Некоректен потребител

От: Некоректен потребител

След петия пост от типа "Капаро не се връща!", мисля, че PetarIvanov85 разбра за какво става дума и също, че тук няма измама. Хайде да приключваме вече да трупаме мнения при положение, че половината от отговорите са едни и същи по смисъл, но просто написани по различен начин.

Peace:|
 
От: Некоректен потребител

Измама няма наистина, но некоректност има. Вие твърдите, че аз съм некоректния. Да приемем че е така. Представете си следната случка - възлагате проект на човек от форума, който има положителен itrader и добра репутация. Пращате му капаро като знак за доверие. Обаче внезапно попадате на информация за човека, който сте наели, че не е надежден и не бива да му се доверява човек. Какво бихте направили всички вие? Ще направите ли опит да си върнете парите или просто ще кажете май**** му на капарото, спирам контактите с този човек. Аз избрах варианта да се пробвам да си ги върна. Е явно няма да стане. Вижте, не съм за 20-те лева. Това е моето мнение по темата. Но, щом мнозинството е решило, че не е длъжен човека да ми връща парите, ще се съглася с вас.

Със здраве :)
 
От: Некоректен потребител

Ако е поел отговорността и ще ти свърши работа в дадените срокове, какъв е проблема. Ако не може или не иска да я свърши, тогава вече си в правото да си търсиш парите.
 
От: От: Некоректен потребител

Измама няма наистина, но некоректност има. Вие твърдите, че аз съм некоректния. Да приемем че е така. Представете си следната случка - възлагате проект на човек от форума, който има положителен itrader и добра репутация. Пращате му капаро като знак за доверие. Обаче внезапно попадате на информация за човека, който сте наели, че не е надежден и не бива да му се доверява човек. Какво бихте направили всички вие? Ще направите ли опит да си върнете парите или просто ще кажете май**** му на капарото, спирам контактите с този човек. Аз избрах варианта да се пробвам да си ги върна. Е явно няма да стане. Вижте, не съм за 20-те лева. Това е моето мнение по темата. Но, щом мнозинството е решило, че не е длъжен човека да ми връща парите, ще се съглася с вас.

Със здраве :)

Ако аз бях възложил нещо на някои и в един момент се усъмня в него, просто ще стана много по мнителен и внимателен преди да му направя следващото или последващото плащане...
В форума и (а и в живота), всеки може да каже всичко срещу всеки. Съответно и другия има право да се защити...
 
От: От: Некоректен потребител

Измама няма наистина, но некоректност има. Вие твърдите, че аз съм некоректния. Да приемем че е така. Представете си следната случка - възлагате проект на човек от форума, който има положителен itrader и добра репутация. Пращате му капаро като знак за доверие. Обаче внезапно попадате на информация за човека, който сте наели, че не е надежден и не бива да му се доверява човек. Какво бихте направили всички вие? Ще направите ли опит да си върнете парите или просто ще кажете май**** му на капарото, спирам контактите с този човек. Аз избрах варианта да се пробвам да си ги върна. Е явно няма да стане. Вижте, не съм за 20-те лева. Това е моето мнение по темата. Но, щом мнозинството е решило, че не е длъжен човека да ми връща парите, ще се съглася с вас.

Със здраве :)

Аз не виждам проблем, ако вече си дал капарото да изчакаш да видиш какво ще стане, а не да прибързваш.

Със здраве :beer:
 
От: От: Некоректен потребител

Аз не виждам проблем, ако вече си дал капарото да изчакаш да видиш какво ще стане, а не да прибързваш.

Със здраве :beer:

аз чаках почти 3 месеца:)
 
От: От: Некоректен потребител

Ако аз бях възложил нещо на някои и в един момент се усъмня в него, просто ще стана много по мнителен и внимателен преди да му направя следващото или последващото плащане...
В форума и (а и в живота), всеки може да каже всичко срещу всеки. Съответно и другия има право да се защити...

Там е работата, че получих доказателството от първо лице. Неоспоримо е. Не ми се поемаше риска да налея още пари.

Аз не виждам проблем, ако вече си дал капарото да изчакаш да видиш какво ще стане, а не да прибързваш.

Със здраве :beer:

С капарото, трябваше да се дадат и още пари под формата на инвестиции ( които в този случай са рисковани)
 
От: Некоректен потребител

Ами като имаш съмнения се радвай, че си минал само с 20 лв, защото можеше да минеш и с 200.
Това, че си се доверил на някои без да го проучиш е твои проблем. И все пак не можеш да обвиниш някои в некоректност, без да си му дал шанс да си свърши работата. Този които е дал доказателствата от първо лице, може да пусне доказателствата и тогава да кажем, че изпълнителя е мискинин :)

Да не забравяме, че темата започна с "дадох капаро на xxx, но искам да ми го върне защото парите ми трябват"... Сега темата се извъртя до там, че имаш съмнения/доказателства за некоректността му...
 
От: От: От: Некоректен потребител

С капарото, трябваше да се дадат и още пари под формата на инвестиции ( които в този случай са рисковани)

В такъв случей спираш и не му даваш повече пари, ще минеш само с 20лв загуба, когато му нямаш доверие.
 
От: От: От: Некоректен потребител

В такъв случей спираш и не му даваш повече пари, ще минеш само с 20лв загуба, когато му нямаш доверие.

Така и направих. Но целта на темата беше да излезе всичко наяве - да имаме представа с какъв човек работим. Един бизнес трябва да се основава на честност, всяка една некоректност го проваля :) Аз приключих по темата.

Поздрави.
 
От: От: От: Некоректен потребител

Така и направих. Но целта на темата беше да излезе всичко наяве - да имаме представа с какъв човек работим. Един бизнес трябва да се основава на честност, всяка една некоректност го проваля :) Аз приключих по темата.

Поздрави.

С тази тема(в този вид) не си преставил нищо срещу потребителя. Предостави ни това, което си научил и ти за да се защитят други потребители от него, но тук в момента няма кой да се откаже от работа с него, понеже не ти е върнал капаро, което не трябва...
 
От: Некоректен потребител

Колегата @pst не е влизал тук от 2 дена. Предлагам да изчакаме негоеото мнение по въпроса.
 
От: Некоректен потребител

И аз така мисля. Нищо не е приключило докято не чуем и другата страна.
До тук обаче некоректния си ти...
 
От: От: Некоректен потребител

... Представете си следната случка - възлагате проект на човек от форума, който има положителен itrader и добра репутация. Пращате му капаро като знак за доверие. Обаче внезапно попадате на информация за човека, който сте наели, че не е надежден и не бива да му се доверява човек. Какво бихте направили всички вие? ...
Със здраве :)
Колега, а ти как прецени, че този тарикат точно е с положителен ?? Разгледа ли колко положителни и колко отрицателни отзива има той, или само погледна под ника му бройката трейдъри ? За 6 месеца има 10 положителни, от които единият е от мен, но после го отмених с отрицателен, тоест - 9 положителни и ма и 3 отрицателни! Много надежден и коректен изглежда, няма спор :D Да беше кликнал на отрицателните му отзиви и да разгледаш темите, за които са му дадени и какво пише в тях :) Ако беше направил това и беше поразсъждавал над прочетеното, май нямаше да му поръчаш :)
Въпреки всичко нямаш морално право да си търсиш капарото, но пък реакцията на pst - да те мота, усиква и лъжотри, отново доказва що за стока е той :)
 
Re: От: От: От: Некоректен потребител

Така и направих. Но целта на темата беше да излезе всичко наяве - да имаме представа с какъв човек работим. Един бизнес трябва да се основава на честност, всяка една некоректност го проваля :) Аз приключих по темата.

Поздрави.

Лошото е, че в момента се вижда некоректно поведение, но не от въпросният колега, който обвиняваш, а от теб самият.

Хипотетично, ако аз се бях решил да работя с теб. Аз винаги искам капаро в размер на 30%, освен ако потребителя не е с адски добра репутация и съм работил преди това с него. Та 30% на 300 лева са 100 да речем. Превеждаш ми ги, аз се захващам да си подготвям нужните неща за проекта. След няколко дни, на тебе ти скимва, че не ти стигат джобните и ти трябват 100те лева обратно, и? Аз ще съм виновен и некоректен, ако не ти ги върна? Хайде моля ти се!

В момента уронваш репутацията на колега, без каквито и да е било доказателства, а единственото ти твърдение е, че си видял някъде си, че не бил коректен. Къде е това някъде? Какво точно си прочел? Голи обвинения, без доказателства.

И да, един бизнес трябва да се основава на честност. При теб честност няма, дал си капаро, после си го искаш.

Заеби, единственият некоректен в случая си ти.
 
От: Некоректен потребител

Хора, разберете ме правилно.

Цялата работа със сделката стана бързо и нямах време да му разгледам профила. След като му преведох парите, аз го разгледах по-обстойно и разбрах, че е прекалено рисковано да му се довери човек. Разбрах го що за стока е чак след като преведох парите. А относно това, че съм си ги искал обратно, ще кажа само че се пробвах да си ги върна!

И вие сте прави, че капаро не се връща! Вината е моя, че пускам темата без реално той да има истинска вина за случилото. Нека темата бъде изтрита. Но, поне да беше казал, че няма да ги върне. Мисля че всичките тези лъжи го олицетворяват що за човек е.
 
От: Некоректен потребител

Хора, разберете ме правилно.

Цялата работа със сделката стана бързо и нямах време да му разгледам профила. След като му преведох парите, аз го разгледах по-обстойно и разбрах, че е прекалено рисковано да му се довери човек. Разбрах го що за стока е чак след като преведох парите. А относно това, че съм си ги искал обратно, ще кажа само че се пробвах да си ги върна!

И вие сте прави, че капаро не се връща! Вината е моя, че пускам темата без реално той да има истинска вина за случилото. Нека темата бъде изтрита. Но, поне да беше казал, че няма да ги върне. Мисля че всичките тези лъжи го олицетворяват що за човек е.

Г-н Иванов,
Не мога да Ви разбера, какъв човек сте? От началото подведохте и мен и почти взех ваша страна, но после като прочетох по задълбочено, видях, че некоректният сте Вие. Първо пишете, че парите са Ви трябвали, после, че много близък на Вас човек, Ви е казал, че колегата не е "надежден", накрая, че Вие сте се усъмнили
и така сте преценили... Хайде, най накрая си "уточнете" функциите!
Мисля, че сме в този форум да си помагаме един на друг, а не да се плюем за щяло и нещяло... Много е лесно да залееш някой с помия, и той да се изчисти... но е грозно когато не си прав, да твърдиш точно обратното. Както разбрахте, Капаро не се връща, така, че е най-добре ако прецените да се извините на който трябва и помолете модераторите да изтрият темата! Благодаря Ви и Хубава вечер!
 
От: Re: От: От: От: Некоректен потребител

Лошото е, че в момента се вижда некоректно поведение, но не от въпросният колега, който обвиняваш, а от теб самият.

Хипотетично, ако аз се бях решил да работя с теб. Аз винаги искам капаро в размер на 30%, освен ако потребителя не е с адски добра репутация и съм работил преди това с него. Та 30% на 300 лева са 100 да речем. Превеждаш ми ги, аз се захващам да си подготвям нужните неща за проекта. След няколко дни, на тебе ти скимва, че не ти стигат джобните и ти трябват 100те лева обратно, и? Аз ще съм виновен и некоректен, ако не ти ги върна? Хайде моля ти се!
.

Аз взимам на 50% капаро, защото според мен 20-30% са много малко ако клиента се откаже преди да е готов проекта, но е изгубено много време. 50% пък са и отличен % клиента да се замисли дали иска да ги изгуби.
 
От: Некоректен потребител

//малко офф

Направа на сайт и капаро 20 лв???? Стана ми интересно някаква CMS default инсталация трябва да е. Просто ми звучи супер аматьорско.
 

Горе