Нова измама в сайтовете за обяви

NovaPS

Well-Known Member
Днес доста често попадам на това.

ec3.jpgec1.jpgec2.jpg

Прави се поръчка, в един момент вече има приготвена пратка и платена стока :D
За да си получат парите трябва да се въведат данни от карта - Яко а. :D

Та..
econtbg.secure-safe . xyz
услужливо редикертва към еконт, за да изглежда по леджит
econtbg.secure-safe . xyz / cash63508022
Захранката.. копие на сайтът на еконт за проследяване на пратката. Явно вече купувачът сам може да си приготвя пратката.. :D
Кукичката... който клъвне изгаря с данните от картата си.

Та.. знам, че тука сме левел от Р.Виста нагоре, тъй че не бихме се хванали, ма да се знае.

Иначе темата може се отнесе към тази:
Сега като се завърти инфото из нета, моем да се сетим колко ще се покачи доверието да се въвеждат данни от карти в онлайн шоповете.
 
Темата може да се отнесе към тази с пула за наложения платеж, но честно казано съм виждал фишинг тактики, които взимат пари и чрез офлайн методи за плащане - просто пращаш едни пари на една сметка, или още по-зле - дават ти адрес и титуляр и ти си ги нареждаш с някакъв запис или куриер. Според мен такъв тип спам и фишинг няма как да не съществува. Същото ми прилича като имитацията на Прокредит банк платформата им за онлайн банкиране, там си събираха акаунти. Според ме тук трябва да говорим не за начините на пържене, а за култура и някакви основни секюръти познания. Като в този случай е нужно да знаеш едно (минимум) - проверете УРЛ адреса дали отговаря на реалния. Да, визуално подвежда, дори в мейла линка сигурно е замаскиран, но в браузъра трудно ще се подведе някой, ако ги сравни.
 
Колко малоумен трябва да си за да си въведеш даннитв от картата? Това за мен не е измама, а тест за интелигентност, в който загубилия си плаща :)
 
Колко малоумен трябва да си за да си въведеш даннитв от картата? Това за мен не е измама, а тест за интелигентност, в който загубилия си плаща :)
Нямаш идея колко много се връзват. Чак е за невярване. Дори имам познат IT, което успяха да го изпързалят през някакъв сайт. Сайтът беше Ок, но търговеца си е бил камшика като е събрал няколко поръчки. Или нещо такова. Лайнари има много. Дори, аз още си чакам една чаша на Игра на тронове от някакъв фейк сайт, който ми се видя Ок, с реклами и какво ли още не, но до там. ;)
 
Супер, а някъде писаха ли, дадоха ли за това. Или в новите да го очакваме скоро, след като минат едно 200 души през схемата.
 
Колко малоумен трябва да си за да си въведеш даннитв от картата? Това за мен не е измама, а тест за интелигентност, в който загубилия си плаща :)
Не е случайно.
Много често измамите в интернет и по телефон ги правят супер очевидни, защото целта за измама са им най-наивните хора.
Това е най-лесния начин да ги отсеят.
 
Не е случайно.
Много често измамите в интернет и по телефон ги правят супер очевидни, защото целта за измама са им най-наивните хора.
Това е най-лесния начин да ги отсеят.
Всяка, абсолютна всяка една измама и базирана на човешките емоции. За да успееш да си добър в това, трябва да си добър психолог и да знаеш коя група как реагира, съответно къде избереш подходящия метод за осъществяването на измамата. Не говоря за безразборния спам, който се излива всеки ден или ония орки, които звъняха на кой ли не - но да речел, че там някак успяха да подберат добре аудиторията си - възрастните хора.

Всеки един от нас има емоционална страна и тя може да бъде какво добро качество, така и слаба страна, ако някой реши да се възползва от нея. Природа. Абсолютно нормално и няма да спре да има хора, поддаващи се и съответно пострадали от това. Идеята е да се действа преди всичко разумно и предпазливо. С две думи - дълбоко поемане на дъх, обмисляне няколко минути и тогава реагиране - предприемане на действия. Всяка една такава минута, в който даваш на мозъка да възприеме ситуацията по-голям даваш шанс на себе си се предпазиш.
 

Горе