Нов интерфейс за линковете? (Facebook)

monefff

Well-Known Member
Здравейте,

Разцъквах си личния фейсубк и забелязъх това:
new.jpg

Линковете са ДОСТА големи.
Мислите ли, че това ще доведе до повече трафик към сайтовете?

Поздрави,
Симеон
 
От: Нов интерфейс за линковете? (Facebook)

Минимален размер на изображението, трябва да бъде 400х210 (409х209)!
 
От: Нов интерфейс за линковете? (Facebook)

Това са новите размери за рекламите, от днес 10.09 са в сила.
Изцяло всичко е променено.

Първо са го активирали за профили които са с англ. интерфейс.
 
Доста е яко за НАС със сайтовете, но иначе като се разрова е гадничко :lol: Доста обърква и .. бая кликм на неща, които си мисля, че са снимки, а то реално са линкове.

МНОГО е възможно с тези промени да се ОТСЕЯТ спам страниците и т.н. Защото ще дразнат доста.
 
От: Нов интерфейс за линковете? (Facebook)

И аз сега го забелязах на една от страниците си, макар че има тук там някой линкове, които още са с малки снимки. Иначе е доста добре. Аз винаги съм смятал, че предните превю изображения на линковете бяха доста малки и невзрачни. Изображенията привличат вниманието на хората. Първото, което забелязваш са картинките, после четеш.

Единствената ми забележка е, че не са направили опция за репозициониране на кропа на снимките - сега всичките са изрязани централно и снимките с хора и лица например, са изрязани кофти. Поне аз не видях да има такава опция при пускане на линк. Решението на този етап е да се качват панорамни снимки, а за вече публикуваните линкове, няма как.
 
Re: От: Нов интерфейс за линковете? (Facebook)

И аз сега го забелязах на една от страниците си, макар че има тук там някой линкове, които още са с малки снимки. Иначе е доста добре. Аз винаги съм смятал, че предните превю изображения на линковете бяха доста малки и невзрачни. Изображенията привличат вниманието на хората. Първото, което забелязваш са картинките, после четеш.

Единствената ми забележка е, че не са направили опция за репозициониране на кропа на снимките - сега всичките са изрязани централно и снимките с хора и лица например, са изрязани кофти. Поне аз не видях да има такава опция при пускане на линк. Решението на този етап е да се качват панорамни снимки, а за вече публикуваните линкове, няма как.

Между другото, аз като потребител, бих казал, че това е ДОСТА гадно и ужасно. Яко ме обърква и е доста гадно.

От друга страна, сайтовете ми, които са с повече чуждестранен трафик, бая нарастнаха.. :lol:
Но върепки всичко е доста дразнещо.

Ще видим, като го пуснат за Български език, да видим как ще се отрази на хората.
 
От: Нов интерфейс за линковете? (Facebook)

При мен си върви за бг страниците. Не знам кое е объркващо, според мен си е очевидно кога става въпрос за линк и кога за снимка.
 
От: Нов интерфейс за линковете? (Facebook)

Много си е хубаво даже и полезно. И аз като Firefly не виждам как може да ги объркате нещата - много ясно си личат линковете от другите неща. Но добре ви разбирам - тия, които имат "фейсбук сайтове" вероятно няма да го харесат. :)
 
От: Нов интерфейс за линковете? (Facebook)

На мен ми хареса и е доста по-добре с голямата снимка пред мижавите преди. Все пак тези линкове са за това да има някаква полза от тях.
 
От: Нов интерфейс за линковете? (Facebook)

За да работи това - има изискване за минимален размер на снимката към поста 560х292, но се препоръчва да е 1200х627 пиксела
 
Последно редактирано:

Горе