Не взимайте домейни от Domein.com, прехвърлянето после е трудно

E.Ivanov

Active Member
Здравейте колеги, и по-специално тези колеги, които се занимават с търговия на домейни.
Имам известно количество домейни в Domain.com и до преди няколко месеца нямаше никакъв проблем с прехвърляне от моят акаунт към друг акаунт в Domain.com, ставаше за секунди.
Да обаче тея регистратори са променили това нещо и в момента прехвърляне на домейн към друг акаунт там е толкова трудно...
Та, писах си вчера със съпорта им, имам чувството, че си пиша с някакъв, който туко що чува за подобна операция, обясних му, че аз продавам домейн на @**** и искам да му го прехвърля в неговият акаунт.
Онзи след малко ме пита за "тайният отговор", отговарям му...и след малко съпорта ми обяснява, че тайният не съвпада ....
В последствие се разбира, че съпорта ме пита за тайният отговор на купувача...
Обяснявам му, че не ми е работа да знам тайният отговор на купувача, аз съм продавач и желая да го прехвърля.
След още 10 минути, затворих чата и набрах нов чат, където друг отново не свърши работа.
На третият опит с нов съпорт, стигнах до заветното прехвърляне, което се оказва бая сложна процедура, и била такава "от съображение за сигурност".

След като и другата страна извършва N на брой упражнения, получавам имейл, където да оторизирам прехвърлянето и Бог знае, кога ще отиде домейна при другият, който има акаунт в Domain.com
Естествено, започвам по етапно да прехвърлям домейните си на друг регистратор (тези дето си заслужават).
Та моят съвет е...Въздържайте се от покупки чрез Domain.com
 
Преди покупка (било renewal или transfer, че и за reg):
Comparison на цени, тарифи и всичко, вкл. Privacy. И чак тогава евентуална покупка с преглед за бъдещ период колко ще излезе. Дори може да се провери каква е процедурата през сайтът на регистратора, към когото му се е хвърлило око.
 
При домейн и достер прехвърлянето става така:

Лайв чат:

- Здрасти, искам да прехвърля ввв.ком на Юзернейм,
Прехвърлянето ще стане с премахване на домейна от моя акаунт.
Моята дума за сигурност е:...
Благодаря.

Всичко това на английски (може и като моя - развален) и на едно, да не се губи време. :D

След като Музамби ти каже, че е готово, трябва да кажеш на новия собственик да си го добави.

Един от съпорта ми каза, че подготвят възможността скоро сами да си "премахваме" домейните.

ПП. пробвай да си регистрираш акаунт при домейн и достер, ама без да купуващ нищо... там къф филм е, ако знаеш :D
 
Направо се чудя кой им пише софтуера на такива.
Преди ставаше супер лесно де, ама вече не е така.
 

Горе