Нови опции за премахване на нашата лична информация от Google търсенето

Blinky

Owner
Според блог поста на официалния блог на Google, вече можем да премахнем личната си информация:

Това за сега не се забелязва при Facebook и може би други големи сайтове, събиращи личните ни данни, нищо че си имаме GDPR. :)

Някой вече да се е възползвал от това? Не че очаквам много хора да го направят тук, имайки предвид, че всеки от нас им ползва продуктите по една или друга причина.

partytime

Well-Known Member
Това ми припомни, защо тук Terms and rules И Privacy policy са на английски ?

Част от това:
All Content you submit or upload may be reviewed by staff members. All Content you submit or upload may be sent to third-party verification services (including, but not limited to, spam prevention services).Кои са те ? Do not submit any Content that you consider to be private or confidential.

Blinky

Owner
Това ми припомни, защо тук Terms and rules И Privacy policy са на английски ?

Част от това:
All Content you submit or upload may be reviewed by staff members. All Content you submit or upload may be sent to third-party verification services (including, but not limited to, spam prevention services).Кои са те ? Do not submit any Content that you consider to be private or confidential.
Да нямат предвид, всяка услуга, която не касае пряко търсачката им. Да речем уеб архива ( web.archive.org ), което е техен продукт (мисля, че извън екосистемата на Google Products), е една от тези услуги. Или може би някакви скрейп тулове, които пък въобще нямат общо с Google, най-много да са обвързани с някакви API-та.

Blinky

Owner
Имах в предвид форума, тук :)
Е, той си остава в сърча както и натуралния, така и в изображенията. Но няма как да скипнат резултати, все пак това ги прави търсачка. Колкото до форума и другите сайтове, които влизат в техните резултати, хората там лесно могат да си оправят данните в акаунтите си, стига да искат, и съответно публичното съдържание, което се предоставя за индексиране да бъде изцяло в ръцете на потребителя. Виж, вече при големите трудно ще можеш да предприемеш някакви действия, да не говорим, че и история си пазят.

Горе