На кого да давате парите преди изработка на проект

От: На кого да давате парите преди изработка на проект

Да де ама това ако проекта е за ден два. Но ако трябва да работиш 2-3 седмици по него и накрая ти каже, ми аз се отказвам, парите спешно ми трябват за друго нещо. И какво правиш тогава?
Преди няколко месеца ми се наложи да направя проект,който го правех около месец.Направих сайта и след това ми изпратиха парите,а аз им изпратих сайта.Можеш да поискаш капаро или на части.
 
От: На кого да давате парите преди изработка на проект

И ако бяха излезли некоректни и да кажат не го щем тоя сайт, нямаше ли да е пълна загуба за теб, след като не си им взел капаро? И аз сега правя 2 сайта без да са ми платили, но уж са за вече проверени хора :)
 
От: На кого да давате парите преди изработка на проект

Дълго, ама си е фрий lecture, за която хората по принцип плащат:

[video=vimeo;22053820]http://vimeo.com/22053820[/video]
 
От: На кого да давате парите преди изработка на проект

Видеото е много добро. Това е ПРАВИЛНИЯТ начин за изграждане на взаимоотношения клиент-възложител. Препоръчвам да го изгледате


TEASER:
Starting work without a contract is like putting a condom on after you take a home pregnancy test. It is just NOT going to help you at that point.

Set clear expectations
Make clear explanations
Be specific about payment and payment terms - If a client asks you 'How much is that going to cost me?", don't say "Hhmmm". Sound like you know what you're talking about, even when you don't! Because you can find out that later!

Lawyers talk to lawyers. Do not make the mistake to talk with other party's lawyer yourself..
The minute they show theirs (lawyer), I've got to show mine!

If you are not comfortable with something a client asks you to do, don't do it, just walk away! You are not hold hostage by the client.
 
Последно редактирано:

Горе