Ново начинание - дивидентно портфолио (fixed income)

Ще ти оправят cost basis-a. При вътрешно прехвърляне отнема един ден. При външно май 1-2 седмици може да мине.

Мда, получих мейл, че около 2 седмици са нужни, за да ми оправят cost basis-а
Иначе всичко друго си се прехвърли. Днес изчезнаха и от револют.
 
Днес изкарах едни бързи $242 и без да ги чакам много си взех 10 броя LAND.
Първа стъпка -> всеки месец имам дивидент. :D
И това е косвен начин да закупиш земеделска земя и да получаваш рента (дивидент). И то с минимални суми, когато и колкото прецениш.
 
И аз имам малко от нещо като трейдване с MPW и продадена PUT опция в трейдърския акаунт, което прехвърлих към общата покупка днес.

От $112.07 спрямо ноември месец на $132.77 Или увеличение с 18.5%.

Отказах се от AQN, защото плащат януари. Ще добавя още или на 13-тата заплата, или след като свалят дивидента за да изчакам корекцията в цената на акцията. Очаквам поне 50% дивидент надолу.

Screenshot 2022-12-07 at 0.22.54.png

Screenshot 2022-12-07 at 0.21.18.png

Едит:

LAND нещо много слабо що се отнася дивидент и ръст в дивидента?


Screenshot 2022-12-07 at 0.25.44.png
 
Исках фермерски акции и затова открих позицията.
Ръста е малък, но според мен ще става все по-добър.
Активни в придобиването на земи, пък земята ще върви все нагоре, защото населението се увеличава, консумацията се увеличава, обработваемите земи намаляват. Земя и храна са секторите, които ще купувам.
Онези care рейтове също са ми в списъка, не съм купувал още.
 
Знам ли... Щом за 5г. са си вдигнали дивидента с 0.84% едва ли скоро ще е нещо различно.

Що поне не взе аристократ? Има доста около фермерството и то с много добри параметри. И аз ще си купя скоро в сектора.

Примерно TSN:

Screenshot 2022-12-07 at 0.48.13.png
 
Само пример беше след 5 сек Google. 100% има и такива, които се занимават поне частично със земи.

Просто имаш някакви странни очаквания дори тук и избираш по-рискови явно.
 
  • Love
Реакции: Ivo_
Аз пък си взех още малко STX и MPW с изкарано от продажба на PUT опцията за MPW.

Чакам си 13-тата заплата и ще го мисля дали TSLA или тук. :)

Ето как изглежда портфолиото днес. $138.37 на година. Благодарение на дивидентите получени дотук ($14.56) IRR е 5.11%. Това е след данъците.

Screenshot 2022-12-08 at 20.28.35.png

Също вкарах всички дивидентни аристократи в един списък и отсях тези, които ще им дебна датите да купя.

Screenshot 2022-12-08 at 20.22.25.png
 
Аз получих увеличение на дивидента в няколко компании. Или защо избирам такива с консистентен ръст в дивидента.

Януари ще имам повечко пари и все още се чудя какво да купувам. Засега съм се спрял на долните 3. Всичките ми сегашни, които мога да ги хвана са прекалено рискови. Бих искал да намеря нещо по-сигурно и ново..

Търсят се още подходящи. Задължително трябва да имат поне 3-5% dividend growth и поне 3% дивидент.

$O я сложих за бекъп ако не си харесам друго. Те плащат всеки месец.

Screenshot 2022-12-09 at 14.03.00.png
 
Вкарай го някъде да гледаме прогреса. Те го моето https://snowball-analytics.com/public/portfolios/MmUkQDDpua :)

За по-интересно вкарах само позициите, които стартирах от началото на месеца.
 
Понеже не разбирам,в ibkr сметката ми е в евро но съм купил акции в долари,ако продам акциите ще ги превалутира ли в евро или ще останат долари.
 
@rererere1989 Ползваш марджин, плюса ще ти остане в кеш баланса в долари, останалото се превалутира обратно.

@metaverse някъде бях мернал, че на теб ти прави ликвидация на валутата и не ти взима такса? Това как става?
И другото, в тоя новия ми ibkr акаунт дет си направих за дивидентното портфолио не ми дават да трейдвам опции, нито да си активирам някои други пазари, пък нямам никаква разлика в профила. Даже тествах с промени и пак нищо.

А иначе гледам портфолиото, което направих тази седмица и поне на мен ми действа демотивиращо, като си помисля, че трябва да вкарвам по $100-200 месечно в продължение на година, за да имам този резултат, който да носи пасивен доход от стотина долара годишно. Някак не мога да погледна 10 години напред и да си кажа... еее след 10 години с това темпо ще имам 15к, които ще ми носят 1к годишно.

В случая моя план беше да вкарвам по $150 месечно за това дивидентно портфолио, ама прехвърлянето на позициите от Револют към IBKR ми даде хубав марджин, който рискувах да ползвам за трейдове, та тия близо 2к дет ползвах за бързия старт ми дойдоха бонус. Ще продължа да го ползвам като идеята е да съм по-търпелив и по-малко алчен, за да намаля възможно най-много риска.
Ама риск винаги има.

Впрочем вкарах едни $120, не са само кеширани от трейдове тия ~2к.
Това са от линковете дет продадох през седмицата и едни $20 от револют vault спестявания. :D И това не е много мотивиращо, ама ако някой почва от нулата предполагам си е важно начало и идея как може да се отделят и такива пари за инвестиции.
 
Последно редактирано:
Понеже не разбирам,в ibkr сметката ми е в евро но съм купил акции в долари,ако продам акциите ще ги превалутира ли в евро или ще останат долари.

Зависи от борсата. Ако е в САЩ би трябвало в долари. Ако е в ЕС предполагам като продадеш ще е в евро.
 
@rererere1989 Ползваш марджин, плюса ще ти остане в кеш баланса в долари, останалото се превалутира обратно.

@metaverse някъде бях мернал, че на теб ти прави ликвидация на валутата и не ти взима такса? Това как става?

Зареждам акаунта със SEPA превод (демек в евро) и си ги държа в евро. Валуатата на акаунта е в долари, но това не мисля, че има голямо значение.

Като купувам автоматично ми превалутира и няма такса за превалутирането. Даже ми отваря една виртуална позиция да ми следи FX транзакциите. Може да се изтрие, но аз си я гледам, защото ми е интересно.

Например така знам, че от разликата долар/евро съм около $100 назад откакто започнах, но това не ме притеснява, защото днес е така, утре не. Т.е. имаш минус на експозиция към две валути.

И другото, в тоя новия ми ibkr акаунт дет си направих за дивидентното портфолио не ми дават да трейдвам опции, нито да си активирам някои други пазари, пък нямам никаква разлика в профила. Даже тествах с промени и пак нищо.

Те ги считат за различни акаунти и всичко трябва наново да се пуска. За опции трябва марджин и ако не се лъжа $25,000.

А иначе гледам портфолиото, което направих тази седмица и поне на мен ми действа демотивиращо, като си помисля, че трябва да вкарвам по $100-200 месечно в продължение на година, за да имам този резултат, който да носи пасивен доход от стотина долара годишно. Някак не мога да погледна 10 години напред и да си кажа... еее след 10 години с това темпо ще имам 15к, които ще ми носят 1к годишно.

Еми вкарвай повече. :) На мен пък ми действа много мотивиращо, когато гледам разликата със септември и днес.

септември: $0
октомври: $108.3
ноември: $112.07
днес: $141.04

С 13-тата заплата ще добавя още $74, а може и повече. Зависи дали реша да добавя към TSLA.

Също много ме радва, когато всичко се срива с по 5-15%, а това портфолио мърда с едва 1-2%. А когато има скок нагоре се движи добре и нагоре.

В случая моя план беше да вкарвам по $150 месечно за това дивидентно портфолио, ама прехвърлянето на позициите от Револют към IBKR ми даде хубав марджин, който рискувах да ползвам за трейдове, та тия близо 2к дет ползвах за бързия старт ми дойдоха бонус. Ще продължа да го ползвам като идеята е да съм по-търпелив и по-малко алчен, за да намаля възможно най-много риска.
Ама риск винаги има.

Внимавай с марджина, защото е нож с две остриета. Особено както си падаш по някакви супер рискови позиции.

Впрочем вкарах едни $120, не са само кеширани от трейдове тия ~2к.
Това са от линковете дет продадох през седмицата и едни $20 от револют vault спестявания. :D И това не е много мотивиращо, ама ако някой почва от нулата предполагам си е важно начало и идея как може да се отделят и такива пари за инвестиции.

Когато ми трябват още пари аз си намирам още работа.

В Интернет винаги има. В момента малко съм паузирал, защото се опитвам да организирам местенето в Швейцария, но скоро пак ще започна с Upwork. Там с малко умения човек спокойно може да си докара едни $1,000 месечно.

Именно в Upwork се запознах със сегашния си работодател като това ми дава възможност да съм от 5% на хората с най-висока доходност в България дори без страничните доходи.

И не само Upwork. Като цяло много неща могат да се правят за някакви пари отгоре.

Също може да измислим някаква колаборация. Имам хостинг бизнес. :)
 
Зареждам акаунта със SEPA превод (демек в евро) и си ги държа в евро. Валуатата на акаунта е в долари, но това не мисля, че има голямо значение.

Като купувам автоматично ми превалутира и няма такса за превалутирането. Даже ми отваря една виртуална позиция да ми следи FX транзакциите. Може да се изтрие, но аз си я гледам, защото ми е интересно.

Например така знам, че от разликата долар/евро съм около $100 назад откакто започнах, но това не ме притеснява, защото днес е така, утре не. Т.е. имаш минус на експозиция към две валути.
Е и аз съм така, но именно марджина ми дава да пазарувам във всяка валута без да се налага да превалутирам. Обаче в стейтмънтите се вижда, че FX-а може да ти е на плюс или минус според валутните курсове. Имах случай дет реших да затворя една позиция, уж на стотина долара печалба. Вземи тая форекс загуба, щот връщам долари, които преди са били с 20 ст. по-евтини.
Накрая съм на загуба от трейда. :)
Затова сега не те разрах дали ти прави ликвидация или ти държи някакви превалутирани и зависещи от курса на долара?
Щот в тоя акаунт не искам да имам подобни и примерно си платих 2 китна за превалутиране от евро в долари, че да не държа нищо различно от долари.

Те ги считат за различни акаунти и всичко трябва наново да се пуска. За опции трябва марджин и ако не се лъжа $25,000.
Ми различни акаунти, ама настройките са ми едни и същи. А и в тоя акаунт имам и повече кеш и по-голям марджин, спрямо другия, в който отдавна ми дадоха квото съм искал.

Еми вкарвай повече. :)

Вкарвам, нали това правя :)

На мен пък ми действа много мотивиращо, когато гледам разликата със септември и днес.

септември: $0
октомври: $108.3
ноември: $112.07
днес: $141.04

С 13-тата заплата ще добавя още $74, а може и повече. Зависи дали реша да добавя към TSLA.

Също много ме радва, когато всичко се срива с по 5-15%, а това портфолио мърда с едва 1-2%. А когато има скок нагоре се движи добре и нагоре.
Е то и ти си доста далеч от първоначалните ти $50-100 месечно. :) Нали това казвам, че ако не влизат повече в портфолиото е демотивиращо.
В случая е нужно точно да има един бърз старт от поне 2к и после по възможност 400-500 месечно и нещата започват да стават мотивиращи. :)

Внимавай с марджина, защото е нож с две остриета. Особено както си падаш по някакви супер рискови позиции.

Знам го много добре това, не е като да не съм се парил. :D

Когато ми трябват още пари аз си намирам още работа.

В Интернет винаги има. В момента малко съм паузирал, защото се опитвам да организирам местенето в Швейцария, но скоро пак ще започна с Upwork. Там с малко умения човек спокойно може да си докара едни $1,000 месечно.

Там не е ли много скъпо за живот, що не си ползваш тия пари за инвестиции. :)
 

Горе