Новите карти paypass - ама то няма къде да се ползват:)

waldes

Well-Known Member
Преди месец някъде си изкарах такава безконтактова карта, но то се оказа, че още масово не са вкарали такова оборудване разните там вериги, само на лукойл съм я ползвал и то столичните, в Самоков примерно лукойлите още не са си ъпгрейднали джаджите:)

Някой да има списък с търговските обекти, които я имат вкарана тази гъзарийка, че наистина си е голямо удобство това. Няма се занимаваш с пинове и разни такива гкупости:)
 
От: Новите карти paypass - ама то няма къде да се ползват:)

Преди месец някъде си изкарах такава безконтактова карта, но то се оказа, че още масово не са вкарали такова оборудване разните там вериги, само на лукойл съм я ползвал и то столичните, в Самоков примерно лукойлите още не са си ъпгрейднали джаджите:)

Някой да има списък с търговските обекти, които я имат вкарана тази гъзарийка, че наистина си е голямо удобство това. Няма се занимаваш с пинове и разни такива гкупости:)

Ако картата ти е към Fibank - Списък търговски обекти с PayPass ПОС терминални устройства

http://www.fibank.bg/bg/spisak-targovski-obekti-s-paypass-pos/page/2224

За другите банки нямам инфо, но предполагам и те са аналогични. :)
 
От: Новите карти paypass - ама то няма къде да се ползват:)

Можеш ли да кажеш, ако ти я откраднват каква е защитата да не теглят безконтактно ?
 
Re: От: Новите карти paypass - ама то няма къде да се ползват:)

Можеш ли да кажеш, ако ти я откраднват каква е защитата да не теглят безконтактно ?

Няма защита . В ДСК примерно имаш лимит от 25 лв на покупка. Ако е по-голяма от 25 лв няма да стане. Поне доколкото си спомням. Иначе ако ти я откраднат, да могат да пазаруват без да ти знаят пин кода. Друг е въпроса ,че там кадето се пазарува с карта винаги има камери и се знае в колко часа от коя каса и т.н има и видео записи който могат да се проверат. Не че е гаранция че ще намерат човека , но все пак :)
 
От: Новите карти paypass - ама то няма къде да се ползват:)

Пейпаската карта са й наложили лимит на безконтактово плащане до 20лв местните банки (поне що се отнася до ЦКБ, вероятно и другите са така). Тоест това е демек защитата от точене. Над тази сума вече е стандартното с въвеждане на пина.
Или с други думи, вземи си такава карта, ама ще си плащаш само за семки и безалкохолно, иначе ти искаме дефаултния пин:)
 
От: Новите карти paypass - ама то няма къде да се ползват:)

Вървиш си и олекваш в движение:)
Те и на пина ше му намерят цаката, оня ден гледах по тв-то, че ние българите сме първенци, точим на всякъде, тва е защото сме интелУгентни.
 
От: Новите карти paypass - ама то няма къде да се ползват:)

Аз имам такава от ДСК, но не я ползвам(безконтактното плащане), защото ограничението е 25лв... А аз за такива суми изобщо не си видя картата, предпочитам кеш.
Трябва да го направя по-голяма сума, например 100лв.
 
От: Новите карти paypass - ама то няма къде да се ползват:)

И аз преди няколко месеца си извадих и естествено въпроса ми беше къде мога да я ползвам, на което банковия служител ми отговори "Амиии, и аз не знам още." :D
 
От: Новите карти paypass - ама то няма къде да се ползват:)

Като се навъдят повече обекти ще е голямо удобство, като цяла идеята е да се минава към картово разплащане и да се ограничи ползването на кеш дори за дребни суми. Биг Брадъра е навсякаде!

В Англия съм и почти съм забравил какво е това кеш, не си спомням вече кога за последно съм плащал в брой.
 
Е то за 20 лева какво да си купя с нея? Много безмислено ми звучи. Най-добре кеш.
 
От: Новите карти paypass - ама то няма къде да се ползват:)

Кеша в България е малко трудно да се прескочи и да се мине на такъв тип разплащане. Като се знае, че в малките населени места има търговски обекти, които не са чували за пос термални устройства
 
От: Новите карти paypass - ама то няма къде да се ползват:)

Кеша в България е малко трудно да се прескочи и да се мине на такъв тип разплащане. Като се знае, че в малките населени места има търговски обекти, които не са чували за пос термални устройства

Защо ли не са чували? Защото на тях не им трябват, парите им свършват веднага когато ги вземат, ако вземат. Ние използваме карти и плащаме през пос терминали, защото можем да си го позволим. Според мен, всеки един ще предпочете да ползва карта, но когато има за какво, а когато парите ти стигат само за храна(може и да не стигнат напълно) и сметки, то за какво ти е карта и тогава идва защо да има пос терминали в магазините там?
 
От: Новите карти paypass - ама то няма къде да се ползват:)

Защото ако аз, ти или някой друг отидем там и разплащаме само с карти? Как ще си платим? :)
 
От: Новите карти paypass - ама то няма къде да се ползват:)

И аз не бих си пазарувал ежедневно с карта. В сметката си държа парите, но даже и нещо по-голямо да си купувам, първо си тегля парите и плащам в брой. Някак ме гони параноята да плащам така виртуално - после 1 седмица всеки ден по 10 пъти си проверявам сметката, за да съм сигурен, че парите са ми там, а не ги е източил някой : )
 
От: Новите карти paypass - ама то няма къде да се ползват:)

Защото ако аз, ти или някой друг отидем там и разплащаме само с карти? Как ще си платим? :)

Да, тук си прав. Съгласявам се с теб. Ще ни е трудно тогава да се оправи, затова е хубаво да ги има, но е доста рядко някой да отиде с карта в такова малко населено място, все ще имаш някакви пари в теб за да си платиш, няма какво толкова да си купиш там. Поне така правя аз.
 
То в някои малки населени места, дори и пари в брой да имаш, пак не можеш да си купиш нищо, ако не владееш чужди езици ;-)
 
От: Новите карти paypass - ама то няма къде да се ползват:)

Въпрос на навик и естествено на повече места където може да се използва картата в Англия е безценно - излизам на бар само с една карта в джобчето. Никой не ти точи парите, нали дават бележки!
 
От: Новите карти paypass - ама то няма къде да се ползват:)

Трябва се ползват картите..Ок хубаво с кеша плащаме, ама нали преди това същия този кеш е бил заврян в боските на някоя цветнокожа, за да не ги изпие съпруга?
Най-малкото въпрос на хигиена е това:)
 

Горе