Никога нерегистриран домейн или дропен

snux

Well-Known Member
Споделете според вас кой вариант е по-удачен или възрастта на домейна изобщо не играе роля:

1. Никога не регистриран - плюсовете са, че няма наказания и започваш от нулата
2. Дропван - плюс, че е вече стар домейн (или след като е дропнат изобщо не влияе на възрастта и все едно е нов), евентуално има вече събрани линкове. Като минус може да се отчете евентуално старо наказание
 
От: Никога нерегистриран домейн или дропен

То убаво дропения може да има някакви линкове, ама тия линкове освен че може да не са ти от полза, може дори и беля да ти направят. Кво значи стар домейн, срат ама индексиран да, иначе няма никакво значение... новият в този смисъл е по-добре най-малкото защото гошо ще му даде в началото лек тласък. Виждам единствената опция за взимане на дропен/стар, само ако има добър пр....все някаква търговия ще извъртиш с него. Иначе повечето тулове го водят за нов дропеният, но гошо НИКОГА, той помни :) Също е дърво ако има наказание, щото ти реално няма как да разбереш за него преди да го вземеш :wink:
Но в крайна сметка си зависи и колко е яко името, можеш да се потрудиш за него ако си заслужава
 
  • Like
Реакции: snux
От: Никога нерегистриран домейн или дропен

То убаво дропения може да има някакви линкове, ама тия линкове освен че може да не са ти от полза, може дори и беля да ти направят. Кво значи стар домейн, срат ама индексиран да, иначе няма никакво значение... новият в този смисъл е по-добре най-малкото защото гошо ще му даде в началото лек тласък. Виждам единствената опция за взимане на дропен/стар, само ако има добър пр....все някаква търговия ще извъртиш с него. Иначе повечето тулове го водят за нов дропеният, но гошо НИКОГА, той помни :) Също е дърво ако има наказание, щото ти реално няма как да разбереш за него преди да го вземеш :wink:
Но в крайна сметка си зависи и колко е яко името, можеш да се потрудиш за него ако си заслужава

Айде бе... как няма как да разбереш за него. Има редица инструменти с които можеш да добиеш представа какви връзки има и да си направиш сметката дали евентуално е наказан или не.

Аз лично предпочитам тематични дропени домейни, защото най-малкото ти дават тематични връзки, което пък мен ме улеснява при оптимизацията, а в зависимост от връзките, можеш да си направиш сметката дали е наказан или не. Естествено, че ако е наспамен с линкове от нискокачествени източници, шанса да е наказан и да успееш да го оправиш като го купиш е по-малък, но ако не е бил наспамен евентуално би имал някое по-леко наказание, което можеш да откриеш веднага след като го добавиш в GWT и да го оправиш за по-малко от месец.
 
  • Like
Реакции: snux
От: Никога нерегистриран домейн или дропен

Да за тематични съм съгласен, това и писах. За наказанията, наистина можеш само да гадаеш - връзките няма да ти издадът с 100% сигурност, че е наказан. Иначе шанса не е толкова малък, както споменах ако ти харесва и си заслужава, можеш да го ънбаннеш за около месец-два.
 
От: Никога нерегистриран домейн или дропен

През маджестика ми излизат около 600 линка в хистори от 2 домейна, но към момента няма никакви :) Като цяло не се знае дали са тематични или поне не изпозлвам правилния тул
 
От: Никога нерегистриран домейн или дропен

Те тия 2 изходящи не са проблем, всъщност може линковете изобщо да не са проблем или причина за наказание. Причина може да е нещо съвсем различно, като спам от тоя дет си мернал, разни чернишапки и тн...за това е трудно да се каже на 100% тоя е бан, оня не е. Те и самите тулове виж кат го овъртат "seems like banned..." тва онова :)
Ама щом е готин го взимай, па бърже че разбереш има ли му нещо, то и едни 10$ ли колко е няма да ти бутнат идеята :wink:

А дали са тематични линковете и мен ме интересува подобен тук ако някой знае
 
От: Никога нерегистриран домейн или дропен

Здравейте,
харесах си хубав домейн който е бил регистриран първоначално през 2007 и е изтекъл през 2012. Бихте ли ми препоръчали някакъв онлайн туул за проверка, за да не би да е наказван, ако изобщо има шанс да се разбере.
Сайта е бил активен до 2012, като в момента домейна e Google PR- N/A
 
От: Никога нерегистриран домейн или дропен

Здравейте,
харесах си хубав домейн който е бил регистриран първоначално през 2007 и е изтекъл през 2012. Бихте ли ми препоръчали някакъв онлайн туул за проверка, за да не би да е наказван, ако изобщо има шанс да се разбере.
Сайта е бил активен до 2012, като в момента домейна e Google PR- N/A
Няма инструмент, който да ти покаже дали сайта е бил наказван или не, но можеш да проследиш линковете и по тях да прецениш дали не е наспамен, което е признак, че може да е наказан.

Едни от най-добрите безплатни иструменти, които съм ползвал са majesticseo.com или ahrefs.com... Може да ползваш и OSE, но честно казано там данните са значително по-стари и не винаги много актуални, което в твоят случай, няма да има голямо значение, щом е бил дропен 2012 година.
 
От: Никога нерегистриран домейн или дропен

Няма инструмент, който да ти покаже дали сайта е бил наказван или не, но можеш да проследиш линковете и по тях да прецениш дали не е наспамен, което е признак, че може да е наказан.

Едни от най-добрите безплатни иструменти, които съм ползвал са majesticseo.com или ahrefs.com... Може да ползваш и OSE, но честно казано там данните са значително по-стари и не винаги много актуални, което в твоят случай, няма да има голямо значение, щом е бил дропен 2012 година.


мерси, ще се опитам да прегледам линковете като за начало
 

Горе