Начинаещ...

apo

New Member
Здравейте на всички ! Поздравления за хубавия форум. Последните 2-3 дена прекарах в четене именно на вашия сайт. Целта ми беше максимално да се образовам по повечето въпроси с уебмастър-твото, подържането и популяризирането на сайт/блог. Планирам да пускам блог, но не бързам засега или поне изчаквам да се информирам подробно отностно нещата около създаването на нещо подобно. Тъй като още всичко ми е каша в главата от толкова много информация ми е интересно да ви питам за няколко конкретни неща... Означава ли СЕО оптимизацията, най-просто казано, че когато пишеш статия трябва да се стремиш максимално да използваш думи, които ще ти подпомогнат за по-лесното откриване в търсачки ? Т.е. да подбираш думите за дадена статия. Целта на проекта, който съм замислил е блог, като темата ще касае най-вече, това от което аз се интересувам, най-общо казано тема свързана с изкуството. Има ли, според вас, надежда за прилични доходи, само от рекламодатели ? Имам още много въпроси и неясноти, но ще ги спестя засега и ще разчитам повече на четене засега. Надявам се да не съм сбъркал раздела с темата си, но както виждам тук не сте много строги в това отношение. Поздравление за либералното отношение. Благодаря предварително и поздрави и успехи на всички !
 
SEO означава Search Engine Optimization.
Дели се на on-page optimization (добър код, добър content и т.н) и off-page optimization (добри backlinks, anchor text и т.н.)
Тоест насищане на статия с ключови думи (добър content) е само част от on-page optimization, което пък е само част от SEO-то.

Надежда от прилични доходи само от рекламодатели има във всяка ниша. Въпросът е твоя сайт да стане авторитетен и посещаван.
 
Благодаря за бързия и точен отговор. Така е по-добре в главата ми сега...Продължавам с четенето.

Можете ли да ми препоръчате фирма за хостинг и домейн в БГ, при която отношението качество/цена да е добро, или поне предпочитано от вас ?

Поздрави :)
 
Здравей и добре дошъл тук, радвам се че инфото ти харесва. Продължавай с четенето, и много неща ще ти станат ясни. Ако има нещо - може да се помогне ако е компетенцията ни....:)

За хостинг, зависи ... може да погледнеш много фирмички и да се ориентираш по свой критерии.

Успехи и много късмет в начинанието.
 
Благодаря ви и за съветите...Знам, че опита е най-добрия съветник, но все пак в момента доста се колебая за това какъв проект да започна с цел докарване на доходи...Четох и за ЕТ и за Г.Адсенс и за афилиейт програми като ГБ, М.ниш и т.н. Идеята ми е да споделите от вашия личен опит с кое е най-добре да започне един начинаещ, като мен. Тези въпроси сигурно са ви писнали и до болка познати, но ми се иска да слушам патило. Успех !

Поздрави :)
 
бате ако требва аз всеки път да казвам мерси за всеки прекрасен пост който ти и другите големи пишете , досега нямаше да ми се виждат м , р , с , е , и на клавиатурата :) нали това е смисълът на това дето тук го правиме - да хелпваме един на друг
 
Здравейте, отново ! Имам едно питане...Може и да ви се стори глупаво, ама... Оптимизация за даден кейуърд означава ли, че когато се пишат статии или каквото и да било за сайта ви, просто тази дума трябва да присъства много ?
 
Хубаво е да присъства в различни вариации НЕ много иначе ако целиш конкретен киурд може и въобще да не присъства само в анкора на линковете да я има

но аз бих т препоръчал вараинт с умерено присъствие на сходни вариации на ключовата дума... за да се разпростреш по на широко 8) и присътвие в анкорите на линка на основният киурд.....

можеш да го проверяваш с

seoqake - plugin за мозила

или Web CEO
 

Горе