Начало

monidunk

New Member
Добър ден , нов съм в този сайт и не съм запознат с това как се прави сайт.Имам някои доста добри идеи , но нямам уменията за да ги създада.Имам следното питане , ако си наема хост + домейн как по-точно се прави дадения сайт ? Нужни ли са сложни кодъци и т.н?
Благодаря предварително.
 
От: Начало

Тъй като си начинаещ, първата стъпка, която трябва да направиш е да научиш html. HTML представлява описателен език, с който се създават уеб страниците. Не е нищо сложно. Поразрови се за html lessons и html tutorials. Направи примерите, тествай нещата. Не е нужно веднага да си купуваш хостинг и домейн, докато се обучаваш може да ползваш безплатни такива. Ето ти няколко линка за старт с уроците:

http://uroci.net/urok/2607/HTML-Първи-стъпки.html

http://www.w3schools.com/html/

http://www.htmltutorials.ca/

Важното е - опитвай всичко написано + си измисляй свои примери с вече наученото. Така процеса по научаване е по-ползотворен и лесен.
 
От: Начало

Пък може и да купиш нещо готово направено
 
От: Начало

Тука из форума постоянно текат някакви оферти.
Какво те интересува. Тематика?
 
От: Начало

Тука из форума постоянно текат някакви оферти.
Какво те интересува. Тематика?

Трябва ми нещо съвсем ново и евтино , защото имам някои добри идеи , но нямам знанията за да ги приложа все още и поради тази причина искам първо да тествам 1-2пъти.
 
От: Начало

След като трябва да е без пари, а имаш идея - сядай и учи. За нула време ще спретнеш първия си сайт. След това пак сядаш и учиш как да го направиш по-добър. И това става бързо. После сядаш и учиш как да го оптимизираш ... Ей това учене обаче край няма. Но си струва :)
 
От: Начало

Така, както се на вълна обучение... знаете ли някакъв хубав видео урок на български - как се свързва система със сайта? Че нещо въобще не мога да се оправя с това, което съм чел и явно трябва да го видя нагледно и добре обяснено.
 
От: Начало

Така, както се на вълна обучение... знаете ли някакъв хубав видео урок на български - как се свързва система със сайта? Че нещо въобще не мога да се оправя с това, което съм чел и явно трябва да го видя нагледно и добре обяснено.

На български не знам, но на английски със сигурност има.
Да не би въпросът ти да е как се се пренасочва домейн име към виртуален хост на сървър, за да може след като напишеш domain.com в браузър да отиде към правилното място и да зареди желания сайт?

Поздрави
 
От: Начало

monidunk, препоръчвам ти като за начало да си инсталираш програмата KompoZer, тъй като е с доста опростен интерфейс и мисля, че ще се ориентираш лесно. Втората стъпка е да си дръпнеш някой безплатен шаблон за уеб сайт (напиши в Google нещо от сорта на "free website templates"). На първо време се опитай да редактираш шаблона чрез визуалният редактор. Така ще научиш основни понятия като: header, banner, link и т.н. На по-късен етап се опитай да нанесеш промени в страницата чрез редакция на HTML кода. Това е засега от мен, действай ! ;)
 
От: Начало

Грешка !!! недей да инсталираш програми който са с готови темплейти и сами си ги правят и кодират
videotutorials-bg.com преди години за 5 дни научих css много добре е обяснено и е лесно
html - е лесен
това ти е основното после по малко php и така....
 
От: Начало

Грешка може би за теб, но аз точно така бързо се научих преди години на HTML, CSS и т.н. Много ясно, че в случая всичко е строго индивидуално. Както навремето аз си учех уроците в даскало чрез писане, а други съученици ги запомняха още в час, само чрез слушане на учителя. ;)
 

Горе