Наясно ли сте с начисляването на "отстъпки"..

AdSenser

Member
... подготвям ценоразпис, по който да продавам реклама в сайтовете си, след като си направих фирма... и достигам до момента, в който трябва да измисля някакви отстъпки при "обем". Във всички сайтове тези отстъпки са на базата на платени средства на "годишна база"... но все пак нещо не ми е ясно. Например гледам това: http://www.slava.bg/news/20.html , във всички останали сайтове е сходно... Има в този линк секция "Отстъпки"...
1 000 – 2 000 лв 7% (примерно)

И тук ми идва въпросът: как точно се смята достигнето на тази сума? В смисъл, ако даден човек си купи реклама за 1000 лева, трябва да му направя отстъпка от 7% ли? Какво става, ако примерно първо е поръчал за 500 лева, а след това направи полъчка за 600? Сумарно сумата става 1100 лева, това означава ли, че на втората поръчка вече трябва да се прави 7% отстъпка? Само на 100-те лева от поръчката? На следващата поръчка?...

Аз много лесно мога да си измисля "свои" отстъпки, които да си смятам лесно, но просто искам да се придържам към тенденцията и неписаните правила, за да всичко изглежда професионално... Благодаря ви предварително за внасянето на малко яснота!!!

P.S. И още един въпрос.. всички са се "юрнали" да продават реклама на импресии.. аз обаче твърдо съм убеден, че искам да продавам на месечна база. Мислите ли, че това ще е в голям мой ущърб?
 
От: Наясно ли сте с начисляването на "отстъпки"..

Извиняваи че ще ти оспамя мако темата но искам да те посъветвам да помислиш първо върху цената която ще предложиш.Просто не мога да проумея как всеки решил да продава реклама започва да предлага 1000 импресии за 7-8 лева при положение че всеки рекламодател какъвто съм и аз може да си купи тези импресии за 25 цента от Гугъл!!! И накрая на твоя саит пак се въртът гугълски реклами от които получаваш стотинки.Не е ли по удачно да предложиш нормални цени за да не се налага българин да купува от българин и да плащаме комисионна на гугъл.
 
От: Наясно ли сте с начисляването на "отстъпки"..

Да, точно това си го помислих и аз вчера, като огледах повечето сайтове, предлагащи реклама на импресии. Но не това е въпросът...*
 
От: Наясно ли сте с начисляването на "отстъпки"..

Според мен така с натпупване както си го решил не е лошо - веднъж мине ли 1000 лева започва да получава 7% ,като мине 2000 10% и т.н.Така клиентите ще ти станат постоянни.Също е вариант ис бонуси за по напредналите.Примерно като стигнеш 25% решаваш че по евтино не ти се връзва и започваш да даваш и линк примерно или малък банер в някоя категория или нещо такова - зависи от саита ти
 
От: Наясно ли сте с начисляването на "отстъпки"..

Мерси ioio, за разясненито и идеята, със сигурност може би така е най-добре, щом всички го ползват (с натрупване) ;) Въпросът е в детайлите - как точно се смята това натрупване, в смисъл - дали отстъпката се дава след достигането на дадена сума, или още при поръчката, с която ще се достигне тази сума... това само не ми е ясно, май ;)
 

Горе