Нещо дето да мери височина на елемент в сайта

kreten

New Member
Бе имам jruler ама той мери само хоризонтално. Няква вертикална алтернатива?

За недоразбралите: искам да измеря разстоянието примерно от началото на главата на форума до менюто
 
От: Нещо дето да мери височина на елемент в сайта

Нещо не загрях заданието
 
От: Нещо дето да мери височина на елемент в сайта

На сайта на тоя jruler пише, че jruler pro можеш да го въртиш.

Иначе ако искаш да си хардкор - може със шублера и после да си го преизчислиш в пиксели :)
 
От: Нещо дето да мери височина на елемент в сайта

Нещо не загрях заданието

Виж http://www.spadixbd.com/freetools/jruler.htm - това нещо е линийка дето ти мери ширината на какво да е по екрана. Използвам го често за да не ровя из кода и да гледам кое какво е (за картинки пък няма равно). Недостатъкът му е, че мери само хоризонтално, но не и вертикално. Примерно в твоя аватар искам да измеря колко е широка и висока главата на .... на... какво е тва зеленото? Е, това е заданието.
 
От: Нещо дето да мери височина на елемент в сайта

На сайта на тоя jruler пише, че jruler pro можеш да го въртиш.

Иначе ако искаш да си хардкор - може със шублера и после да си го преизчислиш в пиксели :)

19 долара за едно въртене не ми се дават за това питам защото съм сигурен, че не съм нито първия нито последния дето му е скимнало да мери височината на разни работи по екрата без линийка
 
От: Нещо дето да мери височина на елемент в сайта

Това и аз съм го ползвал за Firefox, работи супер ;)
 
От: Нещо дето да мери височина на елемент в сайта

Даже и не ми е минавало през главата за подобен инструмент,иначе ще ти спести много време
Виж http://www.spadixbd.com/freetools/jruler.htm - това нещо е линийка дето ти мери ширината на какво да е по екрана. Използвам го често за да не ровя из кода и да гледам кое какво е (за картинки пък няма равно). Недостатъкът му е, че мери само хоризонтално, но не и вертикално. Примерно в твоя аватар искам да измеря колко е широка и висока главата на .... на... какво е тва зеленото? Е, това е заданието.
 
От: Нещо дето да мери височина на елемент в сайта

Ползвам от 2 години MeasureIt! и съм доволен - върши доста работа и ще ти свърши работа :)
 
От: Нещо дето да мери височина на елемент в сайта

Е какво му е на Firebug-а
 
От: Нещо дето да мери височина на елемент в сайта

Аз си ползвам FSCapture за много неща, едно от които е и това, за което питаш (ако въобще съм разбрал правилно въпроса)..
Като взема ръчно да чукна от някъде до някъде да направя скрийншон, в уголемен прозорец показва пикселите/точки и техния брой по x и y.. (не размествайте тия последните букви..)
 
От: Нещо дето да мери височина на елемент в сайта

туй нещо за мозилата не бачка - иконката я няма никва. гледам девелопъра знае и работи по върпроса, ама мене ми трябва днес. минавам на друго
 
От: Нещо дето да мери височина на елемент в сайта

Е какво му е на Firebug-а

ми трябва да го отворя, се ровя, се кьоря - виж джрулера и ще разбереш що искам такова - то за кретени е правено
 
От: Нещо дето да мери височина на елемент в сайта

Стартираш Faerbyga в дясно в лентата му където пише Стил Изчисление Подредба, избираш Подредба, след това в дясно на горната лента на фаербъга щъкаш в/у ионкаа с правоъгълника с курсора и посочваш елемента на който ти трябват размерите. Долу в дясно ще ги видиш и отмествания и отстояния и граница ...
 
От: От: Нещо дето да мери височина на елемент в сайта

[video=dailymotion;x1055uz]http://www.dailymotion.com/video/x1055uz_video1_webcam#.UZ4Vt6L0HQo[/video]

пууу, е тва ако не е обяснение като за кретен. ОТде се дава репутация тука, пълен тъпунгер трьбва да съм ако не те черпя поне една репутация за тва. Само един въпрос имам - на мен м ислезе с трайъл 30 дни?
 

Горе