Натоварване на хостинг акаунт

От: Натоварване на хостинг акаунт

за 2 пъти пускаш 2 заявки за крон жоб-а на всяка минута
за 3 пъти пускаш 3 заявки за крон жоб-а на всяка минута
за 4 пъти пускаш 4 заявки за крон жоб-а на всяка минута
за 5 пъти пускаш 5 заявки за крон жоб-а на всяка минута
за 6 пъти пускаш 6 заявки за крон жоб-а на всяка минута
за 7 пъти пускаш 7 заявки за крон жоб-а на всяка минута
за 8 пъти пускаш 8 заявки за крон жоб-а на всяка минута
за 9 пъти пускаш 9 заявки за крон жоб-а на всяка минута
за 10 пъти пускаш 10 заявки за крон жоб-а на всяка минута
за 11 пъти пускаш 11 заявки за крон жоб-а на всяка минута
за 12 пъти пускаш 12 заявки за крон жоб-а на всяка минута
за 13 пъти пускаш 13 заявки за крон жоб-а на всяка минута
за 14 пъти пускаш 14 заявки за крон жоб-а на всяка минута
за 15 пъти пускаш 15 заявки за крон жоб-а на всяка минута

.... и т.н.
 
От: Натоварване на хостинг акаунт

тестването на натоварването на сайт е доста комплексна задача, цяла наука има за тази работа и и викат performance testing :)
 
От: Натоварване на хостинг акаунт

ще търся някаква онлайн програма, която да прави примерно 100-200 едновременни конекции към сайта и да клика по линковете. Мен това ми трябва - да видя дали VPS-а ще издържи едновременно 100-200 потребителя
 
От: Натоварване на хостинг акаунт

Какъв е смисълът да товариш машината си, ако това не ти е необходимо заради реални потребители. Не знам с колко ресурси разполага съответния VPS-a, но не би трябвало да имаш никакви проблеми при натоварването, за което говориш.
 
От: Натоварване на хостинг акаунт

просто за теста. В момента там имам непосещаван сайт. Бих искал да изтествам системата на колко потребителя ще изразходва закупените ресурси. След това ще преценя възможностите и евентуално ще преместя "продуктивния" сайт със същата системя и с многото потребители.
 
От: Натоварване на хостинг акаунт

Мога да ти препоръчам един Wordpress плъгин за календар, който ако му зададеш да следи календара x дни напред за събития, ти прави 6x MySQL заявки - постоянно ми чупеше сървъра, докато разбера къде е проблема :D (в началото го бях сложил на 30 дни...)
 
От: Натоварване на хостинг акаунт

Мога да ти препоръчам програмата WAPT. Може да симулира голям брой потребители, които сърфират из сайта. Може да и създаваш и сценарии кой потребител какво да прави. Например:

- отвори home
- иди на страница X
- логин
- иди на моят профил
- субмитване на форма
- изход.

Има какви ли не функции, виж я тук: http://www.loadtestingtool.com/features.shtml

За съжаление е платена :)
 
От: Натоварване на хостинг акаунт

Резултатите, които ще получиш ще са доста относителни. Броя потребители, които може да поеме едновременно зависи от това как е написан софтуера. Много голямо значение оказват mysql заявките, които при различно количество данни в таблиците могат да се държат коренно различно.
 
От: От: Натоварване на хостинг акаунт

Много голямо значение оказват mysql заявките, които при различно количество данни в таблиците могат да се държат коренно различно.

Е ако си стигнал до идеята да правиш тестове ще се сетиш и да напишеш 5 реда скрипт да напълни базата с fake данни.
 
От: Натоварване на хостинг акаунт

взимаш от някъде линукс със инсталиран Apache и има прогрмка ab - apache benchmark

http://www.debianhelp.co.uk/apacheab.htm

С нея може достатъчно подробно да видиш какъв точно ти е load-a. Отделно ако искаш VPS-a ти да е по-продуктивен. Ето няколко съвета от личен опит:

http://blog.skyhost.bg/vps-хостинг/optimize-vps/

Поздрави и много успехи.
 

Горе