Нов дизайн на сайт ще промени ли ...?

dalasweb

Well-Known Member
Здравейте!
Правя нов дизай на един сайт.
В момента сайта е 1ви на първа страница в гуглето-при изписване на дадена ключова дума.
След него са му конкурентите.Доста труд положихме да ги изпревари,но
дали ще се промени статуквото,след направата на новия дизайн и как би трябвало да се постъпи?
 
От: Нов дизайн на сайт ще промени ли ...?

Мисля, че ако си сменил само дизайна няма да се промени мястото в google, но не съм сигурен.
 
От: Нов дизайн на сайт ще промени ли ...?

Зависи дали сменяваш само дизайна или и url адресите.
 
От: Нов дизайн на сайт ще промени ли ...?

След пандата разправят, че дизайна вече имал значение - всмисъл примерно спамерски направен лейаут може да дръпне малко надолу.
http://www.seomoz.org/blog/beat-google-panda - това Heavy Template Footprint.

Ако сайта изглежда като тоя на скрийншота, сигурно ще дръпне надолу :) Ама ако е направен добре - usability и тн, май няма грижи.
 
От: Нов дизайн на сайт ще промени ли ...?

Зависи дали сменяваш само дизайна или и url адресите.

Всичко се променя и адресите!
 
От: Нов дизайн на сайт ще промени ли ...?

Всичко се променя и адресите!


Наскоро и аз направих така, сайта ми излизаше по няколко думи на 1 страница, след редизайн и смяна на url-тата сайта изчезна за около седмица от индекса. След втората седмица започна да се появява отново, сега по част от ключовите думи е на 2 страница, останалите са много назад в SERP-a.
 
От: Нов дизайн на сайт ще промени ли ...?

Ако смяташ да правиш редицаин само на цветова гама ,няма да има проблем ,но ако променяш цялата функционалност както спомена тогава ще падне задължително :)
Попринцип всяка промяна по дизаин ,било то графичен или уеб дизаин е нужна само тогава ,когато е направено необходимото проучване и наистина промяна е необходима.

Както казва поговорката:

"Работи ли , работи - Не го пипаи ;) "

Това естествено е в кръгу на шегата ,ти си решаваш.
 
От: Нов дизайн на сайт ще промени ли ...?

Всичко се променя и адресите!

Това не е добра идея, особено ако към старите адреси имаш външни връзки.

Ако съдържанието ти е добро и връзките са ти добри, промяна на дизайна крие рискове, но не са толкова големи.

Ако обаче сменяш адреси, които имат външни връзки трябва поне да им направиш 301 към новия адрес със същото съдържание.
 
От: Нов дизайн на сайт ще промени ли ...?

Променя се дизайна и адресите.
Всички връзки са вътрешни-само няколко външни!
Няма да е само цветова гама всичко ,дори цмс сменям!
 

Горе