На първо място с много малко посещения?

DiDokal

Active Member
Здравейте. Занимавам се със правенето на сайтове общо взето от няколко месеца. Направех първият си сайт за една фирма и направих също така сео оптимизация. След доста четене и търпение, го докарах на девето място с главната си ключова дума и имах около 10 посещения на ден.

След няколко седмици използвах малко трикове и го докарах до първо място, но какво се случва?
Посещенията са пак същият брой! Сайта който е на трето място със същата ключова дума има около 50-100 посещения на ден а аз съм на първо и имам 10-20? Защо?

Ето някой от техниките които съм приложил за да привлича клиенти:
- Блог който не е разработен (Няма много статии но забелязах че това наистина може да ми помогне)
- Добавени около 150 обяви в различни сайтове
- Facebook профил който не е кой знае колко разработен


Сайта е на първо място от 2-3 седмици вече и аз не виждам да се вдига посещаемостта.

Ако някой може каже какво мисли и къде куца работата, ще съм му много благодарен!
 
Последно редактирано:
От: На първо място с много малко посещения?

Проверил ли си кл. дума колко местни търсения има? Конкурента може да прави 50-100 посещения, но няма гаранция, че са Г посещения.
Според мен си ревизирай кл. думи, за които се бориш и напълни блога (предполагам си направил онпейдж). А относно ФБ профила... Лично аз не съм привърженик на ФБ страници, които са харесани всичко на всичко от шефа, секретарката и оптимизатора.
 
От: На първо място с много малко посещения?

А сигурен ли си, че само на твоя компютър не си на първо място?
Това отпада като идея.


Проверил ли си кл. дума колко местни търсения има?
Местните посещения месечно с главната ми ключова дума са 590.

Конкурента може да прави 50-100 посещения, но няма гаранция, че са Г посещения.
Еми по принцип нямам точни данни но 5мин. преди да пиша поста влезнах произволно в един от по долните сайтове и погледнах tyxo брояча който отчиташе 90 посещения за ден... Естествено беше заключен :D

Според мен си ревизирай кл. думи, за които се бориш и напълни блога (предполагам си направил онпейдж)
Да на онпейжа е! Блога работи перфектно защото има само 2 статии и при търсенето на заглавието на всяка една от 2те статии, сайта излиза на 2 и 3то место! Мен това наистина ме учуди!

. А относно ФБ профила... Лично аз не съм привърженик на ФБ страници, които са харесани всичко на всичко от шефа, секретарката и оптимизатора.


Благодаря ви за отговорите!
 
От: На първо място с много малко посещения?

Не знам как е конкуренцията, но ми се струва, че с 2-3 статии трудно ще избуташ 1-ва страница. Наистина най-малкото пробвай през друг браузър да видиш къде си. И не си влизай в Г акаунта като чекваш :)
Изчисти кеша хубаво, прасни 1 прокси, пусни 1 търсене по 1 кл. дума, макс словосъчетание от 2 и тогава сравни резултатите. Не си пиши дословно заглавието на материалите.
 
От: На първо място с много малко посещения?

Е дай да видим ние на кое място си ...
Не е ли достатъчна думата? Виждам го чрез 4ри браузъра с изтрити cookies, чрез останалите компютри в къщата, чрез компютрите на приятели, чрез телефони и още незнамз колко компютъра с изтрита история, а да и чрез google monitor и даже и google analytica ми го каза като информиращо съобщение.
 
От: На първо място с много малко посещения?

Става въпрос че аз избутах от 9то място, на 1во по начин който никой не го прави и някак си имам чувството че сферата в която е направен сайта някак си не се търси.

Edit:

Главната ми ключова дума е съставена от 3 думи. Ако написа само първите две, сайта отива на 6 място. Ако напиша 2-рата ми ключова дума сайта е на 4-то място, преди няколко дена мисля че беше на 6.
 
От: На първо място с много малко посещения?

Може дескрипшъна на сайта да не отговаря на очакванията на хората и да те подминават. Но с толкова инфо може само догадки да правим. Виждам, че си коригирал 1-вия пост и си изтрил бранша, така че явно не искаш да навлизаме в подробности за сайта.
 
От: На първо място с много малко посещения?

Явно не се търси - постарай се да се търси : )
 
От: На първо място с много малко посещения?

Еми по принцип нямам точни данни но 5мин. преди да пиша поста влезнах произволно в един от по долните сайтове и погледнах tyxo брояча който отчиташе 90 посещения за ден... Естествено беше заключен :D

Защо си мислиш, че конуренцията ти ги хваща тия 90 посещения само от "твоята" ключова дума? Не се ли сещаш, че може да са хванали позиции и по други ключови думи, за които ти не се класираш. И/или че привличат трафик по друг начин - реклама, спам...

Виж си ключовите думи по колко търсения правят месечно, но EXACT търсения, а не BROAD. При 520 exact търсения на месец е нормално да хващаш по 10 посещения на ден (това са ти 300 посещения на месец, останалите 220 са за конкуренцията).

Проверявай си позициите с някой надежден тул и не си проверявай позициите по заглавията на публикациите ти, а по ключовите думи.
 
От: На първо място с много малко посещения?

А и друг е въпроса, че и 10 посещения на ден, могат да са предостатъчни за бизнеса.
Тези, които влизат в сайта имай предвид, че не търсят снимки с котки. Щом са те намерили и са влезли да щракат значи са ти потенциални-потенциални клиенти. Е не точно твои, а на фирмата. От тук нататък вече значение играе дизайна и услугите (цена-качество), които предлага фирмата. Не продаваш тениски или китайски часовници, така че и с 10 посещения на ден могат да вървят нещата (стига посещенията да не са от хората от офиса :))). Ако можеш събери инфо колко от клиентите са се закачили през нета, направи си конверсията и прецени добро ли е отношението, лошо ли е.
 
От: На първо място с много малко посещения?

590 : 30 = 20 на ден, 10 са ти доста даже.

Да, само че, тези 10 посещения които получавам не са само от тази ключова дума.. Посещенията могат да бъдат и от други търсения или пък от малката реклама която има в ФБ и форуми.


Защо си мислиш, че конуренцията ти ги хваща тия 90 посещения само от "твоята" ключова дума? Не се ли сещаш, че може да са хванали позиции и по други ключови думи, за които ти не се класираш. И/или че привличат трафик по друг начин - реклама, спам...

Виж си ключовите думи по колко търсения правят месечно, но EXACT търсения, а не BROAD. При 520 exact търсения на месец е нормално да хващаш по 10 посещения на ден (това са ти 300 посещения на месец, останалите 220 са за конкуренцията).

Проверявай си позициите с някой надежден тул и не си проверявай позициите по заглавията на публикациите ти, а по ключовите думи.

Мисля че си много прав. В такъв случай ще се опитам да направя една статистика в която да опиша посещенията според ключовете думи и ако трябва ще ги подменя защото на 2рата ключова дума не се намерих даже и на 10та страница, а на 3тата ключова дума съм на 10то място, на 4та ключова съм на 4то...

Благодаря ви за насоките и ще се опитам да постигна нещо! Ако има проблеми ще пиша!

Благодаря ви отново! :D


А и друг е въпроса, че и 10 посещения на ден, могат да са предостатъчни за бизнеса.
Тези, които влизат в сайта имай предвид, че не търсят снимки с котки. Щом са те намерили и са влезли да щракат значи са ти потенциални-потенциални клиенти. Е не точно твои, а на фирмата. От тук нататък вече значение играе дизайна и услугите (цена-качество), които предлага фирмата. Не продаваш тениски или китайски часовници, така че и с 10 посещения на ден могат да вървят нещата (стига посещенията да не са от хората от офиса :))). Ако можеш събери инфо колко от клиентите са се закачили през нета, направи си конверсията и прецени добро ли е отношението, лошо ли е.

Ми за сега всичкото това което съм направил (сайт, фб стараница, обяви в сайтове) са докарали до 2 обаждания от бъдещи възможни клиенти и около 20-30 обаждания от фирми за реглама.


Мисля че, горе долу добре вървят нещата но определено нещо куца с посещаемостта.


Благодаря ви на всички които писахте.

Тези дни ще съм OFF, но след някой друг ден ще запретна ракави! :)
 

Горе