Натоварване на сайт. От какво??

peterdim

New Member
Здравейте,
Въпроса ми е следния:

Сайта ми има следната структура - домейн със 6 поддиректории като всяка поддиректория представлява Wordpress блог за отделна тема.
Съотнощението на трафика, който правят отделните блогове/поддиректории е такова: 16%, 27%, 21%, 10%, 13%, 8%, 5% или за един ден общо целия сайт има 2560 уникални посетителя и 9152 pageviews.
В момента процесорното натоварване за 24 часа е към 100 минути (доста над разрешените 60 минути от хостинг-а). Според вас кое товари сайта най-много - самия трафик или 5-те MySQL бази данни на отделните блогове/поддиректории? В посоченото процесорно време според хостинга не е включено процесорното време изразходвано от базата данни (MySQL) за обработка на заявки генерирани от сайта, както и времето изразходвано от уеб сървъра за обработка на статичното съдържание на сайта (картинки, .htm, .html и т.н.)
В такъв случай кое товари толкова процесора на сървъра??
Благодаря предварително за мненията ви!
 
От: Натоварване на сайт. От какво??

самия WP товари много, а и ако си го накичил с много неща товари още повече ...
 
От: Натоварване на сайт. От какво??

Уърдпрес товари много и по мое мнение не е пригоден за голяма посещаемост, особено ако си качил много плъгини и ако в сайта има много картинки/видео.
Имах същият проблем, при 1500 уникални на ден от хостинг доставчика(ICN) постоянно ме предупреждаваха, че ще ми спрат сайта и се наложи да мина на VPS. И все пак според мен първата стъпка да ти намали товаренето е сайтът да се направи по поръчка и да няма нищо излишно, което да товари.
 
От: Натоварване на сайт. От какво??

То когато имаш много посещения каквото и да е ще товари.На VPS с 512 RAM при 550 онлайн и моднат wordpress сървъра се спича.При положение,че ползвам 3-4 плугина и кеша е вкл.
 
От: От: Натоварване на сайт. От какво??

То когато имаш много посещения каквото и да е ще товари.На VPS с 512 RAM при 550 онлайн и моднат wordpress сървъра се спича.При положение,че ползвам 3-4 плугина и кеша е вкл.
глупости, няма такова нещо ... а за твоя случай нямам коментар просто ....
 
От: От: От: От: От: Натоварване на сайт. От какво??

че при 500 UV ти се спича, дай да го видим тоя блог?
Имам на shared с доста повече WP и нямам проблеми ...
Аз пиша ама кой да чете :)
Написах моднат Wordpress.Не е задължително да е блог все пак.
550 онлайн и 500 UV има голяма разлика според мен.
 
От: Натоварване на сайт. От какво??

От това, което прочетох излиза че оптимизацията може да е в следните стъпки като при липса на резултат от всяк се преминава към следващата:
1. Изключване на всички излищни плъгини в Wordpress-a. В момента съм оставил само All SEO pack
2. Слагане на кеширваш плъгин Wp-SuperCash или друг подобен, DB Cache..
3. Оптимизиране на php кода на използваната тема - прочетох някъде че дори при default темата на WP има 20 queries към mysql-a
4. Намаляване на инсталациите не WP - 2-3 блога товарят по-малко от 6 блога със сигурност.
5. Преминаване към друг CMS, който има по-добра ефективност при натоварен трафик. Някакви препоръки за такъв?

А щест блога всеки от които е на различен домейн но всички заедно в един акаунт товарят предполагам по същия начин както 6 блога в един домейн както е с моя случай?
Какъв е начина за пренасочване чрез .htaccess или през cPanel реша да преместя част от блоговете на друг сървър?
 
От: От: От: От: От: От: Натоварване на сайт. От какво??

Аз пиша ама кой да чете :)
Написах моднат Wordpress.Не е задължително да е блог все пак.
550 онлайн и 500 UV има голяма разлика според мен.
мдам, така е, но за ВП няма значение как е, все си товари
 
От: Натоварване на сайт. От какво??

WP Super Cache + WP Widget Cache и от най-товарещата система се превръща в най-олекотената... всичко ти е HTML-ски страници, чистиш си кеша веднъж на 24 часа и готово:)
 
От: От: Натоварване на сайт. От какво??

WP Super Cache + WP Widget Cache и от най-товарещата система се превръща в най-олекотената... всичко ти е HTML-ски страници, чистиш си кеша веднъж на 24 часа и готово:)

Можеш ли да ми кажеш какви са правилните настройки за WP Super Cache?
 
От: От: Натоварване на сайт. От какво??

То когато имаш много посещения каквото и да е ще товари.На VPS с 512 RAM при 550 онлайн и моднат wordpress сървъра се спича.При положение,че ползвам 3-4 плугина и кеша е вкл.

Ако е прост HTML натоварването е в пъти по-малко.
 

Горе