Не си губете времето с тъпия адсенс за БГ!

От: От: Не си губете времето с тъпия адсенс за БГ!

Колко е cpc не е важно. За бг трафик ecpm=$1.08 е добре. Лошо е когато ecpm е под $0.50

Ако ecpm е под $0.25 би трябвало да се премахне съответният рекламен елемент или да се премести на друга позиция на уеб страницата.

Аз пък съвсем не мога да разбера кое какво значение има ..защото

при ецъпм 0,07 us$ имам 11 клика общо за 40 цента
при ецъпъм 0,04 us$ имам 4 клика общо за 20 цента
при ецъпъм 10,74 us$ имам 5 клика за общо 12 цента....
 
От: От: От: Не си губете времето с тъпия адсенс за БГ!

Аз пък съвсем не мога да разбера кое какво значение има ..защото

при ецъпм 0,07 us$ имам 11 клика общо за 40 цента
при ецъпъм 0,04 us$ имам 4 клика общо за 20 цента
при ецъпъм 10,74 us$ имам 5 клика за общо 12 цента....

от google помощ:


Ефективна CPM (цена на хиляда импресии)
От гледна точка на издателите, ефективната цена на хиляда импресии (еCPM) е полезен начин за сравняване на приходите от различни канали и рекламни програми. Тя се изчислява, като общите приходи се разделят на броя импресии в хиляди. Например, ако даден издател е спечелил 180 щ.д. от 45 000 импресии, то еCPM ще се равнява на 180 щ.д./45 или 4,00 щ.д. Не забравяйте обаче, че еCPM е функция за отчитане, която не представлява реалната сума, плащана на издателя.


В случая:

при еCPM $0,07 - на 1000 импресии печелиш $0,07
при еCPM $0,04 - на 1000 импресии печелиш $0,04
при еCPM $10,74 - на 1000 импресии печелиш $10,74
 
От: Не си губете времето с тъпия адсенс за БГ!

Немога да повярвам че има хора, които градят цели cms системи, правят дизайни, пишат кофдове, трупат контент и набират трафик само за да идарят $2 на ден от адсенс. Къса ми се сърцето като гледам такива истории.
 
От: Не си губете времето с тъпия адсенс за БГ!

То преди и аз пробвах с Адсенс на български ама като видях 6 цента за 9 клика просто зарязах всичко.Сега само англоезични сайтове с Адсенс и съм доволен.:wink: Но и там си има тънкости.Активно използвам филтъра,защото твърдението ,че най-скъпите реклами излизат най-отгоре изобщо не е вярно.А и такива реклами от кликбанк изникват като гъби,а те са обикновенно за по 1 цент.Е как да ги пусна :mad:
 
От: Не си губете времето с тъпия адсенс за БГ!

Аз не разбирам какво се дивите.

В света има около 1 милиард човека които владеят английски.

300+ милиона са в САЩ.

После имаш Великобритания, Австралия, Нова Зеландия, Канада и още
За САЩ знам, че интернет имат над 70% от хората. При другите е подобно.


В България сме 7 милиона човека. Шок. Пенсионери, цигани като махнеш остават още по-малко.
Тук наскоро минахме 3 милиона интернет потребители.

Какви заплати имат там и какви заплати имаме тука.

Какво се скандализирате? Нещата са сравнително нормални като се има предвид за какви разлики в пропорциите, икономиките и населението говорим.

Да не говорим, че допреди лято 2007 нямаше АдСенс на български език.
Едва е минала една година, бизнесите сега се събуждат, че могат да рекламират в интернет.

Свалете си очакванията вземете предвид реалноста и ще видите, че няма нищо невероятно в тези разлики.

Да очакваш български трафик да ти носи същите пари като англоезичен трафик е лудост.
 
От: Не си губете времето с тъпия адсенс за БГ!

Не е баш така... Ако блога/сайта ти е тип "оттук-оттам" и ти показва рекламите "Вземи си Chrome" или пък "Не си взимай Chrome" какво искаш? Ясно е, че ще имаш по 5 цента за 6 клика... Направи едно key word проучване и развивай в скъпите ниши... Случвало ми се е клик за 50 цента в БГ блог така че адсенса няма да го махна в никъв случай :) Той не пречи никому - нека си стои ;)
 
От: Не си губете времето с тъпия адсенс за БГ!

Съгласен съм с поправката всъщност.
Сега като си помисля в някои ниши и аз съм получавал понякога много добри кликове - 20-30 цента. 50 още не съм видял но :)
 
От: Не си губете времето с тъпия адсенс за БГ!

А някой пита ли се защо като си пазаруваш реклама в адвордса, слагаш винаги по 1 цент?
 
От: Не си губете времето с тъпия адсенс за БГ!

защото можеш, защото няма достатъчно конкуренция в нишата
 

Горе