Нова СМС усуга, бихте ли я ползвали.

fena01

Active Member
Здравейте.
В идните няколко дни ще пусна услуга, която е непопулярна в България.
Става дума за известия. Регистрирате се във сайта, закупувате си абонамент със Х броя известия, и ползвате услугата която е следната:
Пишете напомнянето, дата, час, колко време преди това искате, и начин.
Да кажем имате натоварен график, и ви се случва да забравяте някой важни неща.
Правите напомняне във следния вид:
Напомняне: Среща със Иван Петров (Клиент)
Дата: 16 август 2012
Час: 10:30
Напомняне: 1 час по-рано.
Напомняне чрез: СМС, Обаждане, Имейл.

Цените ще са сравнително ниски, да не кажа символични, за да бъде достъпна услугата за повече хора.
Начините на плащане също.
В последствие ще излезе и Android приложение, което ще бъде лесно за управление.
 
От: Нова СМС усуга, бихте ли я ползвали.

Надявах се да ми бъде зададен този въпрос.
Да, Android предлага доста приложения от този характер, но въпросът е, че не всеки полазва устройство със Андроид.
Ние искаме да наблегнем на СМС, и Call известията, там ще положим най-много усилия.
Както казах, Android приложението ще бъде само като добавка.
 
От: Нова СМС усуга, бихте ли я ползвали.

Нека не звучи като заяждане, но в момента почти няма мобилен телефон без календар. В календара можеш да си направиш каквито искаш напомняния.
За да успееш с подобна услуга трябва да предложиш нещо наистина различно и да добавиш някаква стойност за клиента.
Пожелавам ти успех, а пък като пуснеш услугата пиши за да хвърлим едно око.

П.С. Аз съм започнал един проект, който може да се доразвие с услугата, която предлагаш, но по малко по различен начин. Ще ти пиша за да видим дали можем да направим нещо по въпроса.
 
От: Нова СМС усуга, бихте ли я ползвали.

Аз съм с windows phone, имам такива екстри в календара.

Ще трябва да се насочите към клиенти с по-обикновенни телефони, които нямат тази екстра и не биха могли да я добавят, защото са с телефон без операционнна система.

Защо някой би платил за нещо което го има безплатно в телефона си?

"Такъв е живота", както се казва едно предаване, основния Ви въпрос е "Защо някой би платил за да използва услугите ни, с какво те превъзхождат безплатните екстри заложени в телефоните"

Така мисля аз, разбира се това е мое мнение ;-)

И успех, хубаво е да чуеш че това се разработва от българин, аз лично търся клавиатура на БГ за моя windows phone, и не намерих, сложил съм руска и с нея работя :).
 
От: Нова СМС усуга, бихте ли я ползвали.

Ей този сайт предлага същата услуга, както и още много други безплатно. Аз го пробвах с sms-и - работи без грешка. С фейсбук също работи много добре, само че се притесних от факта, че трябва да му дам достъп до почти всичко - пароли, лични данни и изтрих услугата, но работи стабилно.
 

Горе