Новите домейн разширения - статистики

dekemvri

Well-Known Member
Ето един полезен сайт, където можете са следите как се купуват новите домейн разширения и колко общо са закупени. .XYZ води убедително.

https://namestat.org/



 
От: Новите домейн разширения - статистики

А за най-много регистрирани последните седем дни .club води класацията
 
От: Новите домейн разширения - статистики

Интересен сайт не го знаех, онзи ден си взех едно .pics , ама според този сайт не са от най вървежните :(
 
От: Новите домейн разширения - статистики

Интересен сайт не го знаех, онзи ден си взех едно .pics , ама според този сайт не са от най вървежните :(

Нищо, че не е от вървежните, като стане от вървежните ще е късно да го вземеш :) Отделно може пък да се оптимизира добре, пробвай го да го развиеш :)
 
От: Новите домейн разширения - статистики

Ами .pics е насочващо, може да го е взел за конкретен сайт, не за домейн препродаване
 
От: Новите домейн разширения - статистики

Да мисля да се опитам да развия едно сайтче, обаче в момента съм пред лека дилема - дали новия сайт да е тип галерия, албум с категории и само снимки вътре или да е сайт тип кратки статии с по няколко снимки вътре?
От към оптимизация може би е по добре да е второто - заглавия, статия, снимки ... нали ? :(
 
От: Новите домейн разширения - статистики

Според мен, но не съм сигурен, по-доброто решение за такъв сайт е за авторски снимки със символична награда за брой споделяния във социалните мрежи
 
От: Новите домейн разширения - статистики

Може би .XYZ води защото ги продават евтино.
 
От: Новите домейн разширения - статистики

Има определени прогнози, че .xyz ще стане новият .com, но това ще е най-рано след 5 години.
 
От: Новите домейн разширения - статистики

Има определени прогнози, че .xyz ще стане новият .com, но това ще е най-рано след 5 години.

Тези прогнози са пресилени, гледат бума в момента, а не отчитат отлива
 
От: Новите домейн разширения - статистики

xyz расте, защото google, ако не сте разбрали, вече е собственост на Alphabet, която пък притежава домейна abc.xyz и покрай медийния шум, xyz стана толкова популярен.
 
От: Новите домейн разширения - статистики

Гледам статистиката в NameStat и наистина Google с abc.xyz са изиграли положителен тренд през август-септември. Но Китай които държат 50% дял от всички регистрирани .xyz домейни в края на октомври изиграват най-голяма роля в тренда с регистрирани над 250K .xyz домейни за една седмица (28.10 - 04.11), благодарение на опитите на правителството в Пекин да наложи цензура на 12 000 думи в домейните с .xyz. Разбира се, шумът от това моментално изстрелва регистрациите на .xyz
 

Горе