Нов онлайн магазин през Фейсбук

Здравейте! Нов съм във форума и се извинявам ако не задавам точните въпроси на точното място.
Искам да си направя онлайн нагазин през Фейсбук под формата на страница,както в и чрез платформата олх(нямам нужда от сайт). Въпросът ми е дали е нужно задължително регистрация на фирма, и ако е задължително каква трябва да е тя - ООД, ЕТ, ЕООД? Коя е най-подходяща за този вид бизнед,както и коя е най-икономична? Баща ми има физически магазин и е регистриран като ЕТ, мога ли чрез неговата фирма да продвам онлайн? Благодаря предварително на всички. Всеки един отговор ще ми е от полза!
 
Здравейте! Нов съм във форума и се извинявам ако не задавам точните въпроси на точното място.
Искам да си направя онлайн нагазин през Фейсбук под формата на страница,както в и чрез платформата олх(нямам нужда от сайт). Въпросът ми е дали е нужно задължително регистрация на фирма, и ако е задължително каква трябва да е тя - ООД, ЕТ, ЕООД? Коя е най-подходяща за този вид бизнед,както и коя е най-икономична? Баща ми има физически магазин и е регистриран като ЕТ, мога ли чрез неговата фирма да продвам онлайн? Благодаря предварително на всички. Всеки един отговор ще ми е от полза!

Хубаво е за твое спокойствие да продаваш през фирма, ако фирмата на баща ти е подходяща (сходна) с това което ще продаваш можеш да я ползваш на първо време. Когато почнете да надвишавате 3к месечно (40-50)к годишно трябва да обърнеш вече на ДДС можеш да го направиш пак с ЕТ фирмата или да я преобразувате на ООД, ЕООД или да отвориш нова направо такава на твое име, тъй като преобразуването ще струва същите пари ако не и повече.
 
А какви осигуровки се плащат, как става осчетоводяването, нужни ли са задължително фактури за закупената стока ?
Нужно ли е да се изкарват касови бележки ако ще изпращам с Еконт ?
 
Намери си счетоводител, така с форумни постове няма да се случат нещата.
 
Касов бон не е нужен , пращаш през еконт чрез пощенски паричен превод.
Наложените платежи е добре да ги получаваш по банков път , така няма да затормозяваш себе си и счетоводителя ти.
 
Щом продаваш ти трябва да декларираш доходите - може като физическо лице, може и като юридическо лице (фирма)
Моя съвет е като колегата по-горе, щом е като начало ползвай някоя фирма ако можеш, иначе трябва да си направиш такава и там си текат едни разходи месечни ( 100 - 200 лв. )
Може и да се ориентираш като дропшипър на стоки, тогава е другояче...
 
А какви осигуровки се плащат, как става осчетоводяването, нужни ли са задължително фактури за закупената стока ?
Нужно ли е да се изкарват касови бележки ако ще изпращам с Еконт ?

1. Издаваш на всеки касови бележки (тъй като е много вероятно някой анонимен да ти направи проверка поръчвайки нещо от теб) Има вариант да работиш и без касова бележка, за целта прихода трябва да отива на фирмената ти сметка (банка) и да се осчетоводява прихода, ако си на ддс и разход.
2. Винаги когато можеш взимаш фактури за стоката която притежаваш, на мен лично преди да са ми правили проверки ... влизат и почват от къде е тва покажи фактура и т.н.
 
Мога да ти предложа онлайн счетоводител , който ще ти отговори на всички нужни въпроси свързани с онлайн търговията. Аз използвам тях :) 60-70лв. месечно + 1 първият месец ти е бонус. Ако решиш , пиши на ЛС да ти дам линк към сайта им.
 

Горе