На каква платформа да заложа според етапа на бизнес? - Sas vs Hosted

SAS или Hosted решение

  • Sas

    Votes: 3 50.0%
  • Hosted

    Votes: 3 50.0%

  • Общо гласове
    6

Станимир И

Well-Known Member
Привер!
Имам онлайн магазин за дрехи и спортни стоки, бих казал че съм на средно ниво е моят бизнес, искам да се преместя от Prestashop която е супер система но плащам доста пари за поддръжка и хостинг, имам номенклатура от 42 хиляди продукта.

Сега моля за съвет, да избера sas услуга или magento, и защо да не избера примерно Cloudcart за България или Summercart, напълно безплатни са като план за месец и цялата година, имат поддръжка и всичко е много лесно и удобно.
Докато Magento е изключително скъп и трябва да се хоства на VPS към този VPS трябва да имам системен администратор и да пръсна едни пари за настройка на VPS и хора за поддръжка.

Тука виждам изгода от sas и че аз мога да си кача хилядните продукти, сайта също има доста потребители седмично имам към 150к посетителя на сайта :)

Моля за съвет! :)))
 
Стой далече от Summercart. По "безплатна" система от тяхната няма :D.

Какво толкова плащаш за Prestashop? Не плащаш ли само за нови неща и фиксове?
 
Ако номенклатура от 42 хил. продукта със 150 хиляди посетителя на седмица не може да си избие разходите за magento + VPS + поддръжка, по добре закривай. Нямаш си ни най-малка представа в какъв комедиен сериал ще се вкараш със Seliton (бившия Summercart)
 
Действително, как така не можеш да си позволиш какъвто си поискаш VPS с толкова продукти и трафик, че чак да предприемеш нещо толкава безразсъдно, като смяна на системата. Има прилични ВПС-си за по 1000 лв. на година, дето тоя трафик няма да го усетят.
 
Ако номенклатура от 42 хил. продукта със 150 хиляди посетителя на седмица не може да си избие разходите за magento + VPS + поддръжка, по добре закривай. Нямаш си ни най-малка представа в какъв комедиен сериал ще се вкараш със Seliton (бившия Summercart)
Фейсбук шит трафик който не знае как е попаднал в магазина?
 
Фейсбук шит трафик който не знае как е попаднал в магазина?
това е куца схема, не бизнес модел. Ако разчитат на подобен трафик e-commerce в Бълагрия ще си стои на това първобитно ниво още няколко стотин години.
 
това е куца схема, не бизнес модел. Ако разчитат на подобен трафик e-commerce в Бълагрия ще си стои на това първобитно ниво още няколко стотин години.
Само предполагам, то ако беше таргетиран тоя целия трафик пича нямаше да пише тук а да е на някой топъл остров.
 
Благодаря ви много приятели :)
А може ли да ми кажете нещо за CloudCart за моят случай дали ще е окей да си държа там магазина? :)
 
Бих те посъветвал да работиш в посока оптимизация на разходите, но не да си сменяш платформата. Никоя миграция не е безпроблемна и често може да изгубиш доста от проблеми, които не очакваш. Ако поддръжката е скъпа, виж защо е така (какво се поддържа толкова?). Ако хостинг е скъп, виж защо и съответно провери как можеш да оптимизираш магазина и да намалиш използваните ресурси. От тея 150к посетителя едва ли има и 5%, например, които да са логнати и да не можеш да им сервираш кеширано съдържание и тн.
 
Пробвай с dreamshop.io ние имаме безплатна версия до 200 продукта. Платформа работи с дистрибутори и лесно може да се синхронизират продуктите и да си спестиш доста работа.
Имаме магазини с по 30000 - 40 000 продукта и доста трафик. Отделно нямаме ограничение в пространството или трафика на магазина.

Привер!
Имам онлайн магазин за дрехи и спортни стоки, бих казал че съм на средно ниво е моят бизнес, искам да се преместя от Prestashop която е супер система но плащам доста пари за поддръжка и хостинг, имам номенклатура от 42 хиляди продукта.

Сега моля за съвет, да избера sas услуга или magento, и защо да не избера примерно Cloudcart за България или Summercart, напълно безплатни са като план за месец и цялата година, имат поддръжка и всичко е много лесно и удобно.
Докато Magento е изключително скъп и трябва да се хоства на VPS към този VPS трябва да имам системен администратор и да пръсна едни пари за настройка на VPS и хора за поддръжка.

Тука виждам изгода от sas и че аз мога да си кача хилядните продукти, сайта също има доста потребители седмично имам към 150к посетителя на сайта :)

Моля за съвет! :)))
 
За такова нещо най-добре custom, за да може да се правят каквито доработки искаш, вместо да чакаш да ти оправят системата, ако въобще им се занимава. С толкова продукти и посетители, можеш да си позволиш собствена система където няма да имаш излишни глупости.
 
За такова нещо най-добре custom, за да може да се правят каквито доработки искаш, вместо да чакаш да ти оправят системата, ако въобще им се занимава. С толкова продукти и посетители, можеш да си позволиш собствена система.
Пак грешно мнение, Блинки трябва да почне да наказва вече.
Но все пак, как стигна до мнение че трябва да е къстъм?
 
Да оправите сайтовете, че малко не работят. 404 навсякъде.
Пробвай с dreamshop.io ние имаме безплатна версия до 200 продукта. Платформа работи с дистрибутори и лесно може да се синхронизират продуктите и да си спестиш доста работа.
Имаме магазини с по 30000 - 40 000 продукта и доста трафик. Отделно нямаме ограничение в пространството или трафика на магазина.
 
Пак грешно мнение, Блинки трябва да почне да наказва вече.
Но все пак, как стигна до мнение че трябва да е къстъм?
Защо да е грешно? Ще му се направи това, което желае, без да има излишни неща и системата ще е негова.
 
Защо да е грешно? Ще му се направи това, което желае, без да има излишни неща и системата ще е негова.
E, edin red обосновка за решението което струва няколко хиляди лева?
 
Защо да е грешно? Ще му се направи това, което желае, без да има излишни неща и системата ще е негова.

Защото, когато не е къстъм няма опция да се прави каквото пожелаеш? Сигурен ли си? Ако си партньор с фирмата разработчик всичко е възможно.

П.С. - Работя в софтуерна компания. Всеки наш партньор може да поиска подобрение в софтуера. Той има собствена инсталция, която се поддържа от нас. Естествено всичко това струва пари и преди да се одобри минава по канала. Но получава SASS услуга и не се занимава със сървъри, инсталации, мониторинг, ограничения на трафик и т.н. Плащат си на база потребление. Софтуера е сайтбилдер.
 
Добре мнение за CloudCart някой имали :) или всеки се страхува да пише тук?
Аз питах още хора на лично никой нищо не казва, нито че са добри нито че са лоши като избор.
 
Добре мнение за CloudCart някой имали :) или всеки се страхува да пише тук?
Аз питах още хора на лично никой нищо не казва, нито че са добри нито че са лоши като избор.

На външен вид изглеждат като най-читавото в бг. Не съм им клиент.

Но основната ти дилема дали да вземеш saas или нещо self-hosted са дали стандартните функционалности, които предоставят тези платформи са ти достатъчни или имаш и нестандартни нужди. Цените на Saas платформите не са хич височки, а предлагат доста предимства особено ако администрацията на сървър не ти е силата, ще ти отметнат доста главоболия, а и скалират добре и би трябвало на теория да поемат лесно чернопетъчни пикове в трафика. Това хубаво. Но в момента, в който поискаш нещо къстъм, дори нещо да се пипне по темплейт тук-там и ще ти отрежат главата от кръста. Ако пък искаш някоя пълнокръвна допълнителна функционалност вече ще стане страшно, защото си е доста труд и разходи и за тях да пишат плъгин за потенциално един клиент.

Базирай решението си на това, чак после идват другите дилеми дали да е woo, magento, opencart, cloudcart, shopify и т.н. Мисли и в перспектива - може в днешно време да ти е нужно само лесна поръчка и доставка с Еконт, но дали ще е така след година-две-три-пет? И ако избереш saas то гледай да имаш възможност да си експортнеш базата данни, защото в противен случай има риск да останеш техен роб завинаги.
 

Горе