Неправилно индексиране на мета таговете за описание

Desisslava Dimitrova

Active Member
Здравейте,
Имам проблем с индексирането на мета тага за описанието. Независимо, че съм направила допълнително описание, при търсене излизат първите няколко изречения в статията, а не описанието. Заглавието се индексира, както трябва.
Ползвам all in seo.
Явно някъде нещо не съм направила.
Възможно ли е да се получава този проблем, ако заглавието и описанието се въведат по-късно, след като статията е публикувана?
Направих си експеримент с последната статия, описах заглавието и описанието преди да съм записала всичко и отново няма промяна - индексира се заглавието, но не и описанието.
 
От: Неправилно индексиране на мета таговете за описание

Ако гугъл сметне, че ще даде по-добри мета описания, подменя твоите. Възможно е и и плъгина да не работи правилно, виж какво подава в изходния код на страницата. Но по-вероятно е от гугъл да ги пренаписват.
 
От: Неправилно индексиране на мета таговете за описание

Току що видях още един проблем.
Индексира се заглавието, адресът на страницата, но описанието дори не е от първите няколко изречения на статията.
Ето за това говоря:
1.jpg2.JPG
В изходния код на страницата няма нищо свързано със SEO.
Малко по-надолу има мета тагове за заглавие и описание и на Preview Snippet излиза правилно, но при реално търсене става боза.

А и статията за Приморско е качена 10 дни след "почивка в Родопите" и няма как да съм объркала описанията.
Скоро актуализирах плъгина и май оттогава започнаха тези щуротии.
 
От: Неправилно индексиране на мета таговете за описание

<meta property="og:description" content="Приморско – нежна романтика и неповторима почивка Град Приморско е един от най-популярните и предпочитани курорти в страната. Разположен е на 52 км. на юг от Бургас и на 442 км. югоизточно от София..." />
<meta property="og:site_name" content="Почивка в България и чужбина" />




нормално....
 
От: Неправилно индексиране на мета таговете за описание

<meta property="og:description" content="Приморско – нежна романтика и неповторима почивка Град Приморско е един от най-популярните и предпочитани курорти в страната. Разположен е на 52 км. на юг от Бургас и на 442 км. югоизточно от София..." />
<meta property="og:site_name" content="Почивка в България и чужбина" />

нормално....

Никъде не съм описвала подобно нещо.
Как става така?
 
От: Неправилно индексиране на мета таговете за описание

....
В изходния код на страницата няма нищо свързано със SEO.
.....
Как пък го рече.... :cry:

<meta name="Description" content="

Приморско – нежна романтика и неповторима почивка

Град Приморско е един от най-популярните и предпочитани курорти в страната. Разположен е на 52 км. на юг от Бургас и на 442 км. югоизточно от С" />
<meta name="Keywords" content="Приморско,–,нежна,романтика,и,неповторима,почивка,Градове" />
 
От: Неправилно индексиране на мета таговете за описание

Как пък го рече.... :cry:

Знанията ми относно уеб програмиране са базови. Предполагам, че си личи от въпросите, които задавам!
Помолих за съдействие, а не за сарказъм!
Тео, все пак благодаря за отговора!
 
От: Неправилно индексиране на мета таговете за описание

Понеже бота има някви напреднали алгоритми, т.е. какво търсят хората и за какво го търсят. Къща за гости – интересува ги „къде е тази къща”, „снимки на къщата” а то за останалото е ясно за отдих и някви такива. Бота вижда че в сайта ти има адреси и телефони, а теста който поставяш в описанието го няма и решава че той не толкова важен за потребителите, колкото съдържанието и за това показва него.
Аз още преди мислилих да задам въпроса: Когато мета описанието е твърде различно от съдържанието, дали това не оказва отрицателно влияние? Не е ли по добре мета описанието да е копирани фрази от съдържанието?
 
От: Неправилно индексиране на мета таговете за описание

Сарказмът бе заради твърдото ти убеждение. Както и да е, виж сега.

1. Провери какво описваш и дали то променя мета описанията в изходния код на страницата ( търсиш в началото <meta name="Description" content="......)
2. og таговете са от плъгин, който ползваш за ФБ - взима стойности от мета описанията (точка 1).
3. Заглавието ти е трети таг - <title> и в хром също е променен - заместен е с og тага за заглавие.

Поиграй си с all in one seo и виж какви промени ще има. Друго - старай се мета описанието ти да е до 160 символа.
 
От: От: Неправилно индексиране на мета таговете за описание

Понеже бота има някви напреднали алгоритми, т.е. какво търсят хората и за какво го търсят. Къща за гости – интересува ги „къде е тази къща”, „снимки на къщата” а то за останалото е ясно за отдих и някви такива. Бота вижда че в сайта ти има адреси и телефони, а теста който поставяш в описанието го няма и решава че той не толкова важен за потребителите, колкото съдържанието и за това показва него.
Аз още преди мислилих да задам въпроса: Когато мета описанието е твърде различно от съдържанието, дали това не оказва отрицателно влияние? Не е ли по добре мета описанието да е копирани фрази от съдържанието?

Мета описанието е една обвита в мистика и полезност сентенция на съдържанието... и не бива да е копие на части от него.... до следващия алгоритъм...
 
От: От: Неправилно индексиране на мета таговете за описание

Тео,
Извинявам се, ако съм те обидила!
Ще поровичкам, да видя какво ще сътворя.
Благодаря!
 
От: Неправилно индексиране на мета таговете за описание

Глупости :) Никакви проблеми. Успех и питай, тъй се научава :)
 
От: Неправилно индексиране на мета таговете за описание

Намерих къде е проблемът!
Умен ми е плъгинът, особено като му зададеш в настройките да пренаписва описание и заглавие, а и да взима описанието от статията.
Сега как да коригирам тези, които са се индексирали лошо?
 

Горе