Не искат да ми регистрират бг домейн

Айде аз да ви кажа вече как се прави че се дразня, апък вие на следващата среща ще почерпите. Правите ДЗЗД(дружество по закона за задълженията и договорите) за което се изисква само подписване на един договор между двама партньори при нотариус, което струва около 10 лв. После отивате в статистиката и си изкарвате БУЛСТАТ, който струва 15 лева и това е всичко. Вече имате правно основание да регистрирате домейн .bg . Само да споделя, че това НИКОЙ не ми го е казал, а прочетох много внимателно общите условия и изискванията за регистрация на домейни от такъв тип след, което се рових около ден да намеря начина. За това преди да плюете прочетете, разровете се и намерете най-добрия начин за вас. Аз почнах да регистрирам няколко домейна, но предпочетох да не се занимавам с нищо оnline в България поради липсата на закони и безобразните такси!
 
Tsanko каза:
Айде аз да ви кажа вече как се прави че се дразня, апък вие на следващата среща ще почерпите. Правите ДЗЗД(дружество по закона за задълженията и договорите) за което се изисква само подписване на един договор между двама партньори при нотариус, което струва около 10 лв. После отивате в статистиката и си изкарвате БУЛСТАТ, който струва 15 лева и това е всичко. Вече имате правно основание да регистрирате домейн .bg . Само да споделя, че това НИКОЙ не ми го е казал, а прочетох много внимателно общите условия и изискванията за регистрация на домейни от такъв тип след, което се рових около ден да намеря начина. За това преди да плюете прочетете, разровете се и намерете най-добрия начин за вас. Аз почнах да регистрирам няколко домейна, но предпочетох да не се занимавам с нищо оnline в България поради липсата на закони и безобразните такси!

Това изглежда е елегантното решение на проблема :) А какво представлява самият договор? Има ли някаква стандартна проформа, която мога да погледна?
 
не съм го виждал и аз бате н доколкто раучих въпроса ако си го правиш сам и имаш нерви да се буташ ти излизало около 130 лв През фирма ти е 200 лв за 5 букви плус трибуквените били по 300 лв ( простотия до шия...) Ама Тука Нали е Така
 
Намерих една счетоводна кантора в нета, която прави регистрацията за:

ДОКУМЕНТИ за регистрация на дружество по закона за задълженията и договорите / ДЗЗД /

ДЪРЖАВНИ ТАКСИ

» нотариална такса за заверка на договор; 12.00лв.
» регистрация в Булстат; 15.00лв.
» печат 7.00лв.
» преводни такси за издаване на документ 2.40лв.

общо : 36.40лв.
 
То това са държавните такси, но те сигурно ще ти вземат двойно. Всеки с малко акъл може да свърши работата сам. Цялата процедура по регистрацията с чакането трае не повече от 2-3 часа. Иначе договора трябва да го имам някъде из компютрите и като го намеря и имам време ще го постна.
 
Tsanko каза:
То това са държавните такси, но те сигурно ще ти вземат двойно. Всеки с малко акъл може да свърши работата сам. Цялата процедура по регистрацията с чакането трае не повече от 2-3 часа. Иначе договора трябва да го имам някъде из компютрите и като го намеря и имам време ще го постна.

Това го дадох като инфо, за тези,които ги мързи да се занимават :)))) Иначе ако ми изпратиш формата ще черпя :)

e-mail: gnoll [at] abv [dot] bg
 
това домейните на другите страни е фоляма глупост, в нет-а е пълно със сайтове които регистрират it, at, es .... аз лично си взех един AT за 11 евро без да имам фирма без нищо ...
 
само да вметна, че по смисъла на европейското законодателство от 01.01.2008 ЕТ вече не съществува като правна форма в България :)
Регистрацията на ООД или ЕООД ви излиза точно 3000лв и то за периода в който да излезне Решението в Името на народа. После си прибирате парите и сте ограничени до 5000лв.
А що се отнася до услугите на фирми предлагащи .bg (освен Регистъра), аз съм ползвал услугите на www.registrator.bg. Ако си решил да правиш сериозен проект, който да те представя и т.н. 300лв (за три буквен) си заслужава инвестицията. После само по 70 на година или нещо такова.
Ако си решил да си сложиш блога и личния сайт...е тогава да, 300 кинта са много.
Всичко си има свойте предимства и недостатъци...няма съвършенни неща :wink:

П.П. и само да вметна, че цялата регистрация на .bg не трае повече от 5мин :D , ако ползвате услугите на тези регистратори :)
 
не ... но съм им ползвал услугите. Веднъж лично, два пъти чрез посредник :)
Аз по принцип съм от Пловдив и до кат ги намеря ми отне 30мин, а ходенето до регистъра и попълването на документация трая не повече от 10мин :lol:

Ако не се лъжа и ФКолор предлагат регистрация на .bg домейни :)
 

Горе