Новите хостинг планове на Хост.бг

От: Новите хостинг планове на Хост.бг

Аз не виждам нищо лошо в избирането на компания, предлагаща отстъпка. Това означава, че е развиваща се и търси нови клиенти. Ако не си доволен от настоящите - защо да не я пробваш. Освен това хостинг компаниите са пределно наясно, че дузина от клиентите са наели даден човек да им качи фирмения сайт някъде, и ако трябва да се местят, трябва пак да го наемат... Като най-лесно съответно тези клиенти безропотно си плащат по-високата такса другата година. Има и огромна част такива, които изкарват достатъчно, че да ги домързи да се местят безкрайно и ако са доволни просто да си платят догодина отново. А и да не забравяме, че тук става въпрос за cPanel и местенето от сървър на сървър, било то и между фирми е по-лесно. Не на последно място, докато 90% от фирмите предлагат и отстъпка, и безплатно да те преместят при тях, не виждам защо хората да не се възползват - това в случай, че не им се занимава или нямат уменията да се преместят сами.
 
ами разликата е много простичка :)

като всички си купят едно и също като софтуерно осигуряване (най-доброто на пазара :)) (на едни и същи цени) и успеят да си договрят лизинг от 30 евро на месец включващ колокацията (на доста фирми може и да им е 100) и H+4 хадруерна гаранция (до 4 часа всеки хардуер ще бъде сменен) (някой може да я нямат) за Haswell Broadwell 10000 CPU Bench server (най ползваните в момента )

и фирма А продава продава на 10 лв може да си позволи да сложи 25 акунта на сървър + Х разход за съпорт и системата е самоподдържаща се

фирма B продава на 2.50 промоция тя трябва сложи минимум 100 акаунта на сървър и ще 4X разход за съпорт и 4 пъти повече клиенти за едни същи ресурси

фирма C продава за 1 лв промиция и трябва да сложи 300 акаунта и 12 X разход за съпорт... (

сам си помисли като всичко е едно и също къде ще е най бързо и къде ще пускат най много-аванта :)

В реалния живот точно така се получава ама повечето не смеят да си кажат ....

долната картинка е от stablehost една фирма със същия сетъп, която много уважам понеже си казват всичко плановете са еднакви като единия дава малко повече ама има 5 пъти по малко клиенти на сървъра и това е разликата между 5 и 29 долара план ...

difference.jpg

дори всеки акаунт да има само по един урдпрес не по 20 между минимум 100 и минум 25 урдпреса ще има 4 пъти разлика :) :twisted:

И въобще няма да включвам че хостинг фирмите трябва да поспечелят за да е дорба услугата иначе им е по евтино да спрат да се занимават с хостинг и да ходят да ти хвълят сървърите в реката :rolleyes:


============================

А и в сметката съм заложил най ниския възможен лизинг / или амортизация за целия период на гаранцията (36 месецс) на който съм попадал за ~10000 хилядник ... като реално е към 100 ...

Прави фирма 1 ще флат с още 12 акаунта добавени (37 акаунта на сървър)

фирма 2 ще със 150 акаунта

а фирма ц ще е 450 акаунта ама ще продава на левче ...
 
Последно редактирано от модератор:
@ AdSenser и още нещо забравих да добавя :D ама ще кажеш че от бизнес съвет отива тролване... Ако фирмата има 30 тина хостинг сървъра и брой 1500 на месец за да може клиентите да си плащат кеш в представителен офис :) и продава на 2.50 това прави по още 20 акаунта на сървър само за офиса ... (дано поне оборота на каса да е колкото за офиса)

Иначе всички ползват cPanel и лесно да се местиш ама има голяма разлика... едни правят доволно и взимат следващия сървър при 30-50 тина акаунта други при 170 акаунта даже не са нулата и разправят как промото привлича клиенти (привлича ги ама на 4-5-6-7 пъти по малък ресурс (трябва да стигнат до близо 300 при същия темп без да отчитаме и 4 пъти по високите разходи за съпорт)) а както споменах в по-предния си пост урдпресите (а и доста от съвременните скриптове) отдавна не харчат по 16МБ рам да може да натовариш здраво клиент...
 
От: Новите хостинг планове на Хост.бг

Прав си за всичко, но все пак има и още няколко фактора.... Първо, за да човек е решил да се мести и да не си плати на настоящия доставчик, той трябва да не е доволен от нещо и съответно да е разучил пазара и да вземе решение за миграция към нещо по-добро. И, честно, съжалявам, ако съм старомоден, обаче просто предпочитам всичко да е "на една ръка разстояние". Все пак в случая винаги можеш да разучиш коя фирма в кой колокейшън център се хоства, можеш да проследиш дългогодишна история и да прецениш доколко рискуваш. А всичко, ситуирано в странство, сървъри, които често дори собствениците на фирмите не са виждали с очите си, винаги носят някаква нотка на несигурност и "енигматичност" - демек, дали всичко е така, както е написано по документи. Дали при форсмажор действително ще се реагира както трябва. И тук не говоря за разни световни лидери, за които също има достатъчно фийдбек, а за по-малките фирми. Един вид, спокойствието също е част от услугата и цената, искам да кажа. Освен това не бива да се забравя, че всички цени "на едро" за самата хостинг фирма стават все по-изгодни, колкото повече ресурс е наела в дейта центъра. Съответно и има възможност да балансира натоварването на машините. Специално Host.bg, не че съм им длъжен и трябва да им правя реклама, а и като отношение не са добри, но имат 4 сървъра на cPlane + Cloudlinux, всичките останали над 20 тепърва трябва да се пренастройват към новата среда... Тепърва има да се усъвършенстват и да създават нови позиции за акаунти по актуалната технология. И просто като цяло, знае се българите какви са мрънкачи, горе-долу знаем големите колко бързо реагират... Общо взето по този начин и при мобилните комуникации се вдигна нивото, паднаха цените до и под средните за Европа, и някак си човек предпочита да избере "българско и родно", най-малкото защото съществува в тази действителност :) Просто не съм запознат с действителността в Западна Европа, това може и да е мой минус, но както един приятел от Испания дойде и му увисна ченето, че вкъщи имам 100 MBit свързаност и това е нещо най-нормално, така и няма как да не се съмнявам в други технологични критерии, които са ключови - дали дадени западни колокейшън центрове няма да реагират неприемливо зле, сравнено с нас. И пак казвам - въобще не знам къде са вашите сървъри, при кой оператор и колко е надежден, но всичко, което мога да науча е от ваши коментари или четене по интернет, а тук човек си наблюдава нон-стоп и се запознава със средата и се чувства по-сигурен в избора си.
 
От: Новите хостинг планове на Хост.бг

coolice, брааат, утрепа рибата с тези коментари. Много се кефя на такива подробности от първа ръка за някой бизнес. Еваларка! Но не, че искам да защитавам някой конкретно, но от думите ти излиза, че всяка хостинг компания оперираща в България само дънят яко овърсел и едвам сколасва края. Да, за малките може и да е така, но Суперхостинг, ICN и Хост.бг не мисля че е точно така, защото не те диктуват пазара, а клиентите, нали се сещащ.

Има виртуални, наети сървъри има международни хостинг компании (както и ти показа по-горе) където този овърсел е по-малко, ама стадото не ще. Що? Щото иска да цънка по 2-5 лв. на месец.

Масова практика, е като духна за уикенда или един - два дни ей така през седмицата някъде и заеба телефони и мейл някое нещастно клиенче, на което съм му правил сайта и той точно тогава се е сетил, че иска да си смени някво бутончето да не му е синичко, а розовичко, а аз не го отразя до понеделник. Нали се сещащ какво става. Виждаме го всеки ден тук в безумни теми. Почне да реве, тръшка се, компенсации ... неустойки. Луд ли си масовката да ходи навън при белите хостинг компании, където съпорта отговаря до 12-24 часа на тикет, на кой ще си изкарат селското манталитетче, че не са му отговорили веднага и от калния му wordpress е изгубил милиони. А всъщност единствените импресии които вижда са неговите през 5 мин. Натискане на F5 и обхождането от ботовете :) Стига глупости, всички знаем, че българските хостинг компании за хостинг за масовката потребител, а масовката иска много, всичко, тук, сега, и разбира се за $1, а догодина по-малко :D

Брат, ние сме ценови чувствителен пазар и ти го знаеш много добре. Ти що не играеш тук, що не продаваш домейни? Щото не ти се занимава с долна пасмина и профит от услуга колкото джобните пари на теен, нали ;)

Стига сме казвали на черното бяло и все да търсим нещо гнило. Евала, на Host.bg направили са мега сетъп, да им е честит. Евала, на ICN пуснаха първи Docker, така се прави. Евала, на суперите, че кибичат толкова време на едно място и дори темата на cPanel до последна версия не искат да си обновят и пак да ги богославят, просто титани :p

Чийп сме, брат. Е да има и изключения, но и ти и аз знаем, че всички се борят за масовката.
 
Не знам кой какво се сеща, ама ядски наивно да си мислиш, че едни и също машини издържат еднаква и сайтовете вървят еднакво с 50 клиента и с 200 клиента. Не знам някои хора каква точно логика следва, защото логката "компанията е стигнала това ниво" не е много читава, но ще кажа, че воръселинга е масово явление при много фирми, независимо кои са. И тия глупости, които пшат като unlimited са още по-голяма тъпотия, пък после седиш и си смяташ минутите.

И това дали са отговорили за 12 часа, за 3 минути и т.н. много зависи и от тъпия въпрос на юзъра, защото аз лично ако съм от съпорта на една фирма и някой тъпак ме пита как да си направи адон, не че няма да му помогна, ама не ми е по-спешен от някой, който не е получил мейл с dns-ите, нали? :)

Знаем, че сте ценови чувствителен пазар, и много в Биат реват като им входа за Фики е 15 лева, а не 5ча. Така, че разбирам и аз какво имаш предвид. Лошото е, че с купони и отстъпки не се прави сериозен бизнес. Бизнес се прави с пари, не с икономии. Лично аз никога не съм бил чувствителен на тази тема като някои. Искам д анаправя един силен бизнес, харесвам си даден хостинг провайдър, който ми подсигурява сигурност и знам, че услугите му и действам. А не да се чудя кой купон къде да използвам, това е тъпо и неправилно, но явно за други е правилно. И за мен има значение къде се хоствам, не искам 30% отстъпка да реши това къде да хоствам. И ако някой ми каже, че няма голямо значение, да ме цуне отзад. ;) И да ми го цуне и ако смята, че цената трябва да е определяща. Такива бизнеси според мен са обречени, защото и собствениците са им обречени. Не може да купуваш хостинг на бза купони, а точно Хост.бг са доста спънати. Ползвам съм и честно казано са м някъде между Хостгатора и Топхост. ;) Сори, ама това ми е мнението.

Като сте чиип, ще ви е чиип и бизнеса. Кофри за вас, брат. Ще запаля свещичка за вас. ;)
 
Двоен отговор

1 во пак да кажа че не са лоши планчетата и новия сетъп на хост.бг е добър (нали е подобен на моя) :) малко понадъвках адсенсъра за офиса ама за другото което го написах с цифрите си е така.... простичко Управленско Счетоводство всеки който го учил (не си преписал на изпита) ще ги потвърди това което написах :) аз специално държа да си пазим ресурса за да са доволни клиентите ... други компании може да решат да си го разпродадат на промоции... просто колкото са по-големи промоциите до толкова по-препълнен сървър ще доведат (без да си на печалба) .. накрая почваш да ги дебнеш един клиентите по един колко са изхарчил и да търсиш да го ъпгрекднеш да се изкарат пари... Това си истинската история на някой големи с големите промоции дори и в БГ :)

Затова умната с промоциите това ми беше отначало тезата на първия пост и бизнес съвет и после темата се разви...:)


2.Стана на въпрос какво ползваме ние: и двете компании който ползваме са 15-16 години в бизнеса.... датаценровете са сертифицирани за Tier 3 от трета страна имат си исота ... това по принцип стига, но има още... едната е номер три в света като е започнала от лизнати сървъри в датацентъра на втората компанията която ползвам :).... а другата е и телеком и интернет доставчик който притежава и датацентрове.... Отделно се оказа че дори от чужди компании може да си познаваш хората пък макар и онлайн ... бизнеса ни е фокусиран на 65% в компанията в която мога да си говоря CEО/CTO им директно ако се наложи (имам изграден канал за комуникация на високо ниво както се казва) ... позволява ми да оперирам с размаха най-големите тук БГ който се познават на такова ниво със датацентровете си... :wink:

Това дали е локално или ремоут ... Ами всяка фирма която надрасне първата си локация почва да работи ремоут с датацентровете...

Скоростта: от София до Париж е малко по-голямо разстоянието от Чикаго до Ню Йорк

а международно е доста добре, ето от преди малко

speed.png
Относно купуването на едро сметките с цена е достатъчно едро :rolleyes:

3. Домейните не продаваме по две причини :

- Първо са голяма отговорност с минимална печалба и само могат да навредят на имиджа на фирмата (като някой не си е написал адреса и се оплачат на ICANN апрувнатия регистратор) домейна ще бъде спрян а хостинга който риселва (дори и най големите БГ хостинги са риселъри) ще отнесе негативния имидж и няма значение дали клиента го е платил в брой в представителен офис или онлайн ще си седи спрян докато не се оправи бакията с ICANN регистратора...

Второ хостинга ни е създаден за клиентите от Предприемач.ком.. като CTO при нас не виждам никакъв смисъл като нов риселър на домейни да им продаваме по 23 лева на година (за да спечели левче) абсолютно същото нещо за което на потребителите на форума мога да им дам купон код за някой голям регистратор заиграл се с промоциите 8) или просто им посоча регистратор с нормални цени и безплатни екстри...

И накрая да не излезе че атакувам в тази тема, нищо съм малко засегнат от предната за представителните офиси и кой какво си хоствал колко си години (все пак Предпримач го хоствам почти 10 години без почти никакви големи даунтайми и това може да го потвърдят много хора), та тук трябваше да си напиша какво мисля по тези въпроси:

Както написах нашият хостинг беше създаден да покрие точно нуждите на уебмастърите във форума... Специално това че повечето средно натоварени WP сайтове не се събираха в минутите дори на най-големите планове на топ компанията разпродала всичко на нонстоп на промоции :rolleyes: и исках да обясня че при топ сетъп (най доброто на пазара софтуерно осигурване и много добро хардуерно) от това на каква цена / промоция са са разпродадени сървърите почват да вижда разлики... :)

Ако нещо съм пропуснал ще си допиша в следващите дни като пак съм аз на смяна във форума :)
 
От: Re: Новите хостинг планове на Хост.бг

Не знам кой какво се сеща, ама ядски наивно да си мислиш, че едни и също машини издържат еднаква и сайтовете вървят еднакво с 50 клиента и с 200 клиента. Не знам някои хора каква точно логика следва, защото логката "компанията е стигнала това ниво" не е много читава, но ще кажа, че воръселинга е масово явление при много фирми, независимо кои са. И тия глупости, които пшат като unlimited са още по-голяма тъпотия, пък после седиш и си смяташ минутите.

И това дали са отговорили за 12 часа, за 3 минути и т.н. много зависи и от тъпия въпрос на юзъра, защото аз лично ако съм от съпорта на една фирма и някой тъпак ме пита как да си направи адон, не че няма да му помогна, ама не ми е по-спешен от някой, който не е получил мейл с dns-ите, нали? :)

Знаем, че сте ценови чувствителен пазар, и много в Биат реват като им входа за Фики е 15 лева, а не 5ча. Така, че разбирам и аз какво имаш предвид. Лошото е, че с купони и отстъпки не се прави сериозен бизнес. Бизнес се прави с пари, не с икономии. Лично аз никога не съм бил чувствителен на тази тема като някои. Искам д анаправя един силен бизнес, харесвам си даден хостинг провайдър, който ми подсигурява сигурност и знам, че услугите му и действам. А не да се чудя кой купон къде да използвам, това е тъпо и неправилно, но явно за други е правилно. И за мен има значение къде се хоствам, не искам 30% отстъпка да реши това къде да хоствам. И ако някой ми каже, че няма голямо значение, да ме цуне отзад. ;) И да ми го цуне и ако смята, че цената трябва да е определяща. Такива бизнеси според мен са обречени, защото и собствениците са им обречени. Не може да купуваш хостинг на бза купони, а точно Хост.бг са доста спънати. Ползвам съм и честно казано са м някъде между Хостгатора и Топхост. ;) Сори, ама това ми е мнението.

Като сте чиип, ще ви е чиип и бизнеса. Кофри за вас, брат. Ще запаля свещичка за вас. ;)

Това че ти е чиип хостинга на сайта определено не означава, че и контента ти е чиип. Ам ти плащай ако искаш и 100лв на месец "вРАТ", аз давам по 4 лв и пак правя кинти : ). Ама виж всеки си има приоритети, аз не се кефя, да плащам за нещо което не използвам.
 
От: Новите хостинг планове на Хост.бг

не, че нещо, но хост.бг са най-некомпетентните и смотаните евър. Имам сигурно 100 клиента и всички, които някога са били са се отказали от тях моментално. Тези не могат нито да добавят един ред в ини файл, какво остава да настроят някой сървър. Не знам как още не са фалирали, след като нищо не знаят и не могат?
Изобщо не се занимавайте с такива.
 
От: Новите хостинг планове на Хост.бг

не, че нещо, но хост.бг са най-некомпетентните и смотаните евър. Имам сигурно 100 клиента и всички, които някога са били са се отказали от тях моментално. Тези не могат нито да добавят един ред в ини файл, какво остава да настроят някой сървър. Не знам как още не са фалирали, след като нищо не знаят и не могат?
Изобщо не се занимавайте с такива.

Или смотания им панел. Един аддон сайт повече от 24 часа ги чаках да добавят.
Суперхостинг е по- добрата алтернатива в случая.
 
От: Новите хостинг планове на Хост.бг

С риск да предизвикам съдбата и "да дръпна дявола за опашката" бих казал, че техният панел вече не се използва, а cPanel. Ползвам ги 4-5 месеца и е истина, че имаше два пъти проблеми и ги отстраниха неприемливо бавно за мен - отне им по няколко часа (говоря проблем с целия сървър, не лично мой). Ползвам друга голяма компания също,те винаги успяват да реагират до половин час. Но в останалото време услугата е ОК, а също така е ясно, че за BG peering към момента нямат конкуренция, ако говорим за новата използвана конфигурация. Неслучайно бях пуснал и друга тема преди месец с въпроса кой друг предлага същата, но всички писали се намират в Европа, не че е лошо или минус, просто отбелязвам.
 
От: Новите хостинг планове на Хост.бг

Нещо не те разбрах за BGPeering-a, може ли да ми обясниш :)

С риск да предизвикам съдбата и "да дръпна дявола за опашката" бих казал, че техният панел вече не се използва, а cPanel. Ползвам ги 4-5 месеца и е истина, че имаше два пъти проблеми и ги отстраниха неприемливо бавно за мен - отне им по няколко часа (говоря проблем с целия сървър, не лично мой). Ползвам друга голяма компания също,те винаги успяват да реагират до половин час. Но в останалото време услугата е ОК, а също така е ясно, че за BG peering към момента нямат конкуренция, ако говорим за новата използвана конфигурация. Неслучайно бях пуснал и друга тема преди месец с въпроса кой друг предлага същата, но всички писали се намират в Европа, не че е лошо или минус, просто отбелязвам.
 
От: Новите хостинг планове на Хост.бг

Мисълта ми е, че се споменават алтернативи за Cloudlinux + cPanel в тази и другата тема, но сървърите са ситуирани в Европа/САЩ. Ако някой иска да се хоства в БГ пиъринг, без да коментирам смисъла от подобно решение, то май няма друга фирма с подобна конфигурация. Може би HostLine.bg, но не съм сигурен, също и ssdcloud.bg. Тези успях да изровя през Гугъл :)
 
От: Новите хостинг планове на Хост.бг

$INeed$,
Разбирам те напълно. Но не забравяй, че има различни потребители с различни потребности, затова не се ядосвай за глупости като, че хората не мислят и не виждат нещата както теб. Ти си грамотен потребител, гледаш нещата да са колкото се може кристално ясно, не искаш и минимален риск за бизнеса и проектите си и т.н. Затова може да направиш разлика от услуга за 5, 50 и 500 лв. на месец и това е повече от страхотно :clap: Но за съжаление има и хора, които изискването им само „искам сайта ми да работи, ама не искам да давам много пари“. А точно от това разграничаване м/у потребителите раждат различните бизнес ниши, различните услуги, различните доставчици :wink:

Unlimited ресурсите са дъвкани многократно. И все пак, в повечето случаи всичко е описано в сайта им, хелп секция или кнолидж базата, на която и копания да съм използвал услугите им, ако нещо не е ясно питаш. Аз не се притеснявам да питам, когато нещо не ми е ясно или имам съмнение в него. И мисля, че това е стандартно отношение клиент – доставчик.

„С купони и отстъпки не се прави сериозен бизнес“ не е точно така. Защото, обясних го и по-горе – има клиенти за всичко. Това, че дадена компания предлага атрактивни оферти не означава, че не прави сериозен бизнес. Виж големи доставчици в България го практикуват редовно и реклама ни залива с тези оферти от всякъде. Примери има много, били то с мобилни оператори, интернет доставчици, хостинг доставчици и т.н. Ще ти дам и друг пример, бях на събитие на което Siteground (компания, която много уважавам) даваха ваучери за безплатнен хостинг. Това означава ли, че и те не правят бизнес, че не овърселвът или, че им са шит услугите :wink: Не, това е стандартна маркетинг комуникация съобразена с пазара и целите на компанията. Същото е и при Host.bg, суперите и ICN с техните оферти по 70-80% OFF :)

Coolice,
Съжалявам, ако написаното е прозвучало по друг начин или като директна нападка. Опитах се да обясня и се радвам, че и ти го потвърди, че има много компании с еднакви сетъпи и в това няма нищо лошо. Разликата е в цели, таркет, пазири, обеми и т.н. Ако ти искаш да отговориш на потребителите, които търсят едно, то други компании явно искат да отговорят на масовия потребител, който няма изисквания в дълбочина, но за сметка на това иска да ползва тренд технологии на достъпни пари. До колко рентабилни са тези оферти, не мога да кажа, защото нямам хостинг компания, но щом практикуващи го компании като Superhosting, Host.bg и ICN съществуват по над 10 години, отварят нови офиси, увеличават персонала си и развиват услугите си ясно сметката излиза.
 
От: Новите хостинг планове на Хост.бг

Някой може ли да сподели как са като услуги. Ще има ли проблеми с тях ако трафика идва на 90% от Западна Европа + Северна Америка?

Ами - вземи си един Digital Ocean за $5 във Холандия и ще ти го настроя за 30 минути. БЕЗ панел уви.
 
От: Новите хостинг планове на Хост.бг

Абе като имате много пари давайте си където ви харесва.Ходете я в дуперхостинг я в май си ен, или другаде.Свободата е пълна.
 
Това че ти е чиип хостинга на сайта определено не означава, че и контента ти е чиип. Ам ти плащай ако искаш и 100лв на месец "вРАТ", аз давам по 4 лв и пак правя кинти : ). Ама виж всеки си има приоритети, аз не се кефя, да плащам за нещо което не използвам.

Ok, кажи го тия с коли за 1000 лева, и на тия с коли за 10 000 лева. :) Не знам каква логика следвате, но преди всичко това е икономически продукт, демек да ви го рпеведа - участва конкуретнтно на някакъв пазар. И когато нещо струва Х, а друго Х по 3, значи нещо има. И няма да е лошо да се замислите какво и защо, преди да правите изводите, че продуктите са еднакви, просто сте попаднали на промцията на живота си. :) Ако не го погледнете така, не мога да ви помогна. Колкото до Хост.бг, точно пък тях да ми дадете за пример, още повече ме расмивате. :) Не знам какви кинти правиш за 4 лева на месец, ама знам какво може да се вземе с това, така,ч е ти пожелавам да се отлепиш по-бързо от това ниво. :) Като не ползваш нещо, не го купуваш. това е по-логично от да си вземеш нещо и после да мрънкаш, че и е скъпо. :)

@ftis, не си много наясно с промоциите нещо. Честно казано компании като icn, superhosting и host.bg не разчитат на отстъпките, за да си двожат бизнеса, и то да го движат на печалба. :) Отстъпките са временни, и са за да зарибят клиента (ако се задъжи и втората година) за усугите си и чак при подновяването (обикновено на реалната цена) са на печалба. Това е в повечето случаи. ;) Не се изказвай така, че да не ти се смеят. :) Но клиента ако е българин и с твоето мислене, то усилията от тази промоция са нула, защото той си намира друга веика промоция. :)

Давам ти пример с iphone 6. Няма кинти да си го вземеш, ама го искаш. В момента няма промоции и си е на реалните пари. Имаш две опции - или взимаш някой по-евтин, алтернатива, или просто чакаш промоция или да дойде в някоя томбола и прочие. Само да кажа, че хост.бг не са iphone 6 на пазара на хостинг услугите, както е iphone 6 на пазара на телефоните. Та, какво илиза щом взимаш нещо друго на промоция - не си с iphone 6, но си минал тънко за нещо сходно и дори в детайли еквивалентно като параметри. И кво? Същото е при хостинга, ако искаш нещо - взимаш, ако не е на великите промоции, пропуска и взимаш каквото има на промоция, като се надяваш да се доближава до това, което искаш. :) Логика.
 
От: Новите хостинг планове на Хост.бг

Човек никога не знае коя фирма с каква печалба се опитва да работи, така че цената не е критерий. Да не говорим, че ситуацията често и зависи просто от бизнес стратегията на дадена фирма или моментното й състояние. Пример - bTV някога беше №1, но заради западен собственик гасне и дори излъчва новини на запис. Нова ТВ е във възход и наливат средства, дори не се знае дали са на печалба или ще инвестират докато смачкат конкуренцията. Това дори може да продължи с години, много повече, отколкото продължава даден абонамент за хостинг. И неслучайно давам този пример - в страницата на Хост гордо на първо място като партньори са посочени "Нет инфо", а както е ясно последните бяха лапнати от собствениците на Нова. Без въобще да съм сигурен или да знам, все пак може обосновано да се предположи, че стъпката на Хост.БГ към въвеждане на нова инфраструктура е насочена към превземане и на този пазар, и да са готови да пускат "прИмоцийки" с години, само и само да си постигнат целта. Все пак тук говорим за някакъв икономически гигант, което изобщо не е без значение. Пак казвам, просто хипотеза :)
 
От: Новите хостинг планове на Хост.бг

Човек никога не знае коя фирма с каква печалба се опитва да работи, така че цената не е критерий. Да не говорим, че ситуацията често и зависи просто от бизнес стратегията на дадена фирма или моментното й състояние. Пример - bTV някога беше №1, но заради западен собственик гасне и дори излъчва новини на запис. Нова ТВ е във възход и наливат средства, дори не се знае дали са на печалба или ще инвестират докато смачкат конкуренцията. Това дори може да продължи с години, много повече, отколкото продължава даден абонамент за хостинг. И неслучайно давам този пример - в страницата на Хост гордо на първо място като партньори са посочени "Нет инфо", а както е ясно последните бяха лапнати от собствениците на Нова. Без въобще да съм сигурен или да знам, все пак може обосновано да се предположи, че стъпката на Хост.БГ към въвеждане на нова инфраструктура е насочена към превземане и на този пазар, и да са готови да пускат "прИмоцийки" с години, само и само да си постигнат целта. Все пак тук говорим за някакъв икономически гигант, което изобщо не е без значение. Пак казвам, просто хипотеза :)

Host.bg е отдавна собственост на NetInfo ;)

https://host.bg/bg/about/us

През 2007 година НетИнфо придобива дял от host.bg (Хостинг ООД) и компанията става част от най-голямата дигитална медия в България: www.abv.bg, www.netinfo.bg, www.gbg.bg, www.vbox7.com и много други.
 

Горе