Нашумелите онлайн курсове

DinkStaykov

Member
Здравейте, правя тази тема за всички онлайн коучове, лесни пари и бързи милионери :D

Така, сега ясно е ,че има доста измамници даже най-вероятно повечето са такива, даже виждам и че в България вече има доста.


Идеята на темата е за оценки и препоръки за наистина стойностните хора в бизнеса които могат да те въведат в него и да ти помогнат.

Вие сте наред. :D
 
За платените такива ли става дума или няма значение, платени или безплатни.
 
Здравейте, правя тази тема за всички онлайн коучове, лесни пари и бързи милионери :D

Така, сега ясно е ,че има доста измамници даже най-вероятно повечето са такива, даже виждам и че в България вече има доста.


Идеята на темата е за оценки и препоръки за наистина стойностните хора в бизнеса които могат да те въведат в него и да ти помогнат.

Вие сте наред. :D
Кой би препоръчал ти?
 
За платените такива ли става дума или няма значение, платени или безплатни.
Аз за безплатни не съм чувал... винаги те зарибяват с нещо безплатно като въведение и после трябва да си платиш за пълния курс.
 
Кой би препоръчал ти?
Като цяло не мога да ти отговоря, защото не съм плащал за такива курсове... за това и направих тази тема. В youtube съм изгледал доста клипове на Kevin David Grant Cardone Tai Lopez ... БГ варианта Юли Тонкин за мен е тариката който първи се усети и започна да прави някакви подобни семинари за мързеливи хора..бил съм на негов семинар от любопитство и като цяло от маркетинг е доста добре, но до там.
 
Колкото и книги да изчете и курсове да изгледа една офца, тя никога няма стане вълк.

За мене всички тези олигофрени са тотален булшит. Ако говорим за курсове, от които можеш да научиш как да работиш с някакъв софтуер или да се сдобиеш с нови умения ок. Например топ курсовете в Udemy.
 
Колкото и книги да изчете и курсове да изгледа една офца, тя никога няма стане вълк.

За мене всички тези олигофрени са тотален булшит. Ако говорим за курсове, от които можеш да научиш как да работиш с някакъв софтуер или да се сдобиеш с нови умения ок. Например топ курсовете в Udemy.
Говорим за чисто практични курсове които могат да те вкарат в бизнеса, а не какъв човек си.
 
Може да скивате в YouTube Румен Виста, вчера го открих и изгледах няколко клипа, накратко: продава онлайн курс за дропшипинг в стил Юли Тонкин. Схемата вероятно ви е ясна, но все пак да ви напиша какво виждам аз - говорят 20 мин някакви общи глупости (вероятно преведени от американци правещи същото, но в по-голям мащаб) показват големите си доходи (хубава къща и автомобил закупени от огромни пасивни доходи, питат те, дали и ти искаш да бачкаш от вкъщи, при това, само когато не те мързи, бля бля), също показват колко много успели хора има благодарение на техните знания. Естествено всички тези гурута, се представят като бивши собственици на огромни компании, но за съжаление по призвание видиш ли, искат да помагат на хората и са се отказали от нереално печелившия си бизнес, изграден единствено от бачкане от вкъщи за да помогнат на теб, да точно така, за тях ти си по-важен!(ебаси смеха) Ти можеш да си на тяхното място! Само ако, закупиш книгата и видеото им и се наведеш, свалиш си гащите и се хванеш за палците, за да им е по-удобно, когато ти го набиват с ташаците, а след това си закупи и втората им книга и отиди на семинар за 140 лв или си закупи запис от семинара само за 89,99лв o_O. Общо взето трябва да си доста тъпо парче за да дадеш 200лв за рар файл със снимки и видео направени от подобни нагли и безочливи тъпанари :oops: Всичко го има в нета, ако не ги мързи хората ще си го намерят, ако ги мързи няма голямо значение дали ще го намерят.
 
Мен пък много ме радва да ме обучават хора, или да ме изпитват някакви цървули, които през живота си не са създали и един проект и нищо, с което да оставят отпечатък някъде. Някакви изсъхнали тъпаци, които са бачкали някъде и са решили, че са много добре, че и стават коучове. Или кочове. Не знам точно.
 
Аз на първо четене се сещам за няколко добри курса, но са предимно офлайн.
1. trainingacademy.bg - имат доста добри попълнения. Имат и бизнес академия, която половината тук, ако минат, ще си вдигнат нивото в пъти.

2. 9academy.com - От към бизнес обучения на български, това са най-добрите. Изцяло офлайн е, цената за участие е смешна, струва си.

3. SoftUni - имат много качествено съдържание поне в дигиталните им курсове. Чудесна възможност е и за тези, които вярват в сертификати и подобни, защото тежестта им от тук е в пъти повече от което и да е Уни. Имат и пълна програма за дигитален маркетинг от-до.

4. Udemy - Има страхотни онлайн обучения на английски език. Аз съм започнал няколко, но така и не ги довърших.
 
  • Like
Реакции: mtpv
Аз ви препоръчвам:

Доста качествено безплатно съдържание, което не съдържа обикновенните мотивационни простотии.
Има академии и курсове, които са доста читави.
 
Аз ви препоръчвам:

Доста качествено безплатно съдържание, което не съдържа обикновенните мотивационни простотии.
Има академии и курсове, които са доста читави.
Мен ми е малко clickbait съдържанието му, но реално има и много стойност в това, което прави. Особен на българският пазар е абсолютният лидер в тази ниша.
 
Доста често ги репортвам тези реклами на курсове, които постоянно ми излизат. Направи ми силно впечатление, че те са си една гилдийка от 10тина човека, защото като разгледам страниците им доста често имат общи снимки. Просто супер много фекват, че са успешни. Аз на този метод му викам "selling the dream", и това го има и в чужбина, вече доста силно навлезе и при нас. На един такъв тип след като видях, че "курса" му струва 600лв, за информация, която може сбоводно да се намери в интернет, а тя даже е само общи приказки за мотивация и за това колко му бил успешен бизнеса да "продава мечтата за успешен бизнес" общо взето иначе нищо друго не е постигнал в живота си. Та въпросния човек ми отговори, че това не било курс, а всъщност членска вноска, към една такава общност на един вид masterminds от успешни хора с общи идеали. Абе общо взето булшит.

Мисля, че не ми е нобходимо да поемам всекидневна доза от "Ти можеш! Успей сега! Направи го! Недей да спиш, а действай!" и т.н. Хората искат практически да им се покажат нещатата. Но кой ще го направи я, никой няма да си каже метода и какво точно е направил разбира се и да хване някой за ръчичка. Има някои youtube канали, където реално ти показват стъпка по стъпка начините, от които изкарват пари, и то напълно безплатно.
 
Последно редактирано:
Аз на първо четене се сещам за няколко добри курса, но са предимно офлайн.
1. trainingacademy.bg - имат доста добри попълнения. Имат и бизнес академия, която половината тук, ако минат, ще си вдигнат нивото в пъти.

2. 9academy.com - От към бизнес обучения на български, това са най-добрите. Изцяло офлайн е, цената за участие е смешна, струва си.

3. SoftUni - имат много качествено съдържание поне в дигиталните им курсове. Чудесна възможност е и за тези, които вярват в сертификати и подобни, защото тежестта им от тук е в пъти повече от което и да е Уни. Имат и пълна програма за дигитален маркетинг от-до.

4. Udemy - Има страхотни онлайн обучения на английски език. Аз съм започнал няколко, но така и не ги довърших.

Аз ще добавя още няколко добри:

5. https://www.pluralsight.com - Има уроци на най различна тематика

6. http://3dmotive.com/ - Основно 3D

7. https://www.youtube.com/channel/UCH3zmZEGt0Ksmi0dcEGEFRw/videos - Доста симулации с Phoenix FD.
 
Може да скивате в YouTube Румен Виста, вчера го открих и изгледах няколко клипа...
Днес отварям youtube и го гледам тоя ми го предлагат и се чудя що, а то било от тази тема. Изтраях го 40 сек. да си полива басейна и затворих.
 

Горе