Не искам правителството да ме остави без пенсия

От: Не искам правителството да ме остави без пенсия

Много по-изгодно е да се инвестира не в "трупане на стаж", а в други неща (истинско пенсионно застраховане/осигуряване, а не държавно, инвестиции в акции, инвестиции в недвижимо имущество и земя и др.).
Друго например може да е животозастраховане, което е почти равносилно на това в пенсионните фондове и дори условно може да е по добро зависи кой какво си планира....само че би трябвало да се има предвид, че горните инвестиции имат нужда да бъдат управлявни добре за да има положителен резултат в крайна сметка или тогава когато ще се ползват.

Иначе в момента едва ли имат някакво законово основание да вземат парите от ПП фондовете, но така или иначе въпросът заслужава внимание. +1
 
Последно редактирано:
От: Не искам правителството да ме остави без пенсия

Казват, че било справедливо да се ограбят само тези, които ще се пенсионират преди 2014 година.

Ще се национализират само парите на пенсиониращите се преди 2014 г.

“Предлагаме всички, на които им предстои да излязат в пенсия до 2014 г., да се изключат от обхвата на професионалните фондове”, каза след срещата изпълнителният директор на пенсионно-осигурителното дружество "Доверие" Даниела Петкова. "Това е възможно най-справедливото решение, признаваме, че ако тези хора се пенсионираха само от парите, натрупани при нас, нямаше да получават пенсии, колкото от НОИ," добави тя.

Оправдават се, че ограбвали бъдещите пенсионери в името на добра кауза - така щели да получат по-високи пенсии...
 
От: Не искам правителството да ме остави без пенсия

Не съм очаквал,че в 21 век, в една бяла държава ще ни правят на маймуни.Ако сега вземат парите от фондовете, утре отново ще кажат,че няма пари за пенсии.За по-сигурно и вдигат вързраста за пенсиониране,че въобще нищо да не ни даде тази държава.
 
От: Не искам правителството да ме остави без пенсия

въобще нищо да не ни даде тази държава.

Държавата не и е работа да дава! Държавата може само да взима данъци. Колкото по-малко данъци събира държавата, толкова повече възможности ще имат хората за получаване на пенсии в бъдеще, защото ще могат да инвестират повече пари в частни пенсионни фондове.

Времето на социализма когато държавата произвеждаше отмина. Вече (почти) няма държавни предприятия, които да генерират средства, които държавата да "дава". Сега държавата може само да взема и така е редно. Държавата е лош стопанин и не е редно да се опитва да произвежда някакви продукти, които частните организации ще произвеждат много по-ефективно.

Всеки е свободен са се пенсионира на колкото години желае. Ако искаш може да се пенсионираш и на 50 години (разбира се преди това трябва да си инвестирал достатъчно пари в частен пенсионен фонд или застрахователно дружество и да си сключил какъвто трябва договор, който да ти дава право да си получиш инвестираните пари когато пожелаеш). Пенсионното осигуряване не се изчерпва само със задължителното такова. Обаче проблемът е, че задължителното пенсионно осигуряване отнема свободата на хората - след като платят данък "пенсионни осигуровки" не им остават достатъчно свободни пари, които да инвестират в истински частни пенсионни фондове.
 
От: Не искам правителството да ме остави без пенсия

Не съм очаквал,че в 21 век, в една бяла държава ще ни правят на маймуни.Ако сега вземат парите от фондовете, утре отново ще кажат,че няма пари за пенсии.За по-сигурно и вдигат вързраста за пенсиониране,че въобще нищо да не ни даде тази държава.
За това гледайте и вие да не и давате. Системате е проста. :)
 
От: Не искам правителството да ме остави без пенсия

Затова ползвайте всички възможни начини, с които може да ограничите плащането на данък "осигуровки" и спестените пари инвестирайте при частни осигурителни/застрахователни дружества.
 

Горе