Неймсървъри - домейн от Godaddy към хост

primecode

Active Member
Имам един дребен на пръв поглед проблем, но или нещо изпускам някъде или ....
Имам домейн от ICN на който съм задал 2 child name адреса, т.е. неймсървър dns.domain.tld който сочи към IP на хост който ползвам в щатите
На самият домейн съм задал за NS 2-та създадени неймсървъра и всички си работи перфектно. Имам още няколко домейна на които съм задал тези DNS-и съм ги добавил като адон домейни от cPanel-а на хоста.
Сега имам и друг домейн от Godaddy за който съм задал 2 неймсървъра (от Host Summary на домейн мениджъра) към IP адресите на друг хост който имам. Отначало домейна си заработи нормално, дори добавих 2 сайта към същия хост като им дадох за NS които създадох към домейна. Опитах и с още 2 сайта но не се получи, cPanela ми каза, че не иска да го добави защото домейните не били сочели към него ..... казах си, че ще изчакам но след 48 часа нищо не се промени. Помислих си, че може би на самия основен домейн трябва да задам собствените му NS. Обаче това тотално спря всичко работещо. Не знам дали успях да се изразя добре, но ако сте ме разбрали - къде бъркам?
 
От: Неймсървъри - домейн от Godaddy към хост

Имаше някаква врътка там май :/
Значи в Set Host and IP Addresses си добавяш 2 броя ns1.домейна.ком и ns2.домейна.ком като и двата сочат към ИП-то. Принципно май съм го правил така обаче ако не се лъжа годедито изпищя, че не може да намери ns1.домейн.ком

Пробвай друго, пусни си ги през някой безплатен ДНС провайдър. http://freedns.afraid.org/ e тези би трябвало да ти свършат работа и от там го пускаш към ИПто.
Даже ако отново не ме лъже паметта така го организирах преди време с Гддто. Успех :)
 
От: Неймсървъри - домейн от Godaddy към хост

Благодаря, но се оправих вече. Всичко с татенцата беше както си трябва, създадох си двата NS-a от Host Summary към 2 IP-та но просто бях забравил да укажа тези два NS-a в хостинга :D
 

Горе