Новият ДДС кошмар за доставчиците на електронни услуги

От: Новият ДДС кошмар за доставчиците на електронни услуги

А ако си регистрирам ДДС номера в сайта им? Ще ми удържат ли ДДС пак,каква ще бъде ситуацията тогава?
 
От: Новият ДДС кошмар за доставчиците на електронни услуги

Някой има ли идея?
 
От: Новият ДДС кошмар за доставчиците на електронни услуги

Някой има ли идея?
 
От: Новият ДДС кошмар за доставчиците на електронни услуги

Никой ли незнае :) ?
 
От: Новият ДДС кошмар за доставчиците на електронни услуги

Абе приятел, ти как продаваш на US граждани, след като не разбираш английски?!? Глей кво ти пишат ората....


"If you are a resident of an EU member state and have an EU VAT ID number, please provide Amazon with that number prior to April 1, 2015 to avoid having EU VAT applied to your Amazon fees.
"

С две думи, до 1.4.2015 си въведи ДДС номера в сайта им за да не ти начисляват ДДС.
 
От: Новият ДДС кошмар за доставчиците на електронни услуги

Ако имаш такъв. А ти нямаш. Следователно - не въвеждаш.

(За да продаваш може и да не знаеш езика.)
 
От: Новият ДДС кошмар за доставчиците на електронни услуги

Никой не е казал,че нямам този номер :)
 
От: Новият ДДС кошмар за доставчиците на електронни услуги

Не, значи, че ще ти удържат ДДС на таксите, които плащаш към тях, за това че ползваш тяхната платформа за търговия. Те напрактика ти продават ел. услуга.

Като си регистрирам тоя номер в Амазон за да не ми удържат ДДС трябва ли да се плати това ДДС в БГ?
 
От: Новият ДДС кошмар за доставчиците на електронни услуги

Никой ли не знае ?
 
От: Новият ДДС кошмар за доставчиците на електронни услуги

Регистрирах си вече VAT ID и не ми одържат VAT върху таксите сега.Имам колеги които не са VAT регистрирани и им оддържат VAT.Въпроса ми е дали това ДДС по някакъв начин трябва да се плаща в БГ или си плащам само данък върху приходите които имам?
 
От: От: Новият ДДС кошмар за доставчиците на електронни услуги

Регистрирах си вече VAT ID и не ми одържат VAT върху таксите сега.Имам колеги които не са VAT регистрирани и им оддържат VAT.Въпроса ми е дали това ДДС по някакъв начин трябва да се плаща в БГ или си плащам само данък върху приходите които имам?

Счетоводител имаш ли? Ако не знае какво да прави в тази ситуация ти препоръчвам да го смениш.
 
От: От: Новият ДДС кошмар за доставчиците на електронни услуги

Регистрирах си вече VAT ID и не ми одържат VAT върху таксите сега.Имам колеги които не са VAT регистрирани и им оддържат VAT.Въпроса ми е дали това ДДС по някакъв начин трябва да се плаща в БГ или си плащам само данък върху приходите които имам?

Обърни се към счетоводителя ти най-добре. Но ето как са нещата при нас с ДДС-то: когато пазаруваш от държави в ЕС и им дадеш VAT номера(ЗДДС номера ти) те ти махат тяхното ддс. Ако продаваш тази стока в България ти и начисляваш 20% ДДС, това е Българското ддс, което трябва да начислиш на всяка една продажба. Ако продаваш стоката в чужбина не знам как е, обаче.
 
От: Новият ДДС кошмар за доставчиците на електронни услуги

ДДС-то, което не му начисляват е за услугите, които Амазон извършва на лице от България. Тоест лицето от България следва само да си плати ДДС-то върху услугите, които Амазон предоставя на лицето, намиращо се в България, ако мястото на доставка на услугата е в България. Питай счетоводителя си къде е това място. Може би наистина е в България.

Другия вариант е да продължаваш както до сега. Вероятно няма да те хванат.
 
Здр,

Някой може ли да препоръча счетводство, което има опит ел.услуги към европата?
 
ще има и физически лица. Всъчност е така организирано, че по презумция са физ лица, но могат в билинга да подават инфо за фирма на която да се издаде фактирата за да им е разход.
 

Горе