Нов в бранша? Какво,как и къде?

dareformo3

New Member
Здравейте! Чудя се от къде най-напред да започна...
От известно време чета и следя форума и най-накрая реших и аз да си направя регистрация тук и да Ви помоля за съвет.
Студент съм, редовно обучение и немога да започна работа никъде. Докато не съм на упражнения (2-3-4 часа на ден) съм пред лаптопа постоянно, може би по 6-12часа на ден. Прецених, че за това време вместо да гледам филми и да играя мини-игрички е добре да се захвана и да изкарам някой лев (така и така са ми нужни, а и напоследък кризата ми влияе на джобните)
Чудя се кои е най-добрия варянт от многото, които прочетох тук... и така, ето и мойте варянти:

Affilate От това чудо наречено aff marketing кажи речи горе долу схванах закакво иде реч, но няма как да стане номера понеже нито съм търговец, нито пък имам сайт, в който да рекламирам.
Facebook Отначалото си мислех да направя страница, да сложа 100-200-300 смешни картинки, да кажа на приятелите ми да споделят и да харесват,но всъщност не е толкова лесно колкото си мисля :wink:
PTS - Pay To Surf Тук все още имам някакви надежди. Горе долу видях за какво иде реч,но ми се струва като загуба на време за 1-2$ дневно?
PPD - Pay Per Download Същата работа ми се струва като и с PTS
Статии Това според мен е добра идея, но проблемът е, че нито зная на кой да ги продам, нито как става номера с продажбата и къде ще ми дойдат парите
Игри Май все още никой неплаща да му играеш играта? :wink:


Въпросите ми са, какво бихте ми предложили да отделям по 3-4-5-6 може и повече часа на ден (в зависимост от парите) ,което ще ми донесе примерно от 200 до 4-500лв месечно? Имайте впредвид, че не съм много много наясно с печеленето на пари в интернет, така че ако може някои по изчерпателен отговор :)
И другото което е, ще ходя да си вадя кредитна карта да ми препоръчате банка и вид на картата?
Благодаря за отделеното внимание.
Поздрави, Тони.
 
От: Нов в бранша? Какво,как и къде?

Понеже си студент, а и гледам че пишеш що годе грамотно, ти препоръчвам да започнеш със статиите. Разгледай какво предлагат хората в пазара, направи си сайтче (като на някой от конкурентите ти), напиши няколко примерни статии и излез на пазара. Ако владееш чужди езици, можеш да предложиш и преводачески и/или копирайтинг услуги на съответния език.

Успех.
 
От: Нов в бранша? Какво,как и къде?

Също е добре да почнеш да се учиш на основните неща - кое домейн, кое хостинг, CMS-си, СЕО и тн. Направи си блог в някоя онлайн платформа и експериментирай. Като схванеш основните неща, инвестирай 20-30 лв в домейн и хостинг и си пусни сайт на произволна тематика в не много конкурентна ниша. Ако проявиш постоянство и желание за учене за една две години си в играта:)
 
От: От: Нов в бранша? Какво,как и къде?

Най-лесно е да започнеш със статии. Музата идва при пишещите, а не при тези дето гледат отстрани.

Също е добре да почнеш да се учиш на основните неща - кое домейн, кое хостинг, CMS-си, СЕО и тн. Направи си блог в някоя онлайн платформа и експериментирай. Като схванеш основните неща, инвестирай 20-30 лв в домейн и хостинг и си пусни сайт на произволна тематика в не много конкурентна ниша. Ако проявиш постоянство и желание за учене за една две години си в играта:)
Инвестирай свободното си време в образование.
 
От: Нов в бранша? Какво,как и къде?

Статии Това според мен е добра идея, но проблемът е, че нито зная на кой да ги продам, нито как става номера с продажбата и къде ще ми дойдат парите
...
И другото което е, ще ходя да си вадя кредитна карта да ми препоръчате банка и вид на картата?

Можеш да пуснеш обява тук, а и в други форуми, че пишеш статии. В началото ще напишеш няколко безплатни, за да се докажеш. Като нов съфорумец, началото ще е трудно. Доверието в работата ти ниско. Но никъде няма лесно.

В момента ПИБ имат промоция за кредитни карти. Първата година лихвата е под 10%, както и таксата за управление е на 50%.
 
Последно редактирано:

Горе