Нов дизайнерски форум у интернет пространството.

mr_nikolov

Active Member
Здравейте хора преди време бях казал, че ще пусна един такъв форум, но все не оставаше време. Не че сега е в изобилие за това съм решил да пусна проекта в този си вариант. Сигурно се питате каква е разликата с другите подобни такива форумчета и ще сте прави.

Разликите са няколко:
- Не предлагам така актуалните безплатни "изработки" и такива простотии..
- Ползвам open source CMS за целта а не също така актуалния IPB Nulled версия.
- За съжаление не успях да завърша собствената ми тема за форума и ползвам готова, но ще се промени някога и това.
- Много важна разлика е че в името/домейна не се споменава никъде Photoshop (също една актуална тенденция).

Не знам дали след като не съм се придържал към нито една от "добрите" практики в сферата ще успея, но имам желание да превърна форумчето си в едно хубаво място за дизайнерската гилдия взимайки пример от този форум. Адресът е RGBzone. Ще се радвам ако имате някакви предложения и се надявам тези дни да започна да го пълня със съдържание тъй като в момента е гол като пушка ...
 
От: Нов дизайнерски форум у интернет пространството.

Мен ми е пределно ясно че ще ми е трудно ама от доста време се занимавам с дизайн и за това време на един форум български направен както трябва не попаднах.
 
От: Нов дизайнерски форум у интернет пространството.

Много трудно се развива в началото форум в малко онлайн общество като българското, особено специализиран, както е твоят в случая.
Пожелавам ти услех и здрави нерви/упоритост, защото определено ще три трябват:wink:
 
От: Нов дизайнерски форум у интернет пространството.

Глупости, що да му е трудно.
Има знанията и уменията по тематиката. Нужно му е само време и желание да го пълни с информация.
Хората сами ще почнат да си пишат и питат. Е.. най-вероятно е повече да питат и да искат помощ, защото тези, които много знаят ако нямат полза да посещават форума - не го правят. :)
Така че трябва да има място, където профитата да показват някои работи като портфолио, че да си търсят клиенти и всичко ще се нареди.
Всичко си е въпрос на време де, но естествено от теб си зависи - ти си машината. :)
 
От: Нов дизайнерски форум у интернет пространството.

В България има много специализирани форуми от този тип. За да се превърне в един от водещите в бранша трябва да създадеш наистина търсени и нужни уроци, които ги няма по другите форуми. Същото така за да привлечеш "протата" тряба да създадеш и едно добро място те да си правят реклама, да показват на какво са способни и да си намерят клиенти за творенията. За това ще се иска много време, едно 6-7 месеца не ти мърдат да се мъчиш да го извадиш от "нишата" на този бранш, защото ти сега започваш и си там. Пожелавам ти успех и дано го превърнеш в едно супер място, както за начинаещи така и за професионалистите.
 
От: Нов дизайнерски форум у интернет пространството.

Хубав е като дизайн. Ще трябва да го пускаш по социални мрежи за да набираш посетители. Аз преди няколко години имах форум, но беше на социална тематика ( инвалиди по рождение, социално-слаби хора, инвалиди след злополука, хора които се нуждаят от спешни живото-спасяващи операции ) но се принудих да го продам, защото не ми оставаше време да го администриам. Та въртях го около 3 години някъде, и накрая го продадох. :)

Пожелавам ти успех, здрави нерви с хейтърите ( във всеки форум ги има ), и поздравления за форума който си създал сам до колкото разбрах. Стискам ти палци с 2 ръце. :)

Поздрави :)
 
От: Нов дизайнерски форум у интернет пространството.

С желание да го развиваш!
Аз вече се регистрирах, като потребител във форума ти. Успех с това трудно начинание!
 
От: Нов дизайнерски форум у интернет пространството.

Успех и от мен! Дано само някой да не изкара конкурентен сайт - CMYKzone :D
 
От: Нов дизайнерски форум у интернет пространството.

Успех и от мен, намери правилните сайтове в които да рекламираш и бързо ще набереш верни потребители
 
От: Нов дизайнерски форум у интернет пространството.

Човек, слагай някакви капчи на регистрацията, че няма да свариш да триеш през панела регистрации на ботове.
 
От: Нов дизайнерски форум у интернет пространството.

Прави го на английски, в БГ не става.
 

Горе