Нестандартно бизнес предложение - само за сериозни хора!

От: От: Нестандартно бизнес предложение - само за сериозни хора!

За мен е... поне последните 12 години.

А ти по-добре си потърси някой младеж или младежка - дай 300 лева заплата и ги научи да субмитват.
Мерси за предложението, не е зле като идея.
 
От: Нестандартно бизнес предложение - само за сериозни хора!

Няма да бъде зле да дадеш и малко повече информация за сайта за който набираш работна ръка...

Сайта има ли няма ли вече договорни отношения с фирми?!
Какъв бюджет е отделен за реклама, сео и т.н?!
Какви са краткосрочните, средносрочните и дългосрочните цели на сайта?!
Какви са прогнозите за оставащите Q2, Q3 и Q4 и имате ли сериозни намерения да се борите с конкуренцията от 4-5 водещи имена в бранша и останалите 100 знайни и незнайни сержанти, лейтенанти и т.н?!

Колкото повече подробности има толкова е по - голям шанса да си намериш що годе мотивиран работник.

Иначе ще имаш типичния граждански договор - Ти ще го лъжеш, че му плащаш, а той ще те лъже че работи...

П.П

За първите месеци помислете за някакви стимули, защото иначе въпросната личност в най лошия случай, ще работи за 3% от 0 лева печалба, в най - оптимистичния, ще работи за 3% от 100 ( което без вече създадени бизнес отношения ми се вижда много )

Послушай ме казвам го като човек, който е минал по този път... :twisted:
 
От: От: Нестандартно бизнес предложение - само за сериозни хора!

За мен е... поне последните 12 години.

А ти по-добре си потърси някой младеж или младежка - дай 300 лева заплата и ги научи да субмитват.

Това е вярно! Но то едно на страна...

Аз съм реалист и не смятам, че към момента има сайтове за групово пазаруване с такива големи печалби,
които да обсъждаме

Има, има... най-сочния пример е Grabo.BG... около 800 000 лв. годишен приход. Печалба... около и вероятно над 50% от приходите. ;-)

EDIT: Жалко, че Сребрин го няма тук да хвърли малко повече светлина по въпроса. Което ме навежда на мисълта - Blinky и coolice защо не изпратите една официална покана към него да се присъедини? :-]
 
От: Нестандартно бизнес предложение - само за сериозни хора!

Понеже съм бил в този бизнес, да взема и аз да си изкажа скромното мнение.
Предложението не би било лошо, ако ставаше дума за наложен сайт, а не за такъв, който тепърва ще се налага.

В този ред на мисли, това, което се чудя е, защо някой, който може да осигури трафик би се хванал да работи с този сайт, а не например с афилиейт програмите на Грабо, Колектива и т.н., където нещата са доста по-изчистени :)

За приходи, печалби и т.н. в този сектор може много да се говори, но нямаш ли сериозна медия, бюджет или възможности за добри бартери, по-добре да не се занимаваш с този бизнес :)
Нито има как да предлагаш уникални сделки, защото в момента, в който излезе, на търговеца му звънят още от 100 сайта и му предлагат без пари да му пускат офертите, нито можеш да биеш Грабо и останалите по-големи като трафик или пък интерфейс и възможности.

Общо взето, от година насам да пускаш нов сайт за групово пазаруване е като да си купиш завод на 8 септември 1944 :)
 
От: Нестандартно бизнес предложение - само за сериозни хора!

Според мен стана прекалено конкурентен този бизнес и просто не си струва. Толкова много зелени пасища има, че чак се чудя нямате ли толкова идеи. И аз имам много близък поглед в индустрията, без да имам такъв сайт...ако парите и усилията, които се влагат в такъв сайт се вложат в обикновен инфо сайт или електронен магазин печалбата ще е много по-голяма. Просто всички, се лакомят но ги няма вече тия продажби по 1000-2000 екскурзии и.т.н. за 24 часа каквото беше в края на 2010, началото на 2011. Проблема е и постоянната надпревара да имаш нови оферти и голямата административна работа свързана с такъв сайт - не е като да сложиш един артикул да се продава или да публикуваш статия, която ще носи трафик докато го има сайта.
 
От: Нестандартно бизнес предложение - само за сериозни хора!

Здравейте, предприемачи и предприемачки!
Предлагам работа по граждански договор в новостартиращ сайт за групово пазаруване.
Основна дейност, с която ще се занимава лицето е:
- Популяризиране на сайта в търсачки, каталози и директории,
изграждане на Facebook страници, Google+ и т.н. САМО ЛЕГАЛНИ НАЧИНИ за популяризиране.
- Допълнителни задачи, свързани с основната дейност.

Изисквания към желаещите:
- Възраст над 18 год., тъй като ще се сключи чрез фирма официален граждански договор с лицето.
- Познания, сериозност и най-вече хъс за съвместна работа.
- Грамотност - Важно!!!
- Добър англ.език - предимство.
- Могат да заявят желанието си за такава работа както мъже, така и жени, но
ще бъде избран само 1 човек.


Заплащане:
- 3% от комисионната, с която работи сайта с партньорите или ако сайта примерно
работи с 15% комисионна, то 3% от тях са за лицето.
Пример 2: Ако в края на месеца има печалба на обща стойност 1000 лв,
лицето получава 3% от 1000 лв.
- Изплащане на процента за предходния месец до 10 число на следващия месец по
банкова сметка на лицето.
-----------------------------------------
Ако проявявате интерес, моля да ми изпратите лично с кратко представяне - няколко думи за Вас и
Ваши проекти, ако имате такива, както и координати - email.

Сложи една 4-ка пред тези 3% и нямаш грижи, почвам още утре.

А сега сериозно или несериозно зависи от гледната точка.
Процента е смешен.
Проекта е в пренаситен пазар.
Не даваш информация адекватна за него.
Този проект ще се роди мъртъв и ще го дефибрилирате месеци наред.
За да изкара реални пари ще трябва да го наложиш с реални пари(демек много), които не виждам да ти се дават.
 
От: Нестандартно бизнес предложение - само за сериозни хора!

Заплащане:
- 3% от комисионната, с която работи сайта с партньорите или ако сайта примерно
работи с 15% комисионна, то 3% от тях са за лицето.
Пример 2: Ако в края на месеца има печалба на обща стойност 1000 лв,
лицето получава 3% от 1000 лв.

Тука е грешна математиката. Кое сега е вярното?
3% от комисионата или 3% от оборота?
Ама мойто мнение е че, и в двата варианта трудно някой ще се навие.
 
От: Нестандартно бизнес предложение - само за сериозни хора!

Здравейте,
понеже обмислях да пусна подобне предложение и аз но колегата ме изпревари искам да напиша няколко реда в тази тема:
1 Предложението е идентично с на колегата.
2 Единственото различно е % 40%+
3 Имайте предвид че за мен интернет до преди няколко месеца беше само игри и филми и в този ред на мисли,
няма да съм аз човека който ще помага за момента а ще разчитам на вашето знание и подкрепа някой ако има интерес нека се свърже с мен да обсъдим подробностите може и на скайп giftbg.net
Благодаря
 
От: Нестандартно бизнес предложение - само за сериозни хора!

В този ред на мисли, това, което се чудя е, защо някой, който може да осигури трафик би се хванал да работи с този сайт, а не например с афилиейт програмите на Грабо, Колектива и т.н., където нещата са доста по-изчистени :)

За да станеш афилиейт на Грабо трябва да си мазохист. Пробвал съм, по 100 000 импресии на ден и правех по 2 лв, смешно беше просто. Въобще цялата тази ниша е доста пренаситена и умряла :)
 
От: Нестандартно бизнес предложение - само за сериозни хора!

Тука е грешна математиката. Кое сега е вярното?
3% от комисионата или 3% от оборота?
Ама мойто мнение е че, и в двата варианта трудно някой ще се навие.

От оборота 3% е вярното, а не от печалбата.

Добре, че има хора, които правилно са ме разбрали и им
благодаря, че писаха на имейла.
 
От: Нестандартно бизнес предложение - само за сериозни хора!

brad, ти самия сигурен ли си в успеха на начинанието си?
Ако да - дай 500лв на човек да ти работи по сайта от вкъщи, и си взимай печалбата.
Ако не си сигурен - искаш на чужд гръб да провериш дали ще стане твоята работа?
Ами дано никой не ти върже на куцата оферта.

Оптимизатова ще има ли достъп да види каква е печалбата този месец? За да не ти надничат в джоба работниците отдели ги от печалбата.



Освен това СЕО-то се отплаща не след месец, а след повече. Особено за млад сайт.
 

Горе