Начините за плащане през Adsense

mhx

Member
Здравейте,

имам един въпрос, на който не мога да намеря отговор.

Плащанията през Adsense само с чек ли могат да стават? Не можах да открия на тяхната страница алтернативен метод (директен трансфер към дебитната карта/ или още по-добре в Paypal).

Надявам се някой да успее да ми помогне.

Поздрави и успешен ден.
 
От: Начините за плащане през Adsense

Специално за българските граждани и фирми не предлагат плащане с банков превод.

На български физически лица плащат с Western Union и с чек (с WU плащането е безплатно и по-бързо). На българските фирми плащат само с чек.

Има значение как ще се регистрираш - като фирма или като физическо лице. Ако се регистрираш като физическо лице фирмата ти няма да може да осребрява чековете. Ако искаш фирмата ти да получава приходите трябва да се регистрираш като фирма.

Длъжен си да се регистрираш по ЗДДС 7 дена преди датата на плащане и всеки месец да подаваш декларация съгласно Закона за ДДС (иначе големи глоби). Затова някои предпочитат фирмата им да получава плащания от Google (за да не се налага да се регистрират по ЗДДС като физически лица).

Други път са решили изобщо да не се занимават с Google (за да не се занимават всеки месец с декларации, регистрация по ЗДДС и др.).
 
От: Начините за плащане през Adsense

Един вид, ако се регистрарам като физическо лице мога да получавам както през уестърн юнион, така и с чек. Но трябва задължително да имам регистрация по ЗДДС.

Ако реша да се регистрам като фирма (а аз нямам фирма и не знам как ще стане това), мога да избегна регистрацията по ЗДДС, но плащанията стават само с чек.

Правилно ли съм разбрал?
 
От: Начините за плащане през Adsense

Един вид, ако се регистрарам като физическо лице мога да получавам както през уестърн юнион, така и с чек. Но трябва задължително да имам регистрация по ЗДДС.

Ако реша да се регистрам като фирма (а аз нямам фирма и не знам как ще стане това), мога да избегна регистрацията по ЗДДС, но плащанията стават само с чек.

Правилно ли съм разбрал?

Ползвай си Уестърн Юниън и не си прави регистрации по ДДС и други подобни. Логиката е, че АКО те хванат те очаква глоба. Не, че щом си започнал да вадиш пари от адсенс ще те глобят още при първата сума. Не вярвам всички, които изкарват пари от адсенс да са регистрирани. Това е моето лично мнение по въпроса.
 
От: Начините за плащане през Adsense

Ако искаш да ти е законно всичко, регистрацията по ЗДДС не ти мърда, няма значение дали си фирма или физ.лице
Отделен е въпроса дали си струва риска да не се регистрираш. Като знам колко са невежи бюрократите голяма е вероятността да се разминеш, но и както са закъсали за пари ..... имат стимул да глобяват
 
От: Начините за плащане през Adsense

Добре, прочетох материала от happyslacker- един вид, ако прежаля 100 лв. на месец за осигуровки мога да си работя спокойнo ?

Но,да предположим, че се осигурявам на друго основание (от друг работодател). В този ред на мисли, не мога ли просто да подавам декларацията, без да ми се налага да се осигурявам и към Google Adsense ? Видях и това:

"За да бъде законна дейността му, такъв издател трябва да се регистрира като лице работещо по граждански договор (договорът с Гугъл Адсенс е такъв) в регистър БУЛСТАТ и да получи идентификационен код, с който да се регистрира в НАП като самоосигуряващо се лице." НО:

"Регистрацията по чл. 97а ал. 2 от ЗДДС не води до задължение за плащане на ДДС, а само до задължение за подаване на декларации (вкл. и VIES-декларация) за всеки данъчен период (месец)." Значи не ми се начислява ДДС ?!

Само на мен ли ми се струва, че този закон сам си противоречи?
 
От: Начините за плащане през Adsense

Физическо лице, регистрирано, като самоосигуряващо трябва да си изкара булстат или имаше някакъв начин и с ЕГН да минеш. То не се задължава да се регистрира по ДДС, а го прави по желание.

Дано успях да ти отговоря на въпроса.
 
От: Начините за плащане през Adsense

Другия вариант е да се регистрираш само по ддс като физическо лице, без да се регистрираш по булстат.
В годишната декларация пишеш че доходите са ти от наем на рекламни площи - това не се води трудова дейност и не плащаш осигуровки, но може да се заядат и да си платиш осигуровките с лихвите
 
От: Начините за плащане през Adsense

Ок. А някой знае ли други платформи за реклама, подобни на Adsence? Наскоро засякох MVM Ads (http://mvmads.com) и се чудя дали да не слагам нея, като вариант Б. Явно Adsense е голяма играчка.
 
От: Начините за плащане през Adsense

Adsense плаща най-добре не се занимавай с други се пак гошко е лидер в рекламата. Е зависи и от сайта ти де.
 
От: От: Начините за плащане през Adsense

Длъжен си да се регистрираш по ЗДДС 7 дена преди датата на плащане и всеки месец да подаваш декларация съгласно Закона за ДДС (иначе големи глоби). Затова някои предпочитат фирмата им да получава плащания от Google (за да не се налага да се регистрират по ЗДДС като физически лица).
Всеки месец да подаваш декларация? Това не става ли веднъж годишно...
 

Горе