Нещата с AdSense май наистина не са добре :(

Shmitkata

Member
Ей тука има една статия:

http://money.cnn.com/news/newsfeeds/articles/djhighlights/200802261440DOWJONESDJONLINE000725.htm

като цяло се отнася за акциите на google.. но забележете каква е причината да им се смъкне цената тия дни..

"According to comScore, Google's so-called "paid clicks" -- meaning the number of times Web users clicked on an ad-supported link -- fell 7% in January from the previous month and were relatively flat compared to the same period last year. "

Има стабилно намаляване на кликовете върху рекламите...
 
Съмнява ме това да окаже влияне - те са лидер на пазара....
Ся преглеждам акаунтите си за да видя дали всеки има тия нови правила за приемане, и тука откривам изненадващ скок в цените за клик и реферали - ще ме извинявате, ама 12 долара приход за нещо такова си е повече от добре.....ако имате сайт с лека бизнес насоченост, думи като заем, кредитна карта и прочее се харчат яко.....както можете сами да видите.....още се чудя колко тъп съм бил да правя 2 години сайтове за мп3, филми и прочее нискохарчещи се думи.......credit cards,loans,mortgages,refinance,debts - 100 клика 30 долара - какво му трябва на човек.....
 
Последно редактирано:
Виж нямам идея за това - когато правя нещо в Адсенса не използвам български или нещо което има версия на БГ.....
Значи когато избираш рефералите, има опция в коя държава да ти се показват и коя не - понякога си сложил кода им, а като си заредиш страницата и не се виждат ако си избрал опция да са видими само в САЩ да речем.....
 
....още се чудя колко тъп съм бил да правя 2 години сайтове за мп3, филми и прочее нискохарчещи се думи.......credit cards,loans,mortgages,refinance,debts - 100 клика 30 долара - какво му трябва на човек....

Тези $30 от един сайт ли са само ? Или от всичките ти за един ден ? Питам понеже аз правя по $30 от осем сайта, които са точто в "развлекателните" ниши - celebrities, technology, games и т.н. Според мен високо платените ниши са по-малко "кликаеми", и по-малкото кликове с по-големите цени горе-долу праве по-ниско платените ниши с повече внимание и съответно кликове. Ще се радвам да чуя вие какво мислите.
 
100 клика 30 долара - какво му трябва на човек.....

Как ги правиш тези 7-10 процента? При мен този процент е близо една десета от твоя...

Сетих се: голяма част от импресиите ми са на български сайтове и там няма достатъчно рекламодатели, които да предложат релевантни реклами...
 
Последно редактирано:
Ми на този акаунт са грубо около 25 сайта......
9% е малко в конкретния случай но е верно че скъпите думи са по малко кликаеми......но определено си струва.....

Тук сме на едно мнение - определено Adsense си струва!
 
Аз съм много назаде с 200 клика за 4.76$.
Това на аватара съм си аз.
 
Последно редактирано:
не е само от това конверсията на кликовте беше спаднала адски много последните два месеца корто от гледна точка на рекламодател ме кара да свалям бидовете по ниско и по ниско ... ще видим ще се оправи ли ...
 
http://www.techcrunch.com/2008/02/29/google-ctr-down-due-to-click-area-changes/

Google CTR Down Due To Click Area Changes

...the evidence suggests that the softness in Google’s paid click metrics is primarily a result of Google’s own quality initiatives that result in a reduction in the number of paid listings and, therefore, the opportunity for paid clicks to occur...

Така че, няма страшно ;)

И аз мисля, че това е причината. При мен се срина eCPM, а приходите от търсене останаха непроменени, което може да стане само ако авторите на статията наистина са прави...
 
при мен отчита сумарно повече импресии отколкото от всички източници взети заедно, при това понякога в пъти...
 

Горе