Нещо става тези дни с Гошо

bobi98

Active Member
Забелязвам едно разко изменение на позициите на 2-3 сайта,от 8-ма отива на 150-та позиция,днес на 15-та,а по едно време дори изчезна от индекса,класирането се изменя драстично тези дни.
 
От: Нещо става тези дни с Гошо

То това е вече доста време :) искат да цоцкат и от реклама. Виж фейса, смъкнаха рийча и двойни постъпления :)
 
От: Нещо става тези дни с Гошо

Освен местенето на няколко пъти ми забива API-то за картите (последното). Отивам на няколко сайта - и няма карти! Ровя да видя какво съм объркал и виждам, че googleapis.com изобщо не е достъпен :) След един час се оправя...
 
От: Нещо става тези дни с Гошо

Язе, пък съм забелязвал много често даже напоследък, примерно да кажем търсиш нещо. На втора страница ти се показва един сайт, цъкаш на трета пак той една и съща страница :lol:

Въобще пълен цирк е серпа вече :D
 
От: Нещо става тези дни с Гошо

При мен от няколко дни първите 5 сайта яко денс, иначе от 2-ра страница няма промени. Правят нещо, щом и картите забиват.
 
От: Нещо става тези дни с Гошо

Въобще пълен цирк е серпа вече :D
И аз така вчера търсих някакви машини от сорта на бормашини мултифункционални и ми изкара на 1-ва страница само обяви, а на 2-ра онлайн магазини. А за други пиша производител и модел, сайтовете които съдържат мода в title ги показва след 5-то място на първите съдържат модела частично. Много ме издразни така, явно защото са малки магазинчета, но то не може все да са голям я 100k в индекса
 
От: Нещо става тези дни с Гошо

То, да е само това показва някви резултати дето нямат нищо общо с търсеното много по-напред от колкото такива които са си точно по търсенето. :D
Съмнява ме, че мат пръц, не е излезнал само в отпуска, ами направо е уволнен вече :D
И аз така вчера търсих някакви машини от сорта на бормашини мултифункционални и ми изкара на 1-ва страница само обяви, а на 2-ра онлайн магазини. А за други пиша производител и модел, сайтовете които съдържат мода в title ги показва след 5-то място на първите съдържат модела частично. Много ме издразни така, явно защото са малки магазинчета, но то не може все да са голям я 100k в индекса
 
От: Нещо става тези дни с Гошо

Някаква нова птица са пуснали тези дни...
 
От: Нещо става тези дни с Гошо

Може, и комар, че сега лятото са много популярни :D
сигурно ще я кръстят фазан ;)
 
От: От: Нещо става тези дни с Гошо

Мда, гълъбов ъпдейт. Време беше да пуснат пак нещо да разнообрази SERP-а :)

Хаха, поне да сложат снимка с черно-бял гълъб, малко се отдалечават от визията на предшествениците. Колкото до темата и аз забелязах промени в резултатите, а най-интересното е включването на чуждоезикови сайтове при търсене на кирилица.
 
От: От: От: Нещо става тези дни с Гошо

Хаха, поне да сложат снимка с черно-бял гълъб, малко се отдалечават от визията на предшествениците. Колкото до темата и аз забелязах промени в резултатите, а най-интересното е включването на чуждоезикови сайтове при търсене на кирилица.

Ами не те са вече на вълна птици след колибрито :). А това за включването на чужди сайтове се наблюдава поне от година, за мен доста сериозен пропуск. Този ъпдейт засяга основно локал търсенето. Всичко започна преди 7-10 дни, просто очаквах да обявят официално за какво животно става въпрос.
 
От: От: От: Нещо става тези дни с Гошо

най-интересното е включването на чуждоезикови сайтове при търсене на кирилица.

Това и преди ми е излизало. Когато резултатите са малко, гошо, за да е внушителен, донажда.
 
От: Нещо става тези дни с Гошо

Ще го донода аз...

Може ли да си търся exact match по тайтъл и той да ми вади някакви неща в Англия, а моя сайт е на майната си... И така 2 месеца.... Тея нещо не са добре.


Онзи ден разрових бинг и йахуу след като се подсетих от една тема тук. А познайте кой излиза като търся моите продукти на кирилица. Не излиза един голям бранд френски дискаунт магазин много ясно. Но не, като търсиш в гугъл същия излиза на макс 3та позиция и то само заради скапания си бранд, по страниците си имат 2 реда текст и то как да върнеш нещата, които купиш от тях, нищо конкретно за продукта разбира се...

Иначе гугъл "много мисли" за малките търговци, мамата си джаса... :D
 
От: От: От: Нещо става тези дни с Гошо

Да, преди беше така, обаче сега си си вади резултати на английски въпреки, че има много още реални Български. :)
Това и преди ми е излизало. Когато резултатите са малко, гошо, за да е внушителен, донажда.
 
Не знам ама вместо по-релевантни резултатите зазляват. Пък за другити търсачки да не говорим. Там само яхуто горе долу е реално за бг. Преди 3-4 год бяха най-добре нещата.


Ичане чойте сайтове са "бяла роза" - три напреед 2 назад. Не точто с тези числа, ама серппа се побърка.
 

Горе