колегата правиш пренасочване на портове, а кои портове зависи от самия двр , може да ги видиш в настройките на двр-а оникновенни в network setings .
 
От: Настройка на DVR CCTV зад Рутер

Като начало кабела трябва да е кроснат. Връзваш ДВР - рутер.
2. Погледни в ръководството - 99% от ДВР-ите са с настроено ИП за вътрешна мрежа. Провери стандартните зададени портове. Винаги са 3 - за мобилен достъп през телефон, за контрол, за дистанционен достъп
3. Влизаш в рутера и пренасочваш порт. Задължително и към 3те, които съм изброил по-горе
4. Тестваш за пинг от ДВР към рутер
5. Проверяваш настройките на юзър. Смени тези по подразбиране ако искаш за да не влиза, който и когато си поиска или поне задай различи потребителски групи
6. Сваляш си нещо на телефон или таблет или ако имаш възможност си слагаш софтуера от ДВР на комп извън локалната и тестваш.

Ако си направил всичко както трябва би следвало да работи.

ПС Не се обиждай, обяснявам подробно, защото не знам колко си работил с подобни неща. Принципно е лесно, но винаги има място за спънка. Дано съм помогнал
 
От: Настройка на DVR CCTV зад Рутер

Да вдигна малко темата имам проблем с настройването на DVR към рутера с лан кабел . Направих всичко стъпка по стъпка смених ип-то и портовете синхронизирах ги с рутера

Screenshot_6.jpg
Screenshot_7.jpg

После въвеждам ИП адреса в IE и каквото и име и парола да въведа ми излиза следния надпис добавях нови потребители и пък същата работа някакви идеи ?
Screenshot_8.jpg
 
От: Настройка на DVR CCTV зад Рутер

пробва ли с друг браузър?

С другите браузери изобщо не стигам до там да се логна

Screenshot_9.jpg

Инсталирам го и до там предполагам че работи само на Iinternet Explorer но не ми е ясно защо не мога да се логна
 

Горе