На първа страница

defteros

New Member
:wink: Как е възможно? :shock:
Като нописах "личностна реалзицаия" във Гугъл и блогът ми излиза на първа страница на първо място!А Гугъл аналитик все дава нула проценти посещения- такива има все пак от социалните мрежи, но са доста малко. Блогът няма и месец:oops:
 
От: На първа страница

инсталирал ли си тракинг кода ?
 
От: На първа страница

аз имам и една друга лоша новина - гугъл на твоя компютър извежда блога ти на първо място, защото често си влизал в него или си пробвал къде излиза. Гугъл има функция http://www.google.com/searchdetails...Ab8tJ2mDA&sa=X&oi=search_details_r&ct=sd-more

при мен на тази фраза излиза само този пост а сайта ти изобщо не е индексиран
 
От: На първа страница

defteros забележи само какво си написал и сам си отговори защо Г те индексира на 1ва страница ако наистина така си търсил: "личностна реалзицаия" не ми се вярва някой да търси с думата "реалзицаия" не мислиш ли :) То по принцип под личностна реализация като фраза не е много сигурно колко човека търсят, но съм почти напълно убеден, че с "реалзицаия" не търси никой освен теб :) Има ги естествено и другите моменти, предположени от другите хора писали в темата са много възможни...
 
От: На първа страница

defteros забележи само какво си написал и сам си отговори защо Г те индексира на 1ва страница ако наистина така си търсил: "личностна реалзицаия" не ми се вярва някой да търси с думата "реалзицаия" не мислиш ли :) То по принцип под личностна реализация като фраза не е много сигурно колко човека търсят, но съм почти напълно убеден, че с "реалзицаия" не търси никой освен теб :) Има ги естествено и другите моменти, предположени от другите хора писали в темата са много възможни...

:lol: не бях забелязал правописа, и вчера малко странно ми се видя да излиза поста на първа страница при търсене на "личностна реализация" но сега си обяснявам всичко - копнах фразата от поста на defteros :lol:
 
От: От: На първа страница

:lol: не бях забелязал правописа, и вчера малко странно ми се видя да излиза поста на първа страница при търсене на "личностна реализация" но сега си обяснявам всичко - копнах фразата от поста на defteros :lol:


:)Правописа ми е таман и няма нищо общо- колкото до ироничните ти забележки мен не ме засягат. Писах не за да се похваля, а понеже ме интересува техническата страна на въпроса\т.н.оптимизация\. Не знам какво е тракинг код т.е. значи не съм го инсталирал. Иначе съм съгласен със мненията на другите, че може би причината е от прекомерно влизане във блога или просто понеже не всеки търси със "личностна реализация". А и блогът вече не е на първа страница. Някои хора са тука,за да се учат:) Ако под някаква форма съм успял да изведа блогът си на топ място -ще успея и чрез други средства.:p
 
От: На първа страница

А Гугъл аналитик все дава нула проценти посещения
Не знам какво е тракинг код т.е. значи не съм го инсталирал.
трябва да инсталираш кода няма как ако искаш в аналитика да ти се отчитат посещенията ....
 
От: От: От: На първа страница

:)Правописа ми е таман и няма нищо общо- колкото до ироничните ти забележки мен не ме засягат. Писах не за да се похваля, а понеже ме интересува техническата страна на въпроса\т.н.оптимизация\. Не знам какво е тракинг код т.е. значи не съм го инсталирал. Иначе съм съгласен със мненията на другите, че може би причината е от прекомерно влизане във блога или просто понеже не всеки търси със "личностна реализация". А и блогът вече не е на първа страница. Някои хора са тука,за да се учат:) Ако под някаква форма съм успял да изведа блогът си на топ място -ще успея и чрез други средства.:p

е, не се сърди де - то и аз се заблудих като тебе като копнах фразата с печатните грешки :)

след като си инсталираш аналитикса ще започнеш да виждаш посещенията. това, което писах по-горе е вярно: гугъл се настройва според предпочитанията/търсенията на потребителя на компютъра т.е. напълно възможно е при теб на "личностна реализация" блогът ти да излиза напред в гугъл а при останалите потребители да го няма. Просто като го търсиш от време на време през твоя компютър гугъл разбира, че това търсене е важно за теб и го извежда по-нагоре. за това използвай други инструменти за да следиш състоянието в търсачките испоред мен по-съществено колко беклинка имаш към блога си. Ето ти едно място за да преглеждаш беклинковете си http://siteexplorer.search.yahoo.com/search?p=http://realizasia.blogspot.com/&fr=sfp&bwm=i и честито имаш два.

като преглеждах блога ти видях, че имаш еднакви статии в блога си и в статиите.ком - хубаво е да не копираш едно и също съдържание, говорейки за сео това наистина не е за предпочитане първо търсачките обичат уникалното съдържание и второ ако си постнал първо в статиите.ком и после в твоя блог за търсачката уникалното съдържание е там и тя извежда тази информация по-нагоре от същата информация в твоя блог. Преработвай (преписвай) статиите преди да ги постнеш в артикъл директории или социални мрежи така ще имаш по-добър резултат.

успех :)
 
От: На първа страница

само да допълня: виждам, че си избрал за адрес http://realizaSia.blogspot.com
а не http://realizacia.blogspot.com както биха го изписали много български потребители съветът ми е вторият също е свободен регистрирай си го и направи пренасочване към първия. Така ще си сигурен, че след време някой няма да направи дупликат на твоя сайт на толкова близко урл.
 
От: На първа страница

Само да попитам кой идиот ще напише в гоогле "личностна реализация".
Просто тая фраза я се търси 1 път в месеца я не. Ама що се занимавате
да оптимизирате за някви супер зачукани фрази не мога да разбера.
Какво като гоогле ти изкарва примерно сайта най-отгоре при търсене
"ям люти чушки и съм готин" при условие, че никой не го търси. Аман......
 
От: На първа страница

има и още бисери
Не, мама,недей, недей да си бараш пишката това не е хубаво мама
Защо реших да създам този блог?

Тъй!
 
От: На първа страница

е вече трябва да има отчетено посещение най -малко едно :)

@ defteros прочети добре това което написа по горе zack .........важно е
 
Последно редактирано:
От: На първа страница

само да допълня: виждам, че си избрал за адрес http://realizaSia.blogspot.com
а не http://realizacia.blogspot.com както биха го изписали много български потребители съветът ми е вторият също е свободен регистрирай си го и направи пренасочване към първия. Така ще си сигурен, че след време някой няма да направи дупликат на твоя сайт на толкова близко урл.


Благодаря за съветите-имам нужда от такива! И не се сърдя.:)
Знам че не съм наясно със много неща, които за теб са елементарни. Затова и питам:)
Иначе смятам да сменя темплейта, да направя една линк кампания и да разуча тази т.н. оптимизация. Но преди всичко разчитам на съдържанието щот няма кой да търси по заглавието\ това ми е ясно- zack\. Мнооого работа-стига да намеря време.:)

П.П. adi, сори за грешката ,подведох се по снимката! Във мое лице със сигурност имаш фен. Sobieski
Какво им е на бисерите? Хаха!
 
Последно редактирано:
От: На първа страница

П.П. adi, сори за грешката ,подведох се по снимката! Във мое лице със сигурност имаш фен

я сдобила съм се с нов фен докато ме нямаше ...........ама за коя подвеждаща снимка става въпрос
 
От: От: От: От: На първа страница

В крайна сметка съм или сдобила съм се !? :)
Няма друг език освен български на който да се напише толкова неясен и двусмислен въпрос :)
Какви ли са възможните отговори ?!
 
От: На първа страница

аз имам и една друга лоша новина - гугъл на твоя компютър извежда блога ти на първо място, защото често си влизал в него или си пробвал къде излиза. Гугъл има функция http://www.google.com/searchdetails...Ab8tJ2mDA&sa=X&oi=search_details_r&ct=sd-more

при мен на тази фраза излиза само този пост а сайта ти изобщо не е индексиран


:)Само искам да отбележа че това не е верно!
1. Наясно съм че много малко хора ще седнат да търсят със "лична реализация"
2. Накарах един приятел да търси със тази фраза-резултатите са валидна за Гугъл като цяло. На първите места излизат статиите публикувани в Свежо.нет - а блогът малко по надолу\ варира-естествено но като цяло Гугъл го отчита\
3. За мен е по важно как работи Гугъл:wink:
4. Очевидно ключовите думи са много по съществени от другите фактори отговорни за СЕО
5. Това е :)
 

Горе