Новите gTld домейни: име.сайт, име.онлайн, име.орг

Случайно ми попадна информация за новите gTld (Generic top-level domain) домейни - име.сайт, име.онлайн, име.орг.
Стигнах до eNom. Там видях цените. Прави ми впечатление голямата разлика в оценяване стойността на новите gTld: име.сайт и име.онлайн са оценени на безбожната според мен цена от $109.99! Като добавим изискването на нашия регистратор ICN.bg, който се хвали, че прави тези регистрации, за регистрирана търговска марка в ТМСН (Trademark clearinghouse), то потенциалните купувачи намаляват значително. Единственото добро е, че през ICN.bg регистрацията на новите gTld - име.сайт и име.онлайн, е на по-прилична цена - 44.74лв. Но новият gTld домейн име.орг, оценен от eNom на $19.95, за съжаление не се предлага от ICN.bg.

2.png


Аз, като привърженик на кирилицата в уеб, бих си взел един нов gTld домейн име.орг - за моите цели име.орг стои добре. Но нов gTld, като име.сайт или име.онлайн остават извън интересите ми.

А вие какво мислите за новите gTld домейни: име.сайт, име.онлайн, име.орг - ще ви свършат ли някаква работа и реално приложими ли са за вас?
 
От: Новите gTld домейни: име.сайт, име.онлайн, име.орг

Имаш лично съобщение по темата.
 
От: Новите gTld домейни: име.сайт, име.онлайн, име.орг

Имаш лично съобщение по темата.

Ще се радвам да споделиш, ако имаш опит с горните домейни. Аз лично планирам да закупя .онлайн домейн скоро.
 
От: Новите gTld домейни: име.сайт, име.онлайн, име.орг

Ще се радвам да споделиш, ако имаш опит с горните домейни. Аз лично планирам да закупя .онлайн домейн скоро.

Опит с gTLD на кирилица нямам. Използвах поста просто за да се запиша.

Експериментирам с един на латиница. Като видя как стоят нещата ще пусна цяла тема във форума, просто сайта е онлайн от няколко дни и е трудно да се твърди каквото и да било.

Това което написах е лично свързано с колегата, ако той желае нека го сподели и в темата, няма да се разсърдя, даже съм му написал същото и в съобщението.

Поздрави.

Едит: В много теми съм споделял, че съм позитивно настроен към новите gTLD и сматам че звучат супер. Разбира се мечтата ми е да видя един ден .бг , но май ICAAN нямат намерение да го създадат.
 
От: Новите gTld домейни: име.сайт, име.онлайн, име.орг

В ЛС-то има предложение за домейн с новите gTld - име.онлайн. Няма да го споделя.
Ще споделя мисли относно новите gTld домени. Странно ми е защо точно тези три gTld са избрани да осъществят на кирилица.
gTld име.сайт си е сайт - нищо интересно или съществено.
gTld име.онлайн пак е бозаво. С някои изключения, като предложеното ми. И за онлайн магазини.
За сериозни проекти gTld име.орг е интересно и добро. Само че едва ли ще има много желаещи.
Първите две gTld ми стоят първосигнално - дайте да им пуснем на ползващите кирилица нещо...
 
От: Новите gTld домейни: име.сайт, име.онлайн, име.орг

За разширения на кирилица, така както си ги писал ли става въпрос (понеже на графиката са изредени на латински)? Никога не бих си купил такъв домейн, а едва ли бих и посетил. Някак противоестествено ми се струва. Във всеки случай, нормално е цените да са високи след като сега навлизат новите домейни и всичко е свободно. Наплива ще е голям и регистраторите ще спечелят много парички. От друга страна пък и много ще се въздържат да си регистрират заради, което означава, че ще останат по-дълго време повече свободни за регистрация имена. Аз по тази логика го разбирам.
 

Горе