Нова директория за статии с Microdata

Detritus

Member
Здравейте,
от доста време съм планирал да си спретна една такава и най-накрая ми остана време. И така малко по подробно:

Директорията е изработена на Drupal 7, а адресът е obyavi.biz, един домейн който ми отлежаваше и най-накрая влезна в употреба.
Ако притежавате профил в Google +, може да го добавите към Вашия профил и така при резултати в класирането ще излиза снимка (ако Google прецени, че може :)).
Спазени са изискванията на Schema.org и публикациите имат необходимите микродата полета.
Има интеграция на Open graph.
Всички ваши публикации трябва да са съобразени с Условията за ползване на директорията.
Статиите ще бъдат преглеждани и евентуално одобрени в рамките на 24 часа.
Когато статията Ви е публикувана ще получите потвърждение по мейла, за да не се налага да проверявате.
Има поле за предпочитана ключова дума, която впоследствие може да стане на поддомейн, ако от Google оправят проблема с верификацията на поддомейни за един профил.
Интеграцията с G+ става съвсем лесно. При регистрация трябва да зададете линк към вашия профил в Google + във формат
, като XXXXXXXXXXXXXXXXXXX е номерът на Вашия профил. След това трябва да отиде в профила си в Г+, натискате редактиране на профила и в полето "Сътрудничи на (Contributor)" да добавите URL на директорията (http://obyavi.biz) и да натиснете Край на редактирането.


Търпя критики и забележки, дори ще се радвам ако ми помогнете с насоки, за по-добре ползваемост на директорията.
 
Последно редактирано:
От: Нова директория за статии с Microdata

Само тази седмица ТРИ избрани от нас статии публикувани в директорията ще бъдат разпространени безплатно в над 40 социални мрежи, с различни заглавия и описания. Избраните статии ще бъдат показвани в отделна категория и всяка следваща седмица най-интересната и стойностна публикация също ще бъде събмитвана по този начин.

НЕ включваме в това число наши статии, тях си ги разпространяваме отделно :).
 

Горе