Не ползвайте на един акаунт GMail заедно с други услуги!

happyslacker

New Member
Ако ползвате на един акаунт GMail и други услуги (напр. Blogger) има голяма вероятност да ви блокират целия Google акаунт вкл. и пощата!

Поради някаква причина са решили, че три от блоговете ми на един от акаунтите, който ползвам за Gmail са спам. Затова ми блокираха целия акаунт и искаха да си дам телефона. Това става за втори или трети път - вече не си спомням. Разбира се трябваше да си дам телефона, защото ползвам този акаунт за поща.

googleao.png


Блоговете бяха напълно безобидни - имаше само AdSense (неактивен, защото си изтрих акаунта) и текстове и линкове в областта на електрониката (не продукти за крайни клиенти като телевизори и компютри, а електронни елементи).

Един от изтритите блоговете е този. Все още се пази в кеша на Yahoo. Смятате ли, че ревюта на книги, копирани от Amazon (и леко редактирани) и съответно с връзки към Amazon са спам? Блоговете даже не бяха индексирани от Google!

Щракнах на "Restore access to this blog" и въведох анти-спам кода и сега чакам да ги върнат. Не че са ми притрябвали - от тях нищо се не се печели. Въпросът е принципен - как така ще ми трият блоговете? Ами ако бяха важи блогове? Ами ако телефонът ми не работеше или нямах телефон, а имам важни писма в пощенската кутия?

Бях писал миналата година по въпроса: Google събира телефонни номера на регистриралите Google Account

Явно са решили да презицират таргетирането на рекламата - много потребители имат по няколко акаунта, но след като си дадат телефонните номера Големият брат ще може да ги следи по-добре и да им доставя по-таргетирна реклама (в един от акаунтите като търсиш рецепти за палачинки и през другите акаунти ще те залива с реклами на готварски книги).
 
Последно редактирано:
От: Не ползвайте на един акаунт GMail заедно с други услуги!

Гугълските политики нямат край ...

Блоговете бяха напълно безобидни - имаше само AdSense (неактивен, защото си изтрих акаунта) и текстове и линкове в областта на електрониката (не продукти за крайни клиенти като телевизори и компютри, а електронни елементи).
.
И аз мисля да махам AdSense че много досадни станаха даже и по е-мейла започнаха да напомнят .
Мислиш че има връзка едното с другото ли?
 
Последно редактирано:
От: Не ползвайте на един акаунт GMail заедно с други услуги!

На мен вчера ми писаха от adsense да приема новия договор и че скоро щял да бъде задължителен. Аз не ги използвам, но как да ги махна?
 
От: Не ползвайте на един акаунт GMail заедно с други услуги!

How do I cancel my account?

To permanently cancel your account, please complete our cancellation form.

Трябва обаче да отговориш на няколко въпроса (колко импресии си имал първия ден, кой е бил този ден и т.н.).
 
казах го много пъти казвам го и сега - не се занимавайте с нищо на гоогле - analitytics, adsens, adwords, gmail, blogger......нищо !
може би youtube е изключение, но и те се насраха с това sms verification, постоянните промени...etc. Определено преди година си бяха много подобре(преди гоогле)
 
От: Не ползвайте на един акаунт GMail заедно с други услуги!

Ами според мен не е задължително блоговете да са "опасни", може и безобидни да са си, но в Blogger има едно бутонче "декларирай" или "сигнал за злоупотреба" и ако някой недоброжелател е пратил този сигнал (дори и няколко пъти) може за това да е, а може и не. Поне това беше първото което ми хрумна, щом блоговете ти са били безобидни.
 
От: Не ползвайте на един акаунт GMail заедно с други услуги!

Наличието в сайт на Адсенз код принадлежащ на неактивен акаунт може да породи подозрения, че използваният рекламен код е чужд и става въпрос за някаква измама. Може би това е причината.
 
От: Не ползвайте на един акаунт GMail заедно с други услуги!

Ако знаеш на колко сайтове не съм си махнал кода... Ако започна да махам кода от всичките си сайтове кой ще ми плати за труда?
 
От: Не ползвайте на един акаунт GMail заедно с други услуги!

Защо някой трябва да ти плаща за това, че оправяш кода на собствените ти сайтове?
 
От: Не ползвайте на един акаунт GMail заедно с други услуги!

Човек обикновено не прави нещо без да има някаква изгода от това. А аз нямам изгода да се занимавам да махам кодове (сайтовете не са ценни и не могат да ми носят приходи или не толкова колкото струва трудът ми по махане/смяна на кодове).
 
От: Не ползвайте на един акаунт GMail заедно с други услуги!

На мен вчера ми писаха от adsense да приема новия договор и че скоро щял да бъде задължителен. Аз не ги използвам, но как да ги махна?

и на мен ми писаха ама ги отсвирих :)
щото прочетох вълшебната думичка ЖЕЛАТЕЛНО !!! :) и викам ареееее у кошаааа

абе получих два пъти писма за два сайта че са ми спрели подаването на реклами от гогле
обаче рекламите продължават да си вървят и парите да ми капят ? :)
що така
 
От: Не ползвайте на един акаунт GMail заедно с други услуги!

и на мен ми писаха ама ги отсвирих :)
щото прочетох вълшебната думичка ЖЕЛАТЕЛНО !!! :) и викам ареееее у кошаааа

Тъй ами :) и какво ще стане ако не натиснем желания от тях бутон ?! най много да ни закрият служебно акаунтите и да не ни изпратят доларчетата :) или пък ще ги изпратят ...

и защо са ти спрели подаването на реклами ?
 
Последно редактирано:
От: Не ползвайте на един акаунт GMail заедно с други услуги!

от години ползвам всички услуги на Google с един акаунт...
както и милиони други хора по земята :)
 
От: Не ползвайте на един акаунт GMail заедно с други услуги!

Блокираха ми още един акаунт заедно с изтриването на единствения блог в този акаунт и се наложи пак да си дам телефона за да ми го разблокират.

Мисля, че бях му махнал адсенса на този блог, но не съм сигурен. В блога нямаше нито една връзка към друг блог, което значи, че няма как да е спам (спам без хипервръзки някой виждал ли е?). Текстът беше на български език, смислен. Не съдържаше никаква реклама! Блогът не беше с цел да рекламира продукт или услуга - най-обикновено текст.

И най-шантавото беше, че при опит да помоля за възстановяване на блога ми поиска телефонния номер още веднъж и веднага след като го дадох и въведох потвърдителния код получих съобщение, че бил прегледан и установили, че наистина е спам (което не ми се вярва да е така - явно някой много го мързи и щрака без да мисли като по този начин не си върши работата, за която му плащат от Google). Възможно е също така от Goolge да са уволнили хората, които преглеждат блоговете и тяхната работа да се върши от една програма, която просто потвърждава, че всеки блог, за който ботовете смятат, че е спам наистина е спам.
 

Горе