Ново начало на надъхания човек:)

Kaloqn Angelov

New Member
Здравейте, днес се регистрирах направо през фейсбук не бях чувал за афилейт и дропшипинг. Знам и продължавам да уча PHP & MySQL, CSS, HTML.
Като за начало нямам какво да вложа, а бях чел, че афилейт може да се стартира и без да влагаш, реших да се занимавам с афилейт, потърсих си програма от тук afftips.com , имам няколко въпроса към вас ако може някой компетентен да ми отговори на тях, а те са:
Въпрос 1. Примерно се спирам на тази програма за "КАЧВАНЕ НА ФАЙЛОВЕ ОТ ПОТРЕБИТЕЛЯ" , мога ли да си направя моя собствен сайт да използва тяхна база данни пратена ми от тях за покупки, ИЛИ НЕ ?
Въпрос 2. Аз в случая трябва да поставя в някой МОЙ САЙТ, връзка към техния сайт с моето ID и така да печеля пари ?! Така ли стават нещата.. Или трябва да си направя блог да кажем и в него да пиша за хостинга и какво предлагат те и да дам линк към техния сайт пак с моето ID ?
Опс нов въпрос- Въпрос 3.Ако съм регистриран в чуждестранен сайт, ако българин поръча от там, ще му пристигне ли стоката или трябва да е български сайта?
Между другото искам да ви похваля сайта, има много добри теми, дизайна е прекрасен, форума е жив звяр, няма кой да го изяде :)
 
От: Ново начало на надъхания човек:)

Сумати времее мина, а още никой не ми е писал още. Дойде ми идея за блог за криминални новини ето го блога:newsbg.sytes.net/
Въпроса ми е: Ако копирам новини от други сайтове и слагам линк към тях има ли проблем ? Някой по - компетентен не може ли да се изкаже и по предишното ми мнение :?
 
Здравей,

Не е като да няма хумор. :) Но сега малко сериозно.

1. Как така да ползваш тяхна база данни? Имаш предвид да ползващ техните материали или? Не знам какво реално имаш предвид, но ако питаш мен, бъди идея по-изобретателен от тях. Примерно направи силни ревюта на продуктите или услугите им. Важното е да имаш силна конверсия, и тя да е изцяло по твоя инициатива. Повярвай ми понякога това е правилната стратегия.

2. Да, това е принципа. Промотираш техни продукти услуги, като препращаш трафика с точно специфичен линк към тях, носещ твоето ID. ;) Колкото по-добре се справяш, толкова по-добри резултати ще имаш. Ако си убедил потребителя още на твоя сайт и го препратиш към техни (на програмата), направо да купи, то тогава ще си много по-добре и от към печелене и от към популярност. Не разчитай на случайност, като слагаш банер и се надяваш те да конвертират. Да, може. Някои го правят, но за да го правят това, означава само едно - вярват, че сайта на програмата е добър и ще си свърши работата. Само когато си 100% сигурен го правиш. В противен случай си правиш просто нещо, не и аф. маркетинг в истинския смисъл на думата.

3. Ще му пристигна, но само ако сайта прави доставки до тук и продава на българи. Това може да го прочетеш често на тяхната FAQs страница.

Мерси за похвалите и да, в момента водим в тази област. Не аз или форума, а всички ние. Пожелавам ти приятен престой тук и силно се надявам да си активен и да ни промоутнеш, ей така, за да се развием още и на много като теб да можем да помогнем в правенето на пари онлайн.
 
Re: От: Ново начало на надъхания човек:)

Сумати времее мина, а още никой не ми е писал още. Дойде ми идея за блог за криминални новини ето го блога:newsbg.sytes.net/
Въпроса ми е: Ако копирам новини от други сайтове и слагам линк към тях има ли проблем ? Някой по - компетентен не може ли да се изкаже и по предишното ми мнение :?

Отговорих ти. Направи си сайт, за това, за което искаш. Нека бъде нещо като начало, на голямото начало. Това винаги съм го съветвал - почнете леко и плавно. Не се натоварвайте с неща, които ще ви се сторят сложни и невъзможни, а и в някои случаи - ще ви откажат.

Мани базика, но сайт за земетресения би имал успех. Не само сега, по принцип. Пиши за цял свят и ще имаш доста трафик и потребители.
 
От: Ново начало на надъхания човек:)

Благодаря за отговорите. Имах предвид ако копирам новини от други сайтове и слагам линк към техният сайт. Има ли проблем ?
 
От: Ново начало на надъхания човек:)

Не би трябвало да имаш проблем освен ако на сайта не са написали изрично че без тяхно разрешение не може да се публикува
 
Ново начало на надъхания човек в affiliate marketing-а:)

Не би трябвало да имаш проблем освен ако на сайта не са написали изрично че без тяхно разрешение не може да се публикува
Да, не би трябвало, но и аз препоръчвам да се чете и да се следват правилата на съответната програма. Все пак някои са малко по-стриктни с техните си политики.

Нещо друго, което би могло да ти даде напътствия? Ще се радвам да го чуя, пък и ще дадеш възможност на някой, който има същите въпроси, да получи отговорите. ;)
 
От: Ново начало на надъхания човек:)

Благодаря за отговорите. Имах предвид ако копирам новини от други сайтове и слагам линк към техният сайт. Има ли проблем ?

Да, ще имаш проблеми! Не всички сайтове разрешават да им копираш новините. В процентно отношение това е около 5 до 10 % от сайтовете които разрешават това, даже и по-малко. Тук влиза в сила закона за авторското право и може да си го отнесеш.
Има различни случаи - някой сайтове разрешават копирането само след тяхно разрешение - за целта трябва да се свържеш с тях. Други сайтове искат да сложиш линк или само да споменеш източника. Трети нищо не искат или просто са забравили да напишат, че не разрешават копирането. Но гледай това да не те подвежда - даже и да няма такъв надпис, то закона за авторско право си е в сила и лесно ще те осъдят ако поискат. А бъди сигурен, че ще си имаш проблеми ако успееш да направиш така, че тяхната новина да е по-четена в твоя сайт и твоя сайт да изпреварва техния с техните собствени ресурси - тогава проблемите ти са сигурни.

Има една друга ситуация, с която може да "минеш метър". Поразтърси се за новинарски сайтове - това обикновено са по-малки сайтове, регионални, на някоя по-малка медия или нещо подобно. Те обикновено си пълнят сайта с точно такъв тип съдържание - копи-пейст статии, често които са буквално копирани. Но тези сайтове вероятно са се разбрали с водещите, основни сайтове за да го правят и нямат проблеми с тях. И в същото време те разрешават да се копират новини от тях при споменаване на източника, т.е. като ги споменеш като източник на новината или сложиш линк към тях ако такова е изискването им. По този начин ще имаш, ще вземаш легално новините и от другите, големи сайтове.

За това се поинтересувай от сайтовете които разрешават копирането на новините и само от тях го прави. Има такива.
Също така ще си имаш проблеми и с Гугъл - имам предвид за дублираното съдържание. Но според мен наказание от тях за дублирано съдържание няма да получиш - ще го получиш само ако има оплакване срещу твоя сайт за крадене на информация. Проблемите ти ще са от друго естество - когато вземеш новина от друг сайт, то тази новина вече ще е индексирана от Гугъл, ще си е намерила мястото, докато ти тепърва ще почваш. И трудно може да минеш сайта, който е пуснал първи новината (не че не съм го правил, това си е лесно за мен, но трябва много труд и малко знания да имаш за да станат нещата!). Пък и тук при това положение когато има две еднакви новини Гугъл дава предимство на тази, която е първа и сайта който е с по-стабилни позиции. А твоя сайт едва ли може да мине примерно Дарик, Фокус, Дневник... .

Друго нещо за което не знам дали би си помислил. Такъв сайт отнема време и ресурси. Ако си сам трудно би се справил. А за да ти помага някой трябва да му плащаш. За да му плащаш трябва да имаш доходи.

Защото почнеш ли да публикуваш новини - сайта ти става новинарски и е един тип сайт, поради някаква причина спреш ли да публикуваш новини - изпадаш от заетото положение и ще трябва да възстановяваш позиции. Тук и два-три дни, седмица да не публикуваш новини си дава отражение.
 
От: Ново начало на надъхания човек:)

Дори и да ги копираш с линк към техният сайт,това гугъл го отчита като дублирано съдържание..забрави за вдигане на ПР,а да не говорим,че има и сайтове,които ги банват.
 
От: Ново начало на надъхания човек:)

Иванов ти уби сеото с правата лопата - Какво общо има дублираното съдържание с ПР ????
 
От: Ново начало на надъхания човек:)

Много ми харесаха коментарите ви. Разбрах всичко от тях. Сега мисля да развивам този сайт докъдето мога, и да направя друг блог, в който ще продавам някакъв продукт от афилейта. Бихте ли ми препоръчали нещо което се купува доста често?
 
От: Ново начало на надъхания човек:)

Иванов ти уби сеото с правата лопата - Какво общо има дублираното съдържание с ПР ????

Как пък ще да няма,ако на сайта ти с ПР 4 почнеш да слагаш дублирано съдържание искаш да ми кажеш,че няма да ти свали ПР-а ли?

ПР не зависи само и единствено от качествени линкове към сайта.
 
От: Ново начало на надъхания човек:)

Много ми харесаха коментарите ви. Разбрах всичко от тях. Сега мисля да развивам този сайт докъдето мога, и да направя друг блог, в който ще продавам някакъв продукт от афилейта. Бихте ли ми препоръчали нещо което се купува доста често?

Не знам брат, то ако знаехме кое ще се купува често до сега да сме започнали да го продаваме. Хубаво е че си надъхан, но от мен да знаеш в нета и в живота за да постигнеш нещо без да вложиш $ се иска търпение.. и търпение.. и търпение.. аз още чакам да се случи нещо, а то все се не случва.. :?
 
От: Ново начало на надъхания човек:)

Как пък ще да няма,ако на сайта ти с ПР 4 почнеш да слагаш дублирано съдържание искаш да ми кажеш,че няма да ти свали ПР-а ли?

ПР не зависи само и единствено от качествени линкове към сайта.

Не си прав, във въпроса на mantaman се крие и отговора - PR не зависи от дублирано съдържание!

Повече информация може да прочетеш тук!
 
От: Ново начало на надъхания човек:)

Как пък ще да няма,ако на сайта ти с ПР 4 почнеш да слагаш дублирано съдържание искаш да ми кажеш,че няма да ти свали ПР-а ли?

ПР не зависи само и единствено от качествени линкове към сайта.

В общи линии само от това зависи - ако може да се каже че въобще от нещо зависи или че има каквото и да е значение - В подписа ми може да видиш сайт за новини които са пълен дубликат - в момента е ПР3 бил е и ПР4 - в общи линии това е май единственият ми сайт който е ставал ПР4 и май е единственият който няма оригинално съдържание.
 
От: Ново начало на надъхания човек:)

Здравей, това, че имаш желание и си се надъхал е хубаво нещо, но! Имай в предвид, че това, което ще инверстираш(в случая време и труд, не и пари) не ще ти се изплати толкова бързо, за това и точно тук в този момент почти всеки начинаещ се отказва. За да спечелиш трябва време, а под време имам в предвид не дни, седмици, а месеци или даже и години! Пълен напред, с блога се почва, после си купуваш домейн и хостинг и продължаваш напред, а блогчето си го ползваш като сателитка. Следи SEO секцията на форума, събери някой лев и си купи някоя програмка, която ще ти е от полза за статиите, които ще пишеш!

Успех.
 

Горе